רעננה כניסה. צילום עזרא לוי
רעננה כניסה. צילום עזרא לוי

אושרה תוכנית להקמת שכונה חדשה בעיר

השכונה תכלול 1,480 דירות ותיבנה בין רחוב פרדס משותף לבין כביש 531 בדרום העיר, ובין רחוב הפרחים ממערב ורחוב קלאוזנר במזרח

פורסם בתאריך: 27.8.17 17:45

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברעננה, אישרה למתן תוקף תוכנית להקמת שכונה חדשה בעיר שתכלול 1,480 דירות. השכונה תיבנה בין רחוב פרדס משותף לבין כביש 531 בדרום העיר, ובין רחוב הפרחים ממערב ורחוב קלאוזנר במזרח.

מדובר על תכנית איחוד וחלוקה, הכוללת שטח של כ-420 דונם שהיה עד כה שטח חקלאי בבעלות פרטית, שיופשר כעת לטובת בנייה. התוכנית תחומה בין בתים צמודי קרקע ברחוב פרדס משותף לבין כביש 531 בדרום העיר, ובין רחוב הפרחים ממערב ורחוב קלאוזנר במזרח. השכונה שתבנה תכלול 1,480 דירות מהן, 20% דירות קטנות בשטח של עד 75 מ"ר, בבניינים שגובהם יוגבל לעשר קומות, בשל מגבלות טיסה של שדה התעופה הרצליה הנמצא באזור. השכונה תאופיין כשכונה ירוקה, שכל הבניינים בה יוקמו בהתאם לתקן ירוק ועם שטחים פתוחים ותכלול כ-50 אלף מ"ר שטחים ירוקים שיכללו שבילי הליכה, גינות כיס וכן גינות ציבוריות שכונתיות גדולות. בנוסף, כל השכונה תרושת בשבילי אופניים, יוקמו בה מבני ציבור והיא כוללת גם אלפי מטרים רבועים של שטחי מסחר שישמשו את תושבי השכונה העתידיים. בנוסף, יסלל במסגרת התוכנית כביש עוקף דרומי שישפר את הנסיעה בתוך העיר וישרת את תושבי רעננה.

זו הפעם הראשונה בישראל שרשות מקומית מאשרת באופן עצמאי תוכנית מפורטת להקמת שכונה חדשה. עד היום רשויות מקומיות היו מכינות תוכניות להקמת שכונות חדשות, אולם הן היו גורם ממליץ בלבד. הגורם שהיה אחראי על כל הליך האישור, שכולל את הפקדת התוכנית להתנגדויות, דיון בהתנגדויות עצמן והחלטה אם לאשר או שלא לאשר את התוכנית, היה הוועדה המחוזית. הליך זה של אישור שכונות חדשות, היה אורך בדרך כלל שנים רבות בשל כפילויות בדיונים, חילוקי דעות, ועומס רב על הוועדות המחוזיות. לאור הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, רשויות מקומיות שלהן תוכנית מתאר חדשה, ואשר עמדו בדרישות החוק וקיבלו מעמד של ועדה עצמאית מיוחדת, קיבלו למעשה את סמכויות שהיו נתונות עד כה לוועדות המחוזיות בלבד, לאשר תכניות בנייה בסמכות הוועדה המקומית. רעננה קיבלה את מעמדה כוועדה עצמאית והייתה העיר הגדולה הראשונה בישראל שאישרה תכנית מתאר כוללנית, לפי הרפורמה בחוק התכנון והבנייה.

 

נכון להיום מונה רעננה כ-85 אלף תושבים, ולפי תכנית המתאר שלה היא אמורה להתפתח לכדי כ-120 אלף תושבים. שכונה זו מצטרפת לשכונות חדשות שנמצאות כבר היום בתהליכי בנייה ופיתוח, בהן שכונת "נווה זמר" הכוללת 3,484 דירות שמחציתן כבר מצויות בבנייה וחלקן כבר אוכלסו, שכונת "נאות שדה" המונה למעלה מ-400 יחידות דיור, שרובן ישווקו במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" ומיועדות לצעירים; שכונת "נאות עוזי" הכוללת כ-300 דירות מהן 238 שנבנו ושווקו כפרויקט הראשון בארץ להשכרה ארוכת טווח, וזאת לצד התחדשות עירונית משמעותית שכוללת פרויקטים רבים של תמ"א 38 ופינוי-בינוי.

איתן גינזבורג, יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה רעננה: "אנו גאים על כך שתוך פחות משנה אושרה תכנית להקמת שכונה חדשה ברעננה. זוהי אולי תמצית הרפורמה בחוק התכנון והבנייה שדיברה על 'תכנית אחת בוועדה אחת' – והוכחה שביזור הסמכויות לועדות המקומיות אחראיות מוכיח את עצמו. הצבנו לעצמינו מטרה לקדם תכניות במהירות וביעילות, מבלי להתפשר על איכות התכנון, ואנו מקפידים על כך. מתוך רצון לפתח ולקדם את רעננה, אנו פועלים להגדלת מלאי הדירות בעיר, תוך הקפדה שבכל תכנית יהיו גם דירות קטנות, מה שיאפשר את הוזלת מחירי הדיור ויתן מענה לזוגות צעירים, בהתאם למדיניות התכנון העירונית".

איתן גינזבורג. צילום פרטי

איתן גינזבורג. צילום פרטי

 

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. מייק צח עלה והצלח

    ליבי ליבי עם הפועל כפר סבא 6 משחקים ללא ניצחון מקום לפני אחרון בשיטה זו יורדת ליגה חיביםלנצח את הפועל תא עם אלישע לוי המאמן האגדי.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר