חיים ברוידא צילום עזרא לוי
חיים ברוידא צילום עזרא לוי

בתי הספר, מתחמי המסחר והפארקים: אושר תקציב העירייה לשנת 2021

מועצת העיר אישרה אתמול את תקציב העירייה לשנת 2021. ברוידא: "למרות כל האילוצים אנחנו לא מוותרים על איכות החיים ורמת השירותים שאנו מעניקים לתושבים, ולכן שמנו דגש על יותר עשייה בפחות כסף"

פורסם בתאריך: 30.12.20 11:51

מועצת העיר אישרה אתמול (שלישי) בישיבתה את תקציב עיריית רעננה לשנת 2021, שיעמוד על 840 מיליון שקלים. תקציב הפיתוח עומד על 203 מיליון. בעירייה ציינו כי תהליך בניית התקציב היה מורכב ומאתגר בשל ההשלכות הכלכליות המשמעותיות הנובעות ממשבר הקורונה המתמשך.

תקציב החינוך עומד השנה על 290 מיליון שקלים. בנוסף לכך, במסגרת תקציב הפיתוח נכלל השנה תקציב בהיקף של כ-70 מיליון שקלים כהשקעה בבינוי ושיפוץ מוסדות החינוך, הדבר מהווה הכפלה בהשקעה ביחס לשנים קודמות. התקציב יושקע בבניית עשרה בתי ספר חדשים בעיר בתוך כארבע שנים, בתי ספר שייתנו מענה למגוון רחב של קהילות כגון בית ספר דמוקרטי, חינוך מיוחד, פלורליסטי, מחוננים ועוד.

בנוסף, תימשך העבודה על שדרוג מוסדות החינוך בעיר, ובשנת 2021 ישופצו באופן יסודי שלושה בתי ספר ו-11 גנים, בהתאם לתוכנית האב אשר תימשך מידי שנה. כמו כן מתוכננת השקעה בשדרוג משמעותי של תשתיות ההוראה והלמידה מרחוק.

תקציב הפעילות בתחום הקהילה, תרבות וספורט יעמוד ב-2021 על 90 מיליון שקלים. בתחום התרבות ישודרגו המרכזיים הקהילתיים ברחבי העיר ויבנה מרכז קהילתי חדש בשכונת נווה זמר. במרכז המוזיקה העירוני יושלמו העבודות וייפתח חלקו השני.

שרותים חברתיים: בתחום השירותים החברתיים הגדילה העירייה את התקציב בסכום של חמישה מיליון שקלים, שיושקעו בין השאר בהרחבת השירותים והסיוע לתושבי העיר שנפגעו כתוצאה מנגיף הקורונה. בנוסף, ייפתח "הבית לתושב", אשר ירכז תחת קורות גג אחת את השירותים  שמעניקה העירייה לתושב בתחום המשפחה, כולל התחנה לטיפול בזוג ובמשפחה, מרכז גישור, מרכז למניעת אלימות במשפחה ועוד.

מסחר: בעירייה ציינו גם כי ההשקעה בתחום החדשנות והתמיכה בעסקים ב-2021 תגדל ביחס ל-2020. בשנה הקרובה יפותחו מתחמי מסחר חדשים בשכונת נאות שדה, שכונת נווה זמר וכן תבנה העירייה את פרויקט "חצר השוק", מתחם בילוי ופנאי חדש ברחוב השוק.

בנוסף, תצא לפעול תוכנית האב לשדרוג רחוב אחוזה בהשקעה של ארבעה מיליון שקלים, הכוללת שדרוג חזיתות בתי העסק לאורך הרחוב, פיתוח שמונה מתחמי פנאי ומסחר חדשים, וכן שדרוג מדרכות ותשתיות עירוניות ברחוב אחוזה ובאזור התעשייה.

כבישים: העבודות בכביש עוקף צפוני צפויות להסתיים בתחילת 2021 והוא יפתח לרווחת התושבים והעסקים.

קיימות: בתחום הסביבה, קיימות ואנרגיות מתחדשות תשקיע העירייה סכום של כ-22 מיליון שקלים. העירייה תמשיך ליישם את תוכנית האב להתייעלות אנרגטית בתשתיות העירוניות, כולל הגדלת ייצור החשמל מאנרגיית השמש, החלפת מזגנים ומערכות תאורה למערכות חסכוניות ולא מזהמות, המשך פריסת נקודות טעינה לרכבים חשמליים, הצללת רחובות, נטיעת עצים, סלילת שבילי אופניים ועוד. כמו כן ייפתח מרכז קיימות, מדע וטכנולוגיה חדש במתחם כנרת.

פארקים: יימשכו העבודות לפיתוח הפארק המרכזי בשכונת נווה זמר בשטח של כ-40 דונם וכן יחלו העבודות על פיתוח מתחם אתגרי חדש לכל המשפחה שיוקם בשטח פארק רעננה.

ראש העירייה, חיים ברוידא, אמר: "אני מודה לחברי המועצה על הבעת האמון ועל אישור התקציב לשנת 2021. תקציב זה מגלם בתוכו את התקופה המורכבת בה אנו מצויים והאתגרים איתם אנו מתמודדים בעקבות משבר הקורונה. הושקעה עבודה מקצועית וחשיבה מעמיקה ומקיפה בבניית תקציב מותאם לתנאי אי הודאות והמורכבות הפיננסית. למרות כל האילוצים אנחנו לא מוותרים על איכות החיים ורמת השירותים שאנו מעניקים לתושבים, ולכן שמנו דגש על יותר עשייה בפחות כסף. התייעלות וחסכון לצד הרחבת המשאבים החיצוניים המביאים להגדלת ההשקעה בתושב".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר