רון סגל
רון סגל

יו"ר ועד ההורים ברעננה: "אני קורא לכל ההורים לא לשלם"

לאחר שביום חמישי האחרון לא קיבלו הבטחה פומבית משר החינוך, החליטו בהנהגת ההורים הארצית למרוד בתשלומי ההורים

פורסם בתאריך: 27.8.17 13:30

למרות שהיה נראה כי הנושא ירד מהפרק, ועדי ההורים החליטו לקיים השנה מרד תשלומי הורים. ברעננה יצא יו"ר ועד ההורים, רון סגל, בהצהרה ליו"ר ועדי ההורים של בתי הספר  לקרוא להורים לא לשלם את התשלומים בשנה הקרובה.

לפני כשבועיים אישרה ועדת החינוך של הכנסת את טבלת תשלומי ההורים לשנת הלימודים תשע"ח וזאת למרות כי בשנה האחרונה התקיימו דיונים ממושכים בין משרד החינוך לפורום ועדי ההורים היישוביים שדרש לבטל את תשלומי ההורים, ובמידה והדבר לא יקרה הם אף איימו במרד תשלומים. לאחר אישור טבלת התשלומים, האיום מצד פורום ועדי הורים היישוביים לנקיטת פעולות אמנם לא הוסר אך היה נראה שלא יתקיים מרד כי הוועד הארצי קיבל הבטחה ממשרד החינוך שהנושא יעלה בראש סדר העדיפויות בשנה הבאה.

ביום חמישי האחרון התקיים כנס היערכות חגיגי של משרד החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים וועדי, ההורים המתינו להבטחה רשמית ופומבית משר החינוך לפיה נושא תשלומי ההורים יהיה בראש סדר העדיפיות בתקציב הבא ומכיוון שלא נאמרה הבטחה כזו החליטו ועדי ההורים לקרוא להורים לא לשלם את התשלומים.

"ביום חמישי בלילה הייתה ישיבת הנהלה של פורום ועדי ההורים על מנת לקבל החלטה סופית בנושא",  אומר הבוקר רון סגל, "לאחר דילמה מאוד סבוכה, התקבלה החלטה לקרוא להורים לא לשלם תשלומי הורים. נכון להיום יש חוזר תשלומים שאושר על ידי ועדת החינוך. יכול כל יו"ר בבית הספר לשבת עם המנהלת, לקבל את חוזר התשלומים הבית ספרי ולאשר אותו. ואז כביכול הוא מאשר גבייה באותו בית הספר ומפיצים אותו להורים. בסופו של דבר מה שקובע זה כמה הורים משלמים, אם אני לדוגמא כיו"ר מאשר את תשלומי ההורים והמנהלת מפיצה אותו להורים ואף אחד לא משלם אז אין כסף.  אנחנו קוראים להורים לא לשלם, גם אם יש יו"ר שיחליט שהוא מאשר וגם אם יש מנהל שיפיץ בלי אישור של היו"ר למרות שזה לא חוקי, אנחנו קוראים להורים לא לשלם. לא הצלחנו השנה לבטל את התשלומים אבל הייתה כוונה כן לשנות כמה סעיפים, באנו ואמרנו קחו סעיף ותחריגו אותו, כמו לדוגמא מסיבות כיתה, שזה 24 שקלים. בנוסף, ציפינו להבטחה של שר החינוך ולא קיבלנו אותה. אז הגענו למסקנה שעם כל הצער והקושי הגיע הזמן לקרוא להורים לא לשלם. זה נעשה בלב מאוד כבד, אם כל זה שאנחנו מתנגדים לתשלומים הם החמצן של בתי הספר והם מאפשרים קיום פעילויות בסיסיות. זה חייב להתקיים אבל זה לא יכול להיות יותר במימון בלעדי של ההורים".

סגל מספר כי להנהגת ההורים ברעננה הוא פנה ביום שישי האחרון וביקש מהם לא לאשר את התשלומים. "פניתי להנהגת ההורים וביקשתי מהם לא לאשר את חוזה התשלומים" הוא אומר "ביום שלישי אנחנו ניפגש לפגישה שתוכננה בלי קשר, להכנות לתחילת שנה. שם נדון בנושא, יכול להיות שהרוב יחשוב אחרת, אני לא מנהל דיקטטורה ואני אשמע את כולם. יש בעייתיות מאוד גדולה, הרי איך יהיו מסיבות סיום של י"ב? אם אין גבייה על תשלומי מסיבות איך תהיה מסיבת סיום. לכן לגופו של עניין זאת ההחלטה ברמה הרחבה כרגע, עדכנתי את ועדת ההורים ברעננה כולה, כרגע זאת ההחלטה בצער רב ובלב כבד, לא רצינו שתחילת שנת הלימודים תשובש או תהיה מעליה עננה קשה".

ממשרד החינוך נמסר: "ועדת החינוך בכנסת אישרה את תשלומי ההורים לשנת הלימודים תשע"ח. יודגש כי אין שינוי בתשלומי ההורים ביחס לשנה הקודמת, תשע"ז".

 

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר