צילום אילוסטרציה תמר הירדני
צילום אילוסטרציה תמר הירדני

העירייה לא הודיעה להורי גן "מורן" שהוא הופך לגן דו שכבתי

זוהי רק אחת הטענות של הורים לילדים הלומדים בגן "מורן" בעיר. עוד הם טוענים כי הובטח להם שצוות הגן יישאר גם בשנה הבאה ואתמול (ג') הגננת שלחה להם מייל פרידה

פורסם בתאריך: 9.8.17 19:03

 

עד היום גן "מורן" ברחוב קזן בעיר הוגדר כגן טרום טרום חובה וכך גם נכתב בחוברת השיבוצים שנשלחה להורים מטעם העירייה. מתוך הרשימה בחוברת בחרו כל הורי הגן שיבוץ לשנה הבאה. כשקיבלו ההורים את השיבוצים הם הופתעו לגלות כי שמונה ילדים שאמורים לעלות לגן טרום חובה נשארים בגן "מורן" גם בשנה הבאה. כשביררו את העניין גילו ההורים כי גן "מורן" הופך בשנה הבאה להיות דו שכבתי (גם טרום טרום חובה וגם טרום חובה). דבר שלא הובא לידיעת ההורים לפני. "בעירייה מקבלים החלטות כשזה נראה שהילדים הם האחרונים בסדר העדיפויות שלהם", אומרת מירב אם לילדה בגן, "לקראת סוף השנה קיבלנו חוברת עם פירוט על הגנים לשנה הבאה ולפי זה הגשנו את בקשות השיבוצים שלנו. גן "מורן" הוא גן טרום טרום חובה וכך גם היה כתוב בחוברת. בסוף חודש יוני הגיעו השיבוצים, ופתאום קיבלנו שיבוץ לגן "מורן". כשביררתי הבנתי ששמונה ילדים מהגן, שעולים לטרום חובה, נשארים ללמוד בו גם שנה הבאה. כנראה בגלל שלא היו מספיק נרשמים החליטו בעירייה להפוך את הגן לדו שכבתי".

אפרת, אם נוספת לילדה בגן טוענת שכל תהליך השיבוצים נעשה בחוסר שקיפות. "כשסיימנו את השנה היה לנו ברור שאף אחד לא נשאר בגן ולכן עשינו תהליך פרידה רגשי. ישבנו וחשבנו לאיזה גן נכון לרשום את הילדה ולאיזה לא. תיאמנו עם איזה ילדים  לשבץ את הילדים שלנו כדי לשמור על רצף חברתי ורגשי, ואז שמטו לנו את השטיח מתחת לרגלים. לא הודיעו לנו מראש, פשוט  נכנסנו לאתר של השיבוצים וגילינו את זה. לאחר שגילינו את זה חלק מההורים אמרו שהם מוכנים להישאר בגלל שהם יודעים שצוות הצהריים בגן ממשיך ולכן יהיה רצף חינוכי כלשהו. מנגד, חלק מההורים, למשל אני, אמרו שזה לא נכון לילדים וביקשנו העברה. כמובן שלא קיבלו את הבקשה שלנו ואפילו לא טרחו לדבר איתנו ולהבין שיש פה מקרה יוצא דופן. הייתה התעלמות מוחלטת. לפחות שישאירו איש צוות מרכזי שינהל את המעבר הזה. הכל נעשה בחוסר שקיפות. להודיע ברגע האחרון כדי שההורים לא יתלוננו.  לעירייה יש שיקולים מערכתיים שהם משאירים קרוב לחזה כדי לא להתמודד עם דרישות של הורים. אם הם היו אומרים את הדברים האלה ב1ראשון ביוני היה לנו עוד הרבה זמן לעשות עם זה משהו".

עוד מספרות האמהות כי בסוף השנה נאמר להן שצוות הבוקר של הגן עוזב וצוות הצהריים יישאר. ילדי הגן נפרדו בשבוע שעבר מהגננות בידיעה שיפגשו עוד שלושה שבועות. אתמול בערב (ג') קיבלו הורי הגן מייל מגננת הצהרים בו נכתב כי היא והסייעת שעובדת איתה, עוזבות את הגן. "צוות הצהריים מאוד אהוב על ידי הילדים", מוסיפה מירב, "ביום שלישי האחרון נפרדנו בצורה כזאת שידענו שנראה אותן עוד שלושה שבועות, לכן גם הילדים לא נפרדו בצורה מסודרת מהגננת והסייעת. אתמול בערב קיבלנו מייל מהגננת בו היא כתבה שהיא עוזבת יחד עם הסייעת. בעצם כל צוות הגן הוחלף. אני ממש מאוכזבת מהעירייה. הייתי לפני יומיים במחלקת חינוך בעירייה וביקשתי שלפחות יגידו מי הולכות להיות הגננות בשנה הבאה, והם התחמקו ואמרו שהם עוד לא יודעים, היום (ד') הלכתי לשם שוב ואמרו לי שהם באמצע פגישה ויחזרו אלי, כמובן שלא טרחו לחזור אלי".

מעיריית רעננה נמסר: "עיריית רעננה פועלת לשיבוץ מיטבי של הילדים בגני הילדים, בכפוף למיפוי הצרכים ולמאפייני הרישום. רק עם סיום הליך הרישום ולאחר איסוף כל הנתונים והצרכים, נקבע השיבוץ הסופי, תוך התחשבות ככל שניתן, בבקשות ההורים לשיבוץ ילדיהם. צוות היול"א, העובד בגן שנים רבות, ביקש השנה לבצע שינוי ואנו מכבדים זאת. לגן מורן ישובץ בשנת הלימודים הבאה צוות יול"א ותיק, מקצועי ומסור ואנו בטוחים שילדי הגן ימשיכו ליהנות מחינוך ברמה הגבוהה ביותר".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר