חנוכת הכביש הצפוני צילום דוברות העירייה

הקלה בפקקים: נחנך רישמית הכביש העוקף הצפוני, "דרך פרס"

כביש זה מהווה עורק תחבורה ראשי המקיף את רעננה ומקל באופן משמעותי את התנועה בעיר ואליה. בעתיד יחובר הכביש לכביש 20 וכביש 2

פורסם בתאריך: 6.6.21 06:40

עיריית רעננה חנכה רשמית את "דרך פרס" – הכביש העוקף הצפוני של רעננה, ע"ש שמעון פרס ז"ל, הנשיא התשיעי וראש הממשלה השמיני של מדינת ישראל. הכביש הושק בטקס חגיגי בנוכחות ראש העירייה חיים ברוידא ובני משפחת פרס. כביש זה מהווה עורק תחבורה ראשי המקיף את רעננה ומקל באופן משמעותי את התנועה בעיר ואליה.

הכביש הינו חלק ממערכת כבישים טבעתית, שתקל באופן משמעותי על התושבים, על עסקים בעיר ועל אלפי העובדים המועסקים בה, המגיעים מחוץ לעיר. הכביש יאפשר גישה נוחה לנסיעה לשכונות העיר הצפוניות, בתנועה רציפה ללא צורך במעבר ברחוב וייצמן. תוואי הכביש מתחיל ממפגש הרחובות דפנה – עתידים, וממשיך מערבה, מצפון לשכונת נווה זמר ומצפון לבית העלמין כפר נחמן ואליו מתחברות השכונות הצפוניות. משם מתחבר הכביש לרחוב גולדה מאיר ודרך הפארק. הכביש החדש הינו כביש דו נתיבי דו מסלולי באורך של כ-3.5 ק"מ, וכולל רצועת הליכה רחבה, שביל אופניים לכל אורכו, נטיעות ותאורת לד חסכונית. בעתיד יחובר הכביש מצומת שייסלל סמוך לבית העלמין לכביש 20 וכביש 2 בסמוך לשפיים, כך שתיווצר כניסה חדשה לעיר מכיוון צפון מערב, ותתאפשר נסיעה רצופה מהשכונות הצפוניות אל תל אביב דרך נתיבי איילון.

קיראו את הפרסום בצומת השרון לפני כשבועיים:

חדשות טובות: הסתיימה סלילת הכביש העוקף הצפוני

גוזרים את הסרט בכביש העוקף הצפוני צילום דוברות עיריית רעננה

ברוידא אמר: "שיפור עורקי הגישה לעיר משפיעים במישרין על חיי התושבים והקהילה העסקית, בחיסכון בזמן יקר, כמו גם במשאבי אנרגיה, באופן העולה בקנה אחד עם ערכי העיר כעיר ירוקה בת קיימא. אני מודה לכל השותפים לעשייה על תרומתם לסלילת הכביש, ולבני משפחת פרס היקרים, על שכיבדו אותנו במעמד הנצחתו של שמעון פרס ז"ל, מדינאי דגול ומנהיג אמת, שקצרה היריעה מלתאר את תרומתו למדינה ולחברה הישראלית".
חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, ובנו של שמעון פרס ז"ל, אמר: "משפחתי ואני, ביחד עם הצוות שליווה את פרס בחייו, מבקשים להודות לראש העיר רעננה חיים ברוידא ולחברי מועצת העיר והנהלת העירייה, על החלטתה להנציח את מורשת הנשיא התשיעי ורוה"מ השמיני שמעון פרס ז"ל בחנוכת "דרך שמעון פרס" בחלקה הצפוני של העיר. בינואר 2000 כתב פרס שיר לכבוד העיר שכה אהב, ושהעניקה לו את התואר "יקיר רעננה" ובו כתב בין השאר: "אין בעיר רעננה קמט או כתם, ואף לא עננה, ולאורך רחוב זקוף היא משתרעת, כשבלוריתה הירוקה ברוח מתפרעת". היום, שוב נזקפת קומתה של העיר שכה אהב, והפעם בזכות דרך חדשה, ארוכה ורחבה, המקבילה לאותו רחוב מצפון".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


תגובות

4 תגובות
4 תגובות
  1. דן

    לא יום חג ולא הקלה בפקקים. בכייה לדורות וחיסול נוסף, של פיסה ירוקה ושקטה אחרונה בעיר. שעכשיו, הפכה רשמית למובלעת לכודה בין כבישים (בייחוד כשיושלם החיבור לכביש 4 וכביש 20)

  2. קובי

    כמה חבל שבפתיחה החגיגית קיבלו קרדיט כל מיני אנשים ורק את צוות התכנון והביצוע לא הזכירו במילה. כנראה שהכביש תוכנן ובוצע ממשרדי העירייה בלבד.

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר