קורונה. צילום אילוסטרציה א‏.ס‏.א‏.פ‏ קריאייטיב‏/INGIMAGE

בזכות אחוז המתחסנים: ילדי הגנים וכיתות א'-ד' ברעננה חוזרים ללימודים

אחוז המתחסנים המרשים אצל בני 50 ומעלה מאפשר חזרה את החזרה ללימודים של מי שנכלל בפעימה הראשונה, למרות שרעננה מוגדרת כתומה. שאר התלמידים אמורים לחזור בהדרגה בשתי הפעימות הבאות

פורסם בתאריך: 10.2.21 14:55

אמש (שלישי), אישרו השרים את חידוש הלימודים החל ממחר, יום חמישי. על פי המתווה של משרד הבריאות, ההחזרה ללמידה תהיה הדרגתית על פי פעימות. על פי המתווה שפורסם, בפעימה הראשונה – יחזרו ללמידה בחמישי הקרוב גנים וכיתות א'- ד' בערים ירוקות וצהובות, ובערים כתומות גבוליות עם ציון 6.5 ומטה, שבהן אחוז המחוסנים בשתי המנות בקרב גילאי 50 פלוס הוא למעלה מ-70 אחוז. רעננה מוגדרת ככתומה, אך ציון הרמזור שלה (6.3) יחד עם אחוז המתחסנים הגבוה מאפשרים חזרה ללימודים בהתאם למתווה. מהעירייה נמסר כי החזרה ללימודים תתבצע לאחר מבצע חיסונים נרחב שבוצע בעיר, עם כ- 80% התחסנות מקרב צוותי החינוך בעיר, ו – 92% מכלל תושבי העיר בגילאי 50 ומעלה, נתון המציב את רעננה כמובילה באחוז החיסונים מבין ערי השרון וכן כמובילה מבין פורום הערים הגדולות העצמאיות בארץ – פורום ה-15.
בהנחיית העירייה, יידרשו להציג עובדי החינוך, שלא התחסנו, כמו גם כלל עובדי מוסדות החינוך והמערך המסייע, אישורי בדיקת קורונה – לצורך ביצוע עבודתם. במקביל, מרחיבה העירייה את תוכנית "מגן חינוך "בו החלה בדצמבר האחרון, בשיתוף משרד הבריאות ומשרד החינוך, לביצוע בדיקות קורונה שבועיות לצוותי החינוך והתלמידים בבתי הספר -בכפוף להסכמת והצגת אישור הוריהם. נציין כי לימודי החינוך המיוחד ימשיכו להתקיים במתכונת שהתקיימה לאורך הסגר, חמישה ימים בשבוע עד השעה 14.00, ללא יום שישי.
במקביל, הודיעה העירייה על חזרה מלאה של צהרוני בתי התלמיד בעיר בכיתות א'-ג'. פעילות הצהרונים תתחדש בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים, תוך שמירה על הנחיות הבריאות. צהרוני א'-ב' יפעלו בשלב זה, בהתאם לכיתות האם בבוקר, צהרוני כיתות ג' יפעלו כפי שפעלו קודם הסגר. תלמידי כיתות ה' – י"ב ימשיכו במתכונת למידה מרחוק. בשכבות אלו יתקיימו ימי פעילות במרחבי חוץ, במתכונת של עד תשעה תלמידים ומורה. בחינות הבגרות והמתכונות יתקיימו בהתאם למתווה הבחינות של משרד החינוך. העירייה שבה וקוראת להורים להמשיך ולהקפיד על הנחיות הבריאות, על מנת לאפשר חזרה מהירה של כלל מערכת החינוך לפעילות, ומעודדת את התושבים להתחסן למניעת התפשטות התחלואה.

מתווה משדר החינוך:

על פי המתווה שפורסם, בפעימה הראשונה – יחזרו ללמידה בחמישי הקרוב גנים וכיתות א'- ד' בערים ירוקות וצהובות. בערים כתומות גבוליות עם ציון 6.5 ומטה, שבהן אחוז המחוסנים בשתי המנות בקרב גילאי 50 פלוס הוא למעלה מ-70 אחוז. בשאר היישובים יותרו פעילויות חינוכיות בשטח פתוח של עד 10 אנשים (כולל מורה). יינתן תעדוף לביצוע תכנית מגן חינוך – בדיקות קורונה בקרב תלמידי בית הספר, עבור ערים כתומות גבוליות.
הפעימה השנייה מתוכננת ליום ראשון ה-21.2.21, ובה אמורים להצטרף תלמידי כיתות ה'- ו' וכיתות י"א- י"ב בערים ירוקות וצהובות וכן בערים כתומות גבוליות עם למעלה מ- 70% מחוסנים, גם במקרה הזה יינתן תעדוף לביצוע תוכנית מגן חינוך.
הפעימה השלישית מתוכננת ליום ראשון ה-7.3.21, אז יחזרו תלמידי כיתות ז'- י' בערים ירוקות וצהובות ובערים כתומות עם למעלה מ- 70% מתחסנים.
# # #
הלמידה בגני הילדים באזורים ירוקים, צהובים ובחלק מהאזורים הכתומים תתקיים בהתאם למערכת השעות הרגילה לאורך שישה ימים בשבוע. צהרוני גני הילדים יפעלו חמישה ימים בשבוע, בצוותים קבועים ובקבוצות קבועות (ילדים משלוש כיתות גן לכל היותר, עד 28 תלמידים בקבוצה).
בכיתות א'-ב': הלמידה תתקיים בכיתות מלאות לאורך 5 ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום. צהרוני כיתות א'-ב': יפעלו חמישה ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים.
בכיתות ג'-ד': הלימודים יתקיימו בקבוצות קבועות (עד 20 תלמידים בקבוצה) לאורך חמישה ימים בשבוע למשך 5 שעות ביום.
בכיתות ה'-י"ב: הלימודים ימשיכו להתקיים במתכונת של למידה מרחוק.
מעבר בין קבוצות לימוד:
בכיתות א'-ב' מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין שלוש קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.
בכיתות ג'-ד' מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין ארבע קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.
מפגשים בשטח פתוח – בכל האזורים, בכל הצבעים ובכל הגילים: בגני הילדים, בבתי ספר היסודיים והעל יסודיים (כולל בכיתות ה'-י"ב) ניתן לקיים מפגשים בשטח פתוח בקבוצה של 9 תלמידים ומורה לכל היותר.


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר