צילום אילוסטרציה תמר הירדני
צילום אילוסטרציה תמר הירדני

אבטחה, תזונה ותוספת כוח אדם: איך יראו הצהרונים בבתי הספר בשנה הבאה?

בימים אלו סיים ועד ההורים העירוני לגבש יחד עם העירייה את תמהיל הצהרונים בבתי הספר בשנה הבאה. תוכנית צהרוני גני הילדים טרם נסגרה

פורסם בתאריך: 7.8.17 08:36

פחות מחודש לפני פתיחת שנת הלימודים וועד ההורים העירוני ברעננה כבר גיבש, יחד עם עיריית רעננה, את התמהיל לפיו יפעלו הצהרונים בבתי הספר בעיר. את תוכנית הצהרונים בגני הילדים עוד לא החליטו ובימים אלו ועד ההורים והעירייה נמצאים בניסיון לגבש אחת כזו.

לפני כשבועיים אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק הפיקוח על מחירי צהרונים, שייכנס לתוקף בשנת הלימודים הקרובה. לפי החוק, מחירי צהרונים ינועו בין 300 -935 שקלים, בהתאם למסלול שתבחר כל רשות מקומית בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי בו היא מדורגת.

מחירי הצהרונים ברעננה יופחתו מ-1,260 ל- 935 שקלים, כשעל ילדים בכיתות א' ו-ב' תינתן הנחה מיוחדת מהעירייה בסך 150 שקלים (סך הכול 785 שקלים במקום 1,280).

"השיח שלנו עם העירייה בכל מה שקשור לצהרוני בית הספר הסתיים ואנחנו בדיוק מדבררים את זה לכלל הורי העיר בימים הקרובים דרך מכתב מסודר", אומר רון סגל יו"ר ועד ההורים ברעננה, "לנגד עיני כולם, עמד הרצון לשמר כמה שיותר ממה שהיה מתוך תובנה שיש פה חיסכון כספי, אז איך משמרים למרות זאת את האיכות. כרגע בפורמט החדש יש חבילה בסיס שעולה 650 שקלים שאותה ניתן היה להרחיב. כיוון שהחלטנו להרחיב בכל מיני הטבות כמו שעות ארוכות (עד 17:00) וכמו תוספת כוח אדם, תוספת אבטחה, זה הביא אותנו לגבייה המקסימלית של 935 שקלים".

רון סגל

רון סגל

סגל מדגיש כי המחיר יכלול את ארוחת הצהריים ואת המשך העסקת התזונאית העירונית. "בשנה הבאה יהיה מכרז על שירותי אוכל בפיקוחה של התזונאית כפי שהיה עד פה", הוא אומר, "ימשיך להיות פיקוח של יועצת פדגוגית מטעם העירייה ויהיו 14 ימים של מענה בימי חופש שזה המקסימום שניתן. תהיה גם שמירה עד השעה 17:00".

סגל מוסיף כי בשנה הבאה תשתנה המגבלה על מספר הילדים בצהרון. "עד עכשיו היו עד 20 תלמידים בצהרון והיום יש עד 25, אבל כמובן שזה תלוי רישום. אם ירשמו 18 ילדים זה מה שיהיה. בקול קורא ובחקיקה יש אישור בתקן עד 34 תלמידים בצהרון, ואנחנו ביקשנו לעצור את זה ב-25 לכל היותר וביקשנו גם תוספת של אנשי צוות. הרעיון הוא שתהיה כמה שיותר עזרה בכוח האדם. בנוסף נעשה ניסיון לשמר כמה שיותר מאנשי הצוות בטח ובטח הטובים והמומלצים. הרעיון הוא לא לעשות מהפכה ולהחליף את כוח האדם אלא לשמר".

כמו כן, מסביר סגל כי גם ברעננה כמו בעוד ערים בארץ הייתה בהתחלה ההסתייגות  מהתוכנית שאישרה הכנסת. "לא בכל המקומות בארץ מיד הבינו את הדבר. אני מעורב בזה ברמה הארצית אז מראש לא חששתי כי אני מכיר את המספרים.  גם כשבישרו על בית הספר של החופש הגדול היו הרבה הסתייגויות, כולם שאלו  מה יעשו בקייטנה שעולה 450 שקלים. אני חושב שהמוצר שנוצר בסופו של דבר הוא טוב, ולא צריך להיות תירוץ לצהרוניות לא טובות. הפערים לא נראים לי דרמטיים ואני חושב שההוזלה במחירים היא משמעותית".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר