עיריית רעננה צילום עזרא לוי
בניין עיריית רעננה צילום עזרא לוי

הפרלמנט העירוני: "חברי מועצה צריכים לקבל תגמול כספי"

הפרלמנט העירוני עונה על שאלה אחת בשבוע והפעם: האם חברי מועצה צריכים לקבל תגמול כספי על עבודתם?

פורסם בתאריך: 16.6.17 09:04

לימור גוטהולץ

הפרלמנט- עו"ד לימור גוטהולץ

"חברי המועצה ממלאים תפקיד עם אחריות הכרוך בהשקעה רבה. לדעתי, חברי מועצה צריכים לקבל תגמול עבור תפקידם והשתתפותם בישיבות המועצה. אין סיבה שלא יתוגמלו או לכל הפחות יקבלו החזר הוצאות כמו בכל תפקיד אחר ובדומה לנהוג במדינות רבות בעולם. בנוסף חשוב שבישיבות המועצה הדנות בנושאים מוניציפאליים מהותיים, יישמעו מגוון דעות. תגמול בהחלט יכול לעודד השתתפות פעילה והתועלת בחברי מועצה אקטיביים ומעורבים היא חיונית לשיפור ואיכות הישיבות".

(לימור גוטהולץ היא עורכת דין ומגשרת)

 

שני דימנט

הפרלמנט- שני דימאנט

אני לא בעד בזבוז כספי ציבור אבל, חברי המועצה נבחרים לקדנציה של חמש שנים שבמהלכה הם לוקחים על עצמם שליחות ציבורית שבה הם עובדים למען תושבי העיר. עבודתם נעשית בהתנדבות מלאה, הם אינם זכאים לקבלת תגמול כלשהו על שעות רבות של השקעה בישיבות ועדות חובה כגון הנהלה, כספים, הנחות בארנונה, ועדה לתכנון ובנייה ועוד. השקעת זמן זו לרוב באה על חשבון זמן העבודה המפרנסת, ובמימון עצמי של הוצאות בכנסים ולהשתלמויות שהרשות אינה מממנת, הוצאות לשמירה על קשר עם הציבור, תשלומים עבור נסיעות וחנייה, הדפסות, טלפון ואמהות משלמות שכר לבייביסיטר בזמן שהן משתתפות בישיבות בועדות ובמועצת העיר. בשל כל אלה אני חושבת שאפשרי לתגמל חברי מועצה על השתתפותם בישיבות מועצה בסכום אשר לפחות יכסה את הוצאותיהם, כשם שדירקטורים מתוגמלים על כל ישיבת דירקטוריון בחברות ממשלתיות".
(שני דימנט, תושבת רעננה ופעילה במועצת הנשים של העיר)

 

שלומי חננאל

הפרלמנט- חננאל שלומי

"חברי מועצה העובדים בשכר חודשי לא זכאים לתגמול מתוקף עבודתם ותנאי העסקתם. מאידך, חברי מועצה ממונים, שהינם מייעצים בהתנדבות והשתתפותם הינה בבחינת חברי דירקטוריון, זכאים לשכר שייקבע מראש על ידי המדינה. אגב, אני ממליץ לתעד ולשדר במדיה דיגיטלית, לצד פרוטוקול כתוב, כל ישיבת מועצה מתוך שקיפות דיון והחלטות חופש המידע לציבור, כך כל משתתף בדיון יהא חשוף לביקורת עניינית על עמדותיו".
(חננאל שלומי הוא הבעלים של בית הקפה אחוזת הלחם)

 

גלית צימרמן וינשטוק

הפרלמנט- גלית צימרמן וינשטוק

"חברי מועצה הממלאים את תפקידם באופן הולם, משקיעים זמן רב בישיבות מועצה, ועדות, בהיותם ראשי ועדות, משקיעים גם בעבודת ההכנה שלפני הישיבה, בין היתר גם על מנת שבפגישות בעירייה עם בעלי תפקידים להיות מעורים בנושאים שעל הפרק. יש חברי מועצה, ראשי ועדות פעילים ומעורבים, שמשקיעים זמן רב, אולם יש כאלה שלמעט ישיבת היכרות לא כינסו את הועדה במשך חמש שנים. אני חושבת שצריך לתגמל את חברי המועצה. בזכות אלה שתורמים מזמנם ומרצם. וזאת למרות שייהנו מכך גם העצלנים. כך נוכל לקבל חברי מועצה מכל חלקי החברה, עשירים ועניים".
(גלית צימרמן וינשטוק היא עובדת סוציאלית ומנהלת הוסטל לנפגעי נפש)

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר