מימין: הלוויתו של אילן גדסי באבן יהודה, אביתר גדסי ז"ל. צילומים באדיבות המשפחה, דיינה רנדלמן
מימין: הלוויתו של אילן גדסי באבן יהודה, אביתר גדסי ז"ל. צילומים באדיבות המשפחה, דיינה רנדלמן

אילן גדסי הובא למנוחות באבן יהודה, בנו, אביתר נטמן הערב באשדוד

גופותיהם של השניים נמצאו אמש (ב') סמוך לתחנת הרכבת בבית יהושוע, כאשר לפי החשד האב רצח את בנו והתאבד. "מוח רגיל לא יכול לעכל כזו סיטואציה", אמרה היום רפ"ק יפעת זיו

פורסם בתאריך: 27.2.18 18:30

היום בשעה 16:00 הובא למנוחות אילן גדסי שלפי החשד דקר את אשתו טלי ביום א' האחרון, נמלט עם בנם המשותף בן השלוש, אביתר, רצח אותו והתאבד. בשעה שמונה בערב נטמן בבית העלמין באשדוד הבן אביתר.

מאות אנשים הגיעו להלווייתו של אילן, ביניהם, בני משפחה וחברים. סער, חבר של אילן מזה 30 שנה מספר: "אילן היה לי כאח והטרגדיה ענקית מכדי להכיל. איבדתי חבר נדיר, איש שעבד בלהיות אבא, אפשר רק לראות וללמוד ממנו. אם היו אומרים לי לבחור אבא אחד שעורר בי השראה הייתי בוחר בו. הוא היה אב נבון, מכיל וגאה ועל כן היה לי קשה לקרוא את מה שנכתב עליו היום בעיתוים. הוא היה חבר ומורה דרך".

חברת המשפחה הוסיפה: "הוא אהב את הילד אהבת נפש ולא ראה את החיים שלו בלעדיו. ככל הנראה זה היה רגע של שיגעון, אי אפשר להסביר את זה. הוא היה אדם ישר, חכם וטוב, זה בלתי נתפס".

למה אתה חושב שהוא עשה את זה?

"זה משהו שנשגב מבינתם של כל מי שהכיר את אילן".

חברת משפחה הוסיפה: גדלנו יחד, זה דבר בלתי נתפס. הוא אהב את הילד אהבת נפש ולא ראה את החיים שלו בלעדיו. ככל הנראה זה היה רגע של שיגעון, אי אפשר להסביר את זה, בלתי נתפס. הוא היה אדם ישר, חכם וטוב"

"מוח רגיל לא יכול לעכל סיטואציה כזו"

במשך יומיים חיפשה משטרת ישראל אחר גדסי. בני הזוג היו נשואים ולפי הערכות המשטרה לא היו בין השניים חילוקי דעות משמעותיים. גורמים במשטרה מספרים כי הריב שגרם לאילן לדקור את טלי הוא מקרה חריג לו לא היו סימנים מקדימים.

רפ"ק יפעת זיו מספרת כי ביום ראשון, קצת לפני השעה שמונה בבוקר, מקבלת המשטרה קריאה להגיע לרחוב השקד ברעננה. "את הקריאה אנחנו מקבלים מחברה של האישה שאומרת שחברה שלה הותקפה ככל הנראה על ידי בעלה. וכשהמשטרה מגיעה למקום הם נאלצים לפרוץ את הדלת ומוצאים בפנים את האישה כשהיא דקורה בגופה ומצבה, על פי גורמי מד"א, מוגדר קל. השוטרים מנהלים עם האישה שיחה ראשונית כדי להבין את הדברים והם למעשה לא כל כך מצליחים להבין ממנה מה באמת קרה. היא ממעיטה בערכם של הדברים, אבל אנחנו בסופו של דבר כן מצליחים להבין שהיא נדקרה על ידי בעלה ושהוא עזב את הבית עם בנם המשותף בן השלוש".

היא המעיטה בערך הדברים מפחד או כי היא באמת לא חשבה שעלול לקרות הגרוע מכל?

"אנחנו לא יודעים למה היא עשתה את זה אבל אנחנו כן יודעים לומר שהיא הייתה הבן אדם היחיד במקום מלבד הילדה שלה מנישואים קודמים בת השבע. אנחנו מנסים לדלות ממנה עוד ועוד פרטים כדי להשלים איזשהו פאזל של ידיעה כדי להבין אחרי מי אנחנו רודפים בשלב הזה".

לפי המשטרה הזוג לא מוכר לשירותי הרווחה "לא הייתה שום נורה אדומה שהייתה צריכה להידלק, לא לנו ולא לרשויות הרווחה", אומרת זיו, "לא היה שום נתון שמעיד על מצב כזה או אחר שיכול לקרות משהו חמור". לאחר שהמשטרה יצאה במצוד אחר האב שנמלט עם בנם המשותף בן השלוש במכונית מסוג פג'ו האם פונתה לבית החולים מאיר. "המצוד לא היה רק ברעננה או במרחב שרון ומרכז", אומרת זיו, "המצוד הוא נרחב ומקיף שכולל הכל מהכל, הפעלנו את כל האמצעים, טכנולוגיים, מודיעיניים, סריקות נרחבות, השוטרים נכנסו וסרקו שטחים נרחבים, הפכו כל אבן, ניסינו השתמשנו בכל הידע שיש לנו כדי למצוא את האבא ובעיקר את הבן".

מדוע בחרתם לא לשתף את הציבור בתמונה של האב או להוציא הודעה שמחפשים אחריו?
"בדילמה כזו, והיא דילמה, אתה שוקל את כל השיקולים. ומכלול כל השיקולים האלה, שקלנו גם לחיוב וגם לשלילה לפרסם את התמונות ולבקש את עזרת הציבור. אחרי ששקלנו הכל ולא רק אנשי משטרה אלא גם חוות דעת פסיכולוגיות שניתחו כי מדובר בבן אדם נורמטיבי, אב שנורא אוהב את בנו, הסתכסך עם אשתו בוויכוח אישי ומקבל סחרחרה מהוויכוח הזה, ונכנס לאיזשהו מצב שרגשי מאוד. לעתים כשמפרסמים כזה דבר דוחקים אותו לפינת אל חזור ונקודת קיצון שבעצם גורמת לו לעשות את הנורא מכל".

אבל הנורא מכל קרה ובמשטרה מגלים זאת כאשר קצין תורן של המשטרה מקבל דיווח על התאבדות ברכבת "כל שרשרת הפיקוד מקבלת דיווח על התאבדות ברכבת. השעה הייתה קצת לפני שמונה בערב כשהקצין הגיע למקום. הגופות נמצאו לא בכניסה המרכזית לתחנת הרכבת, אלא למקום שמגיעים אליו דרך כביש עפר, מקום חשוך, בתוך שיחים ומתחת לגשר", אומרת זיו, "הקצין ראה את האבא וסמוך לשם את הרכב שבו נמצא הילד. תוך שניות הקצין סוגר מעגל ומבין שכנראה מדובר באירוע שהתחיל כבר ביום ראשון. אנחנו מייד עושים בדיקה ותמונת המצב משתנה ואנחנו מבינים שהוא הרג את הילד והתאבד ברכבת".

ואז אתם מגיעים לספר לאם.
"מצבה של האם קשה. לא היה לה או לגורם מוסמך איזושהי אינדיקציה או היסטוריה שהדבר הזה הנורא מכל עומד לקרות, היא אבלה מאוד. כשאימא מאבדת את הילד בנסיבות כאלה טראגיות, זה מצב לא נורמאלי, מוח רגיל לא יכול לעכל סיטואציה כזו".

בערלה יעקובוביץ מתנדב זק"א אמר בזירת האירוע: "מדובר באירוע קשה ומזעזע, כשהגעתי לזירה ראיתי גבר כבן 40 ללא רוח חיים לאחר שנפגע פגיעה רב מערכתית מהרכבת, בסמוך לזירה מצאנו בתוך רכב ילד כבן שלוש ללא רוח חיים. צוותי מד"א נאלצו לאשר את מותם של השניים במקום. מדובר במראות קשים, נסיבות האירוע נחקרת על ידי המשטרה. אני ומתנדבים מצוות זק"א טיפלנו בגופות ובאיסוף הממצאים בזירה כדי להביאם לקבורה".

 

"משפחה שקטה ונורמטיבית"

שכן של המשפחה מספר כי מדובר במשפחה שקטה ונורמטיבית לחלוטין: "ביום ראשון בבוקר ראיתי שוטרים מטפסים בחזית הבניין אך לא שמעתי צעקות", הוא מספר, "הם גרים פה שנה וחצי והם שקטים. בעיקר ראיתי אותה אבל כשראיתי את התמונה שלו נזכרתי שראיתי אותו בעבר. אני לא יודע איך היו היחסים שלהם, לא ראינו משהו חריג אף פעם".

עיריית רעננה, באמצעות האגף לשירותים חברתיים ומנהל החינוך נקטו במגוון רחב של פעילויות כדי לסייע לבתי הספר והגנים להתמודד עם המקרה הטראגי של משפחת גדסי בו אב המשפחה, אילן, דקר את האם, נמלט עם בנם בן השלוש, רצח אותו והתאבד. לאם יש בת נוספת בת שבע מנישואים קודמים שלומדת בבית הספר דקל והייתה עדה לדקירת האם. הבוקר, טרם פתיחת הלימודים נערך בבית הספר מפגש הנחייה לצוותי ההוראה ובהמשך הבוקר נפתחו מעגלי שיח מונחים להורי בית הספר. כל צוותי החינוך בעיר הונחו לנהוג בתשומת לב מיוחדת לרגשות הילדים ולגלות משנה רגישות בכל התנהגות חריגה. צוותי השפ"ח (צוותים פסיכולוגיים חינוכיים) הגיעו הבוקר לגן ולבית הספר על מנת לסייע לצוות ולילדים להתמודד עם הנושא. כמו כן, יצאה הנחייה לכל מנהלי בתי הספר בעיר כי במידה והדברים עולים היום בבית ספרם, יש לקיים שיח על פי הנחיות שהוציא מנהל החינוך.

 

 

תגובות

5 תגובות
5 תגובות
 1. אוראור

  גבר ואבא – שני תוארים שכלל לא מגיעים לברברי פסיכופת שעשה כזה מעשה זוועה.

 2. יוסי

  שום דבר לא יכול להצדיק רצח של ילד. עם זאת לאור ריבוי מיקרי ההתאבדות והרצח של גברים בתהליך גירושין – צריך להקים וועדה שתחקור ותימנע הישנות מיקרים אלו.

 3. טל

  הוא מסוג הגברים הקנאים שמתכננים הכל מראש גם אם הוא לא היה מתאבד לא היו עושים איתו כלום!!
  גם אני התלוננתי על אלימות מצד בעלי במשטרה ועד היום המשטרה לא אכפה אותו. נותנים לו להתנהל כרגיל.

 4. טכורש

  ברור שחסרים פרטים וכבר אנחנו שופטים.אדם לא עושה מעשה כזה אא"כ מטורף או נדחק למקום ללא מוצא

 5. האחד

  זה דבר מזעזע .לירצוח ילד מיסקנה האמא הזות . שמעתי את זה נחרדתי האבא ניראה לי היה…… צריך לקבל טיפול.אצל רופא פסיכיאטרי מזעזע.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר