שריפת פסולת בג'לג'וליה. צילום אזרחים למען אוויר נקי
שריפת פסולת בג'לג'וליה. צילום אזרחים למען אוויר נקי

אזרחים למען אוויר נקי: "תגובת המשרד להגנת הסביבה היא זלזול בתושבי כפר סבא"

פורסם בתאריך: 18.7.17 14:47

"תגובת המשרד להגנת הסביבה היא זלזול בתושבי כפר סבא והאזור, הסובלים מזה תקופה ארוכה מזיהום אוויר, ממפגעי ריחות קשים, מקשיי נשימה, מבחילות, מגירויים בעור ומצריבות בעיניים. החל מסוף השבוע חלה החמרה משמעותית בעוצמת הריחות, והראיה לכך היא כמות הפניות למוקדים".

את הדברים האלה, בשם ועד הפעולה תושבים למען אוויר נקי, אומר יניב בלייכר, הפעיל הכפר סבאי בוועד הפעולה "אזרחים למען אוויר נקי", בעקבות הודעת המשרד להגנת הסביבה שרמת זיהום האוויר החריגה שנרשמה בלילה שבין ראשון לשני במזרח העיר נבעה כתוצאה ממכשור מקולקל. 

יניב בלייכר

יניב בלייכר

"תמוהה בעינינו הטענה לפיה מזהמי האוויר האחרים הנמדדים בתחנה נמצאו מתחת לערכי הסביבה, שכן בשעה 2:50 בלילה נמדדו ערכי מימן גופרתי של 49.3ppb,הגבוהים ב-50 אחוז מערך הסביבה. נציין גם כי מזה כשלושה שבועות, בעקבות פנייתנו למשרד להגנת הסביבה לאחר חריגות ברמת החלקיקים העדינים, התחנה אינה מנטרת יותר חלקיקים. גם אז נמסר כי הסיבה לחריגה היא תקלה בתחנה. צר לנו כי המשרד להגנת הסביבה עוסק בכך במקום באיתור מקורות הזיהום ובאכיפת החוק. פעולות אילו הן הפקרה של בריאותנו, ואנו מתכוונים לנקוט בכל הצעדים במסגרת החוק כדי לאלץ את המשרד להגנת הסביבה לבצע את חובתו. ועד הפעולה ימשיך לדרוש הוספת ניטור של מזהמים נוספים לתחנת כפר סבא, הקמה של מערך תחנות ניטור רלוונטיות באזור מזרח השרון ומערב השומרון וביצוע שוטף של דיגומים סביבתיים, כדי למפות את המזהמים שבאוויר ובקרקע וכדי להבין לאילו סיכונים בריאותיים התושבים חשופים. אנו קוראים לתושבים להמשיך לדווח למוקד המשרד להגנת הסביבה בכל מקרה של ריח".

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר