צילום אילוסטרציה-דודו בכר
צילום אילוסטרציה-דודו בכר

לראשונה יוכלו הורים לבדוק בעצמם את נתוני המיצ"ב

החל מהשבוע יוכל כל הורה לראות באתר ייעודי את נתוני המיצ"ב בבתי הספר שבהם לומדים ילדיו, להשוות לממוצע הארצי ולנתוני בית הספר משנים קודמות

פורסם בתאריך: 8.8.17 11:40

החל מהשבוע מאפשר משרד החינוך לכלל ההורים לבדוק בעצמם את נתוני המיצ"ב (מדי יעילות וצמיחה בית ספרית) של בית הספר שבו לומדים ילדיהם. הרשות הארצית למדידה והערכה (ראמ"ה) במשרד החינוך פתחה אתר ייעודי בשם "מיצ"ב ברשת". האתר החדש מציג את נתוני המיצ"ב של בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים.

המיצ"ב הוא מערכת של מבחני הישגים וסקרי אקלים וסביבה פדגוגיים המועברים בבתי הספר. מבחני ההישגים נועדו לבדוק באיזו מידה עומדים תלמידי כיתות ה' ו-ח' בדרישות תוכנית הלימודים בתחומי הדעת – שפת אם (עברית או ערבית), מתמטיקה, אנגלית ומדע וטכנולוגיה. סקרי האקלים והסביבה הפדגוגיים נועדו להעריך את האקלים החינוכי והתהליכים הפדגוגיים המאפיינים את בתי הספר במגוון נושאים כגון יחסים בין מורים לתלמידים, תחושת מוגנות ומעורבות חברתית.

ב"מיצ"ב ברשת" אפשר לאתר בית ספר ולראות את נתוני המיצ"ב שלו בהשוואה לנתונים ארציים, לנתוני בתי ספר דומים ולנתוני בית הספר משנים קודמות. באתר מוצגים לראשונה גם נתוני האקלים והסביבה הפדגוגית של בתי הספר בחטיבה העליונה. נתוני האקלים החינוכי הבית ספרי מתייחסים לחמישה פרמטרים: שביעות הרצון מבית הספר, יחסים בין באי בית הספר, הוראה, למידה והערכה, חינוך חברתי-ערכי ומוגנות והתנהגות נאותה.

יצוין שבכל שנה עורכת ראמ"ה את המבחנים רק בשליש מבתי הספר בארץ שחולקו לשלוש קבוצות, כך שלמעשה כל בית ספר עובר מבחני מיצ"ב אחת לארבע שנים. בשלוש השנים שבהן לא נבחנים בתי הספר מציעה הראמ"ה לקיים סדרת מבחנים הדומה למבחני המיצ"ב ונקרא מיצ"ב פנימי לצורך הערכה פנים בית ספרית.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "משרד החינוך עושה היום צעד נוסף בהגברה ובהעמקה של השקיפות לציבור בישראל. האתר 'מיצ"ב ברשת' ינגיש עבור אנשי חינוך, חוקרים והורים מידע חינוכי שיוכל לשרת אותם באופן מהימן, נגיש וידידותי. במהלך הימים הקרובים המשרד ירחיב את מערך השקיפות כאשר הוא יפרסם מגוון רחב ונוסף של נתונים על אודות מערכת החינוך. אני מאמין שבאמצעות הרחבה של השקיפות נוכל לתת לציבור תמונה מקיפה על אודות פעילותה של מערכת החינוך בישראל".

האתר נמצא בכתובת http://meyda.education.gov.il/rama-mbareshet

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר