עיריית רעננה צילום עזרא לוי
בניין עיריית רעננה צילום עזרא לוי

מה חושב הפרלמנט של רעננה על הקדנציה הבאה בראשות העירייה?

חברי הפרלמנט הרענני שלנו עונים: האם צריך להגביל את מספר הקדנציות של ראש עירייה?

פורסם בתאריך: 10.6.17 17:11

הפרלמנט- שני דימאנט

שני דימנט

שני דימנט

"אחד היתרונות של השלטון המקומי הוא יכולת משילות גבוהה ואפשרות לקדם פרויקטים לטובת העיר והתושבים. ראש עיר, הוא נבחר הציבור היחיד בישראל שהתושבים הצביעו לו באופן ישיר, וזאת בניגוד לחברי הכנסת, שרים ואפילו לראש הממשלה, שנבחרים באמצעות מפלגות הכנסת עצמה. דווקא הערים הכי מתקדמות הן ערים שראש העיר שם מכהן כמה קדנציות. זה מאפשר לו ליזום תכניות, לבצע את הפרויקטים למען התושבים בהתאם לאג'נדה שעליה נבחר. תקופת כהונה יציבה ואפשרות להיבחר כל חמש שנים מאפשרים לקדם מדיניות ארוכת טווח למען התושבים. זאב בילסקי הצליח להמציא את העיר מחדש ולהפוך אותה לפנינת השרון בזכות זה שכיהן כאן במשך כמה קדנציות והצליח להוציא לפועל את תכניותיו לפארק, שכונות חדשות, איזורי הייטק, כבישים עוקפים ועוד. הכל התאפשר הודות לכך שהוא איתנו כמה קדנציות ולא הוחלף באמצע העשייה. כמובן שהציבור יכול בכל סוף קדנציה להחליט אם ראש העיר פועל למען העיר והאם צריך להמשיך בתפקידו".

 

הפרלמנט- גלית צימרמן וינשטוק

גלית צימרמן וינשטוק

גלית צימרמן וינשטוק

"לדעתי יש צורך להגביל את מספר הקדנציות של ראש העירייה. כך שומרים על רעננות ומוטיבציה גבוהה של המכהנים. כשאדם יודע שיש לו מספר קדנציות מוגבל, הוא ישקיע ויזום בקדנציות הללו ולא יקפא על השמרים. במצב כזה גם היכולת למינויים היא לדעתי פחותה היות ואחרי זמן קצר העובד מאבד את הפטרון שלו וצריך להוכיח את עצמו בעצמו. אדם שנמצא הרבה זמן בעמדת שליטה פחות יקשיב לציבור ועלול יותר בנקל להיגרר לשחיתות. והרי שלמה המלך כבר אמר: 'אשרי אדם מפחד תמיד'."

 

הפרלמנט- עידו קפלן

עידו קפלן

עידו קפלן

"בניגוד לבכירים בשירות הציבורי, ישראל מעולם לא הגבילה את משך כהונת ראשי הערים שלה. ראשי ערים רבים בישראל מצליחים לכהן בתפקידם עשרות שנים, ללא הגבלה ולעתים נראה כאילו כהונתם היא כמעט מובנת מאליה. אין ספק שהציבור נוטה להפגין אדישות לקיומן של בחירות ברשויות המקומיות כי נוצר מצב נוח, העיר מתפקדת בסדר, יש דברים פחות טובים ויש דברים יותר טובים וכולם חיים עם זה בשלום. עם זאת, אני חושב שאין להגביל את כהונת ראש העיר פה אך יש לבצע בחירות מקומיות פעם בשנתיים. בסופו של דבר אנחנו במדינה דמוקרטית ואם תושבי העיר בוחרים פעם אחר פעם באותו ראש העיר אז כנראה יש סיבה".

 

 

הפרלמנט- עו"ד לימור גוטהולץ

עו"ד לימור גוטהולץ

לימור גוטהולץ

"מצב השחיתות השלטונית בעיריות הוא רע מאוד וכמעט כל עירייה נגועה באופן כזה או אחר. נדמה כי חלק מראשי העיריות בישראל מרגישים בעל הבית וקצת שכחו את טוהר המידות חלק מזה גם נובע בשל אורכן של הקדנציות. אני חושבת שהגבלה של הקדנציות תיטיב עם העיריות בכל המישורים בין היתר תכניס משב רוח רענן ותתאפשר בחירה של מועמדים חדשים לתפקיד. תחושת הנצחיות לעיתים מבלבלת, לכן לדעתי הגבלה היא הכרחית".

 

הפרלמנט- שניר שוקר צילום עזרא לוי

שניר שוקר צילום עזרא לוי

שניר שוקר

"אני לא חושב שכדאי להגביל קדנציה של ראש העיר למספר קדנציות מכיוון שראש העיר שלנו זאביק בילסקי הוא ראש העיר המתאים לעיר שלנו והוא הוכיח את עצמו. אני חושב שאם יש משהו שעובד טוב לא חייבים לשנות. בשביל זה יש דמוקרטיה ובחירות ואנחנו התושבים נקבע אם נרצה את ראש העיר המכהן לעוד קדנציה או לא".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר