פאנל עיר חכמה דיגיטאלית בהשתתפות ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, צילום דוברות עיריית רעננה
פאנל עיר חכמה דיגיטאלית בהשתתפות ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, צילום דוברות עיריית רעננה

ברוידא: "תנו לראשי הרשויות חופש. המצב משתנה במהירות"

ראש עיריית רעננה אמר את הדברים בפאנל מיוחד בנושא עיר חכמה דיגיטאלית: "אנחנו כרשויות מקומיות הוכחנו את עצמנו בכל התקופות המורכבות שחוותה המדינה"

פורסם בתאריך: 13.6.24 17:26

עיריית רעננה הציגה את יכולות העיר החכמה בכנס מוני אקספו – ועידת השלטון המקומי לחדשנות. במסגרת הוועידה, הקימה העירייה ביתן ייעודי בו הודגמו יכולותיה הטכנולוגיות המתקדמות כעיר חכמה, בין היתר בשירות חדשני ומתקדם לתושב תוך יישום כלי AI ומערכות מתקדמות, ובקידום נושאי איכות סביבה והתייעלות אנרגטית.

ביתן עיריית רעננה בתערוכת מוניאקספו 2024 צילום דוברות עיריית רעננה

ביתן עיריית רעננה בתערוכת מוניאקספו 2024 צילום דוברות עיריית רעננה

העירייה, בהובלת אגפי המחשוב, המוקד העירוני, האסטרטגיה, הנדסה, רכש, בינוי ולוגיסטיקה, הציגו את מערכות העיר החכמה המתקדמות של העירייה, בביתן העירוני שהוקם ברחבת התערוכה החדשנית. בין היתר הוצגו בביתן היכולות העירוניות המתקדמות בתחומי השירות והמערכות המתקדמות העומדות לשירות המוקד העירוני, מערכת יישות התושב המעניקה תמונת מצב מלאה למענה לפניות התושבים, מערכת ה-CRM, תשתיות טכנולוגיות מתקדמות לשירות התושב בשגרה ובחירום, מערכות לפתיחת מקלטים בלחיצת כפתור, רישות העיר במאות מצלמות המחוברות ממערכת אנליטיקה חכמה, מערכות מצוקה וכריזה בבתי הכנסת ועוד. כן הוצגה התפיסה הירוקה של העירייה, להתייעלות אנרגטית ולחיסכון בחשמל כמו גם שמירה על כדור הארץ והתמודדות עם משבר האקלים ועוד.

במסגרת האירוע, נטל חלק ראש העירייה חיים ברוידא, בפאנל עיר חכמה דיגיטאלית בנושא בינה מקומית, שהתמקד ביישומי הטכנולוגיה ככלים להתמודדות עם מצבים מורכבים בעיר ובמדינה, תוך התייחסות לשבעה באוקטובר. בדבריו בפאנל, ציין ברוידא בין היתר: "כעיר חכמה, המובילה ביישום טכנולוגיות מתקדמות, לרבות בתחום ה- AI, אני משליך מהתפיסה העירונית שלנו אל המדינה כולה. עלינו לחשוב ולהמציא את עצמנו באמצעות מיטב המוחות, ולקחת אחריות בתוך עולם מתפתח בצורה בלתי רגילה. אנחנו כרשויות מקומיות הוכחנו את עצמנו בכל התקופות המורכבות שחוותה המדינה. בין אם בתקופת הקורונה ובין עכשיו בתקופה הביטחונית הקשה. לכן אני מבקש: תנו לראשי הרשויות חופש. המצב משתנה במהירות ולכן אני קורא לממשלה לחשוב על העידן החדש ולתת לנו את החופש לפעול מול התושבים, על מנת שנוכל באמת לקדם דברים ללא בירוקרטיות מיותרות וביעילות, מה שרלוונטי היום יותר ויותר עם קדמת הטכנולוגיה והחדשנות".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר