המתחם שבו פועל שבט הצופים בשכונה הירוקה הדרומית
המתחם שבו פועל שבט הצופים בשכונה הירוקה הדרומית

בשכונה הירוקה הדרומית דורשים למצוא מקום אחר לשבט הצופים

אל השטח הפתוח הסמוך לספורטק בשכונה, המשמש את שבט הצופים שליט, נוספו בימים האחרונים שני מבנים יבילים חדשים. אחד התושבים: "לא רחוק היום שיידרס כאן ילד"

פורסם בתאריך: 10.7.17 08:13

תושבים בשכונה הירוקה הדרומית בכפר סבא מתלוננים על גידול בבעיות התנועה והרעש בעקבות הצבת שני קרוואנים נוספים בשטח העירוני שבו פועל שבט הצופים, השכונתי, סמוך לספורטק בשכונה. השבט פועל בארבע השנים האחרונות במבנים יבילים, בשטח שנמצא בקרן הרחובות דוד זהבי ונעמי שמר בשכונה.

"זה נראה כאילו הם הציבו פה עובדה בשטח", אומרת תושבת השכונה דנה לירם קליבנוב המתגוררת בבניין שמשקיף אל המתחם של השבט. "זה נראה יותר גרוע ממעברה. אתה נכנס לשכונת 60 וזה מה שאתה רואה, ממש בכניסה לשכונה. זה שטח שהשקיעו בו בספורטק מאוד יפה, עם מתקני כושר, והקרוואנים של הצופים תקועים ולא שייכים לשום דבר. השבט צריך להיות באזור יותר מבודד. השטח הזה יכול להיות לשמש כשטח ירוק או כקריית ספורט, אבל העירייה כנראה לא מעוניינת למצוא לשבט מיקום אחר. זה יוצר מפגעים בתחומים רבים: מפגע תחבורתי כי הורי החניכים מצפצפים על ענייני חנייה וחוסמים נתיבים שלמים, מה שגורם לפקקים, וגם משתלטים על חניות של תושבים כשהם באים לקחת או להחזיר את הילדים מפעולה. יש מפגעי רעש בימי הפעילות, שלישי ושישי, ובכל יום שישי אחר הצהריים, בדיוק כשרוצים לנוח, מקבלים  את הרעש של הצופים בפול ווליום. הקרוואנים שהוצבו די קטנים ולא יכולים להכיל את מספר הילדים, ולכן הם משתלטים על אזורים אחרים בשכונה כמו גנים ציבוריים, ואז לילדי השכונה אין מקום לשחק".

ועד השכונה מעורב?

"אנחנו בוועד השכונה פועלים מול העירייה, אבל זה לא קודם עד עכשיו. היינו רוצים שהצופים יקבלו שטח אחר שפחות מפריע להתנהלות היומיומית בשכונה. שלא יהיה על ציר תחבורה ראשי ומול בתים של תושבים. ביקשנו להעביר את הפעילות לאחד מבתי הספר".

תושב אחר בשכונה הוסיף: "המקום לא יכול להכיל את המספר הגדול של החניכים שמגיע לשבט, ובעקבות זאת הם יוצאים מהמתחם ומשתלטים על אזורים אחרים בשכונה כמו גני שעשועים ומגרשי כדורגל וכדורסל. במרחק 200 מטר משם יש את בתי הספר רחל המשוררת ושמעון פרס, אבל כנראה שהעירייה מעדיפה להשכיר את מבני בתי הספר לגופים פרטיים כדי שיכניסו לה כסף. העירייה צריכה להכניס לבתי הספר גם את הצופים, במקום שיש בו מזגנים ומקום מוצל עם מגרשי ספורט ומקומות חניה. לא רחוק היום שיידרס במקום ילד, כי בכביש הזה אנשים עוקפים את פס ההפרדה שבין הנתיבים בגלל הורים שחוסמים את הכביש. הצבת שני הקרוואנים החדשים האלה מראה שכנראה המצב הזה לא הולך להשתנות, ומראה את חוסר ההתחשבות של הצופים והעירייה בתושבים".

תגובות העירייה: "פעילות הצופים הינה פעילות לרווחת הילדים של תושבי השכונה ולמענם. אנו פועלים למצוא את האיזון הנכון בין מתן מענה לצורכי התלמידים לבין שמירה על איכות חיי התושבים. יש להדגיש כי פעילות של תנועות נוער אינה מתאימה באופייה לפעילות בבתי ספר ובכל מקרה בבתי הספר מתקיימות פעילויות אחרות במקביל".

תגובת תנועת הצופים תובא כשתתקבל.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר