צילום אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

שלושה בתי ספר בעיר יכנסו לרפורמת לימודי האנגלית של משרד החינוך

לאחר שהודיע שר החינוך, נפתלי בנט, כי משרד החינוך יפעיל רפורמה במקצוע האנגלית הוחלט כי שלושה בתי ספר בעיר יכנסו לתוכנית. כנסו לרשימת בתי הספר ופרטי הרפורמה

פורסם בתאריך: 10.9.17 19:48

לקראת פתיחת שנת הלימודים הכריז שר החינוך, נפתלי בנט, כי בשנת הלימודים הקרובה, תחל לפעול במערכת החינוך התוכנית הלאומית לקידום הוראת האנגלית וברעננה היא תתחיל לפעול בשלושה בתי ספר. בתי הספר שישתתפו בתוכנית השנה הם: תיכון אביב וישיבת בני עקיבא שישתתפו בתכנית "סולמות" וחטיבת השרון שתשתתף בתכנית "דיבייט".

נפתלי בנט. צילום תומר אפלבאום

נפתלי בנט. צילום תומר אפלבאום

תוכנית "סולמות" נועדה להגדיל את שיעור הלומדים בארבע וחמש יחידות באמצעות הזנקת תלמידים מרמה נמוכה לרמה גבוהה. במסגרת זו יעניק המשרד לחטיבות העליונות בעבור תלמידי כיתות י, יא ו- יב תוספת של 2,000 שעות לימוד, לשם הזנקתם מהיחידות הנמוכות ליחידות גבוהות יותר, כך שתלמיד שלומד במסגרת של ארבע יחידות יעבור לחמש, ותלמיד שלומד במסגרת של  שלוש יחידות יעבור לארבע. כמו-כן, תלמיד שלא נבחן כלל באנגלית ישובץ במסלול של שלוש יחידות לימוד. תכנית "דיבייט" מעודדת תלמידים להתאמן ברטוריקה ודיונים בשפה האנגלית.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "התכנית הלאומית מביאה בשורה פדגוגית חדשנית, שכן היא כוללת רכיבים רבים שלא היוו חלק ממערך ההוראה של בתי הספר. הרכיבים כוללים מיקוד בפיתוח של מיומנויות חדשות של שפה חדשה העוסקת בשיח הדבור שלה, כאשר הם ישולבו כחוט השני בכל שלבי החינוך החל מהיסודי ועד לחטיבה עליונה.  לשם הטמעת המיומנויות, נדאג שכבר בשלב החינוך היסודי תלמידים יקיימו שיח באנגלית באמצעות קריאת ספרים שנרכוש ונציב בתוך כיתות הלימוד. התלמידים ישתפו את חבריהם לכיתה בחוויות האישיות שלהם מספר הקריאה, כאשר כל השיח יתקיים בכיתה באנגלית. בחטיבה נפתח את מועדוני הדיבייט ולקראת הבגרות, כל תלמיד יחוייב בבגרות מדוברת. אני מאמין שכך המעטפת הזו תעצב בוגר עם מיומנויות שיסייעו לו להשתלב בתוך העולם הגלובלי המשתנה".

שמואל אבואב צילום תומר נוי

שמואל אבואב צילום תומר נוי

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר