בנות חטיבת אלון רעננה- לא הורשו להיכנס ללימודים, כי הגיעו במכנס קצר.

למרות החום ואחרי חודשיים בבית: 20 בנות לא הורשו להיכנס לבית הספר ברעננה בגלל שהגיעו עם מכנסיים קצרים

הכי מקומם שיש: בחטיבת אלון השאירו 20 בנות בחוץ, בעירייה מגבים את ההחלטה. ההורים כועסים ומבטיחים: "אנחנו נמשיך מחר לשלוח את הבנות עם מכנס קצר. אנחנו מאמינים בדמוקרטיה ובשוויון ולא בכפיה והדתה"

פורסם בתאריך: 18.5.20 14:41

אחרי ששהו בבית למעלה מחודשיים, ולמרות החום הכבד, לא הורשו הבוקר כ-20 בנות מחטיבת אלון להיכנס ללימודים, מאחר ולטענת בית הספר הן הגיעו עם מכנס קצר ולא על פי התקנון. "בעקבות הימים החמים, אתמול בערב כל ההורים בקבוצת הוואטסאפ הודיעו למורה שבגלל החום הכבד הם מבקשים שיהיה שוויון בין הבנים לבנות ושהבנות יורשו כפי שמרשים לבנים להגיע עם מכנס קצר", מספר ערן אורבך אבא לתלמידה בכיתה ח'. "המורה כתבה שהיא מבינה ומכבדת ולאחר מכן קיבלנו הודעה שהכל יהיה כמו התקנון בדיוק. התקנון מדבר על כך שמותר ללבוש מכנס שהוא מעט מעל הברך. כמובן שרק אצל הבנות אוכפים זאת", הוא מציין.

תלמידות חטיבת אלון רעננה שלא הורשו להיכנס לבית הספר

אורבך ממשיך ומתאר את מה שקרה: "הגיע הבוקר, הבנות הלכו עם קצר ומי שהגיעה עם קצר הושבה ליד המזכירות לאורך כל שעות הלימודים. חלק מהבנות בכלל הושארו מחוץ לשער ולא נתנו להן להיכנס. אני התקשרתי למוקד העירייה וביקשתי לדעת למה יש ילדות מחוץ לבית הספר שלא מורשות להיכנס והם אמרו שזה לא עניין ביטחוני והם לא מטפלים בזה. הבת שלי הביאה בתיק מכנס ארוך והחליפה את זה אחרי שהבינה שיש בלגן. היא נכנסה לכיתה עם הבנים ובחוץ נותרו עוד 7-8 בנות מהכיתה שלה ועוד בנות מכיתות אחרות".
ואיך ממשיכים מפה?
"אנחנו מחר נמשיך לשלוח את הבנות עם מכנס קצר. אנחנו מאמינים בדמוקרטיה ובשוויון ולא מאמינם בכפיה והדתה. אחרי תקופה כל כך קשה הילדות צריכות הכלה וזה מה שהיה צריך לעשות בית הספר. בתוך קבוצות ההורים היו התכתבויות. ההורים מאוד כעסו על כל הסיפור והייתה תמימות דעים שאין זכות לאף אחד להגיד לבנות איך להתלבש גם אם זה קבוע בחזור מנכ"ל. יש עדיין שיקול דעת הגיוני ובטח קל וחומר בתקופה שאנחנו נמצאים בה, יום ראשון אחרי סגר ובידוד, דבר שלא חווינו כתא משפחתי בהיסטוריה".
מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בחטיבות הביניים בעיר יש תקנון התנהגות הכולל גם את קוד הלבוש. כל התלמידים מכירים את התקנון ונדרשים להגיע לחטיבות בלבוש תואם להנחיות".

הנהלת החטיבה שלחה להורים את ההודעההבאה: 

הורים יקרים!
חטיבת "אלון", פתחה היום את שעריה לתלמידים בהתרגשות ובשמחה.
אנו מבקשים להגיב על הפרסומים ולהעמיד את הדברים על דיוקם.
חטיבת "אלון" פועלת עפ"י תקנון ונהלים ברורים המתפרסמים באתר בית הספר ומועברים לתלמידים ולהורים מידי תחילת שנה.
חטיבת "אלון" רואה חשיבות עליונה בשמירת השוויון המגדרי ובהתאם לכך קוד הלבוש המופיע בתקנון, שגובש ביחד עם ההורים והתלמידים, זהה לבנים ולבנות – "מותר להגיע במכנסיים קצרים שאורכם מאמצע הירך ומטה", קוד זה נאכף במידה שווה בין המינים.

שיתוף פעולה בין מורים הורים ותלמידים הוא המפתח להצלחת התהליך החינוכי בבית הספר.

בברכה, הנהלת חטיבת "אלון"

 


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

5 תגובות
 1. תושבת ותיקה ברעננה

  אני גרה ברעננה משנת 1977, וגידלתי 3 ילדים (2 בנות ובן) במערכת החינוך ושלושת למדו בחטיבת אלון. אף פעם לא קרה דבר כזה שבנות נאלצו להתלבש לביה"ס לפי קוד לבוש דתי. ממתי רעננה נפנה לבני ברק? חטיבת אלון זה לא בי"ס דתי. ברוידא מה קורה פה?

 2. כפיר

  לא להיכנע. איש לא יכפה את דרכו עלינו. נמשיך לשלוח את ילדינו בדרך המקובלת עלינו ההורים תוך שמירה על שוויון מלא בין בנים ובנות.

 3. דינה

  אם בבית הספר מקפידים על אורך מכנס אחיד, מעט מעל לברך, גם בנים וגם לבנות, אז לבית הספר יש זכות לדרוש מכל התלמידים להשמע להוראות.
  אך אם ההקפדה היא לגבי בנות בלבד, הרי שזו אפליה מגדרית ומעוותת.

 4. תלמיד בעיר

  כמו בחטיבת רימון גם כאן מגלים את ההדתה במערכת החינוך בעיר וזה בושה וחרפה שקובעים קוד לבוש ביום חם שכזה ואני קורא לראש העיר לבטל לאלתר!!! את החוק המטופש של המכנסיים ושהמורים יתעסקו בללמד ולא לבלבל את המוח על איך תקין להתלבש

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר