אוריאל עמרם. קרדיט פרטי
אוריאל עמרם. קרדיט פרטי

אוריאל בן ה-14 מאוכזב: התקבל למגמת סייבר באוסטרובסקי, אך העברתו לא אושרה

למרות שעבר את מבחני הקבלה, לא אושרה העברתו של אוריאל, המיועד ללמוד בתיכון אביב. בעקבות פניות נוספות, הודיעה העירייה כי תיפתח מגמת סייבר גם בתיכון אביב, אך ההורים מטילים ספק בכך נוכח קוצר הזמן

פורסם בתאריך: 30.4.19 18:40

אוריאל עמרם בן ה-14, תלמיד כיתה ט' בחטיבת רימון המתגורר בשכונת נווה זמר, מאוכזב. הוא ביקש להתקבל בשנה הקרובה למגמת הסייבר בתיכון אוסטרובסקי. לפני מספר שבועות הוא ניגש למבחן ההתאמה למגמה בתיכון, אותו עבר בהצלחה. למרות זאת, אגף החינוך בעירייה הודיע השבוע לאוריאל כי אינו יכול להתקבל למגמה.

"עשיתי את המבחן ואת ראיון הקבלה למגמה לפני חודש וחצי בערך", מספר אוריאל, "אחרי הראיון, אמרו לי במקום שאני מתאים מאוד למגמה, ושהתקבלתי, ושרק צריך לדאוג לכל הטפסים לבקשת המעבר כי אני בעצם לא מיועד לאוסטרובסקי מבחינת התיכון אליו אני רשום באופן אוטומטי על פי אזור המגורים שלי, אלא לתיכון אביב. אבל לא הייתה צריכה להיות בעיה כי מגמת הסייבר היא על-אזורית. הבעיות התחילו לפני חודש בערך, כשהעירייה שלחה מייל לכל מי שהתקבל, שלא כל מי שעבר את המבחן ואת הראיון התקבל. שם כבר הבנו שיש יותר מדי תלמידים, ושהקבלה היא לא ודאית כמו שהציגו אותה".

המכתב עליו מדבר אוריאל נשלח מטעם העירייה בתחילת החודש להורי התלמידים אשר עברו את המבחן ואת הראיון למגמת הסייבר בתיכון אוסטרובסקי. במכתב ציינה העירייה כי למרות שההורים קיבלו תשובה חיובית בסוף המבחן, המבחן והראיון עצמו לא מעידים על אישור סופי של קבלה למגמה, וקבלתם הסופית תלויה באישור העברה מהתיכון אליו הם מיועדים לתיכון אוסטרובסקי. יש לציין כי גם באתר העירייה בעלון המיועד לתלמידים העולים לתיכון, מצוין כי קבלה למגמה על אזורית תלויה באישור הרישום של העברת התלמיד מהתיכון אליו הוא משובץ לתיכון המבוקש.

תיכון אוסטרובסקי צילום עזרא לוי

תיכון אוסטרובסקי צילום עזרא לוי

אוריאל הוא לא התלמיד היחידי מחטיבת רימון שטוען כי למרות שעבר את המבחן והראיון שהוצגו בפניו כמכשול יחיד, נדחה מהמגמה. לאחר שהעירייה שלחה מכתב לכלל הורי התלמידים שעברו את המבחן, 11 מהם השיבו במכתב משלהם ששלחו לאגף החינוך בעירייה.

"ילדינו נחשפו למגמת סייבר בתיכון "אוסטרובסקי" במסגרת ערב החשיפה שנערך על ידי הנהלת התיכון לפני מספר שבועות", כתבו, "במסגרת האירוע נאמר באופן מפורש כי המגמה הינה על אזורית. בעקבות ערב החשיפה, הגיעו ילדינו לראיונות, עברו אותם בהצלחה ולמעשה התקבלו ללימודים במגמה. באותו מעמד, וגם בבירור שערכו חלק מן ההורים מול מחלקת הרישום, נאמר כי לאחר שהתקבלו למגמה, הטיפול בהעברה מתיכון אביב (אליו משויכים רוב ילדינו ע"פ אזור המגורים) הוא טכני בעיקרו. אנחנו מצפים מן העירייה לכבד ולעמוד מאחורי מסרים רשמיים שנמסרו מטעמה. חלק מן הילדים ויתרו על ראיונות ומבחנים למגמות אחרות לאחר שעברו את ראיון הקבלה למגמת הסייבר בתיכון אוסטרובסקי".

בעקבות הביקוש הרב מצד הורי תלמידי חטיבת רימון, הודיעה העירייה כי בשנה הקרובה תפתח מגמת סייבר גם בתיכון "אביב". אך ההורים הביעו את חששם במכתב לעירייה. "ההחלטה על פתיחת מגמה דומה בתיכון "אביב" בשלב זה, כחמישה חודשים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים הבאה, הינה מאוחרת, ויש לנו ספק רב לגבי היתכנות ביצועה ברמה סבירה בפרק הזמן הנ"ל".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר