מימין: מטרו ווסט, אמי"ת ואביב. צילומים זאב שטרן, עזרא לוי, ניר קידר
מימין: מטרו ווסט, אמי"ת ואביב. צילומים זאב שטרן, עזרא לוי, ניר קידר

אביב, מטרו ווסט, בני עקיבא ואמית רננים ברשימת המצטיינים של משרד החינוך

בתי הספר הצטיינו בשורה של מדדים, כל מורה בבתי הספר המצטיינים יקבל גמול כספי שינוע בין 3,000 ל-8,000 שקלים

פורסם בתאריך: 14.8.17 17:28

משרד החינוך פרסם היום (שני) את רשימת 285 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בין בתי הספר ברחבי הארץ הצטיינו גם ארבעה תיכונים ברעננה: תיכון אביב, ישיבת בני עקיבא, תיכון מטרו ווסט, ובית חינוך אמית רננים.
משרד החינוך בחר בבתי הספר הזוכים על סמך שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר אשר חוללו אותם מוסדות חינוך באותם מדדים ובהשוואה להישגי השנה הקודמת. כל עובד הוראה בבתי הספר המצטיינים יקבל גמול כספי הנע בין 3,000 שקלים לכ־8,000.

תיכון אביב. צילום זאב שטרן

תיכון אביב. צילום זאב שטרן

כך למשל, כל עובד הוראה בתיכון אביב בעיר יקבל ממשרד החינוך מענק של 6,213.92 שקלים, בישיבת בני עקיבא מענק של 3,106.96, וכך גם בבית חינוך אמית רננים. כל עובד הוראה בתיכון מטרו ווסט יקבל מענק של 4,142.61 שקלים.
התיכונים הזוכים פרוסים לאורך כל המדינה בכל המחוזות והמינהלים של משרד החינוך. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 714 חטיבות עליונות בחישוב הזכאות לתגמול, כאשר מתוכן 285 חטיבות זכו בתגמול. 53 אחוז הן חטיבות במגזר היהודי הממלכתי, 32 אחוז בממלכתי דתי, 8.5 אחוז בחינוך הערבי, 5 אחוז בחינוך בחרדי, אחוז אחד בחינוך הדרוזי וכך גם בחינוך הבדואי.

מטרו ווסט. צילום: ניר קידר.

מטרו ווסט. צילום: ניר קידר.

בין המדדים שנכללו בשקלול: שיעור הגיוס לצה"ל ולשירות אזרחי או לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, מידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף 5 יח"ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח"ל, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.

תיכון אמי"ת רננים. צילום: ניר קידר

תיכון אמי"ת רננים. צילום: ניר קידר

שר החינוך, נפתלי בנט: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר