צילום אילוסטרציה אייל טואג
צילום אילוסטרציה. לגן המצולם אין קשר לכתבה אייל טואג

450 שקלים ויותר: הורים מתלוננים על תשלומי ועד גבוהים בגני העירייה

הורים מתלוננים כי הם נדרשים לשלם סכומים גבוהים מדי, זאת בניגוד לחוזר מנכ"ל של משרד החינוך המגביל את תשלומי ההורים ל-263 שקלים

פורסם בתאריך: 30.10.17 18:12

התשלומים לועד ההורים בגנים  מעורר לא פעם מחלוקות בקרב הורי ילדי הגן. במסגרת חוזר מנכ"ל לשנת הלימודים תשע"ח מוגדר תשלום חובה אחד, והוא תשלום על ביטוח תאונות אישיות העומד על סך 49 שקלים. כל שאר התשלומים (סל תרבות, מסיבות סיום, טיולים וועד הורים), הנם תשלומי רשות שלפני החוזר מנכ"ל אמור להסתכם ב- 263 שקלים. אל סכום זה מתווספים תשלומים נוספים אותם מבקש וועד ההורים בגנים, סכומי רשות, שלדברי ההורים יכולים להגיע עד ל- 450 שקלים ואף יותר. הערב (ב') תיערך ישיבה של וועד ההורים העירוני בכדי לדון בסוגיה זו.

מ' אם לילדה הלומדת באחד מגני הילדים בעיר מספרת, "יש נהלים של משרד החינוך ויש תקרה מסוימת של גבייה. בתחילת השנה אנחנו מעבירים כספים לוועד הגן העירוני והשנה הם מבקשים 400 שקלים והחוזרים של משרד החינוך מדברים על מקסימום 263 שקלים שמתוכם יש עוד חלק שהוא נחשב לתשלומים מרצון. אצלנו הגננת אומרת שהיא רוצה את הסכום הזה להפעלות וזה אבסורד. אבל הגננת אומרת שזה חשוב וההורים מסכימים. זה מאוד בעייתי בעיני כי יש הפעלות של משרד החינוך והעירייה שכן מתוקצבות. בקבוצה של האמהות לילדי הגן ראיתי שאני לא חריגה ויש גנים שגובים אפילו 450 ש ואפילו 480 שקלים וזה פשוט לא נורמאלי. במקביל יש גנים אחראיים שלא חורגים בשקל מחוזר מנכ"ל. אני דיברתי עם יו"ר ועד ההורים ברעננה כפיר בן עמי והוא היה הכי בסדר בעולם ואמר שהוא מכיר את הבעייתיות והם מנסים לפתור את העניין".

ע' אם לילדה נוספת שלומדת באחד מגני העירייה מספרת שהיא שילמה את תשלום הוועד בלית ברירה זאת לאחר שכל ההורים שילמו. "אצלנו בגן יש את אותה תופעה. אני לא מוכנה לחשוף פרטים אישיים ובאיזה גן מדובר אבל אני כן יכולה לספר ששילמנו 450 שקלים . לא התלוננו על כך ושילמנו וזהו. כולם שילמנו אז מה אני אשאר זאת שלא שילמה ולא יעשו לילדים שלה חוגים? אלו האיומים שקיבלנו במידה ולא נשלם".

 

כפיר בן עמי, יו"ר ועד ההורים העירוני אומר שבדיוק בגלל הבעיה הזו הם נפגשים הערב. "הגנים צריכים לעבוד לפי חוזר מנכ"ל וזה מה שהגננת צריכה להקפיד עם הוועדים'. חוזר מנכ"ל הוא זה שקובע את הסעיפים לתשלום ושצריך לגבות. רק אחד מהם הוא סעיף חובה(ביטוח תאונות אישיות) וכל השאר הסעיפים הם סעיפי רשות. אחד מסעיפי רשות הוא תשלומים ושירותים מרצון העומד על 125 שקלים נוספים. אבל זה לא אומר שגם לא האחרים הם רשות. הם לא חובה וביחד הם מצטברים ל- 263 שקלים.  יש לציין כי לא וועד הגן צריך לגבות את הסכומים האלו אלא הגן עצמו. לא אמורים לגבות סכומים מעבר לזה אבל אנחנו יודעים שיש גנים שגובים עבור אירועים שיש בגן מעבר לשעות הגן או בקיץ, אבל הם צריכים להפריד ביניהם. ואנחנו מדגישים את זה. שאר התשלומים הם כמובן בהסכמת שאר הורי הגן ואנחנו בישיבה נבהיר את זה לשאר נציגי הגנים שיהיה להם ברור התחום הזה. אם הורים לא יסכימו לשלם אז לא יידרשו את זה כי מדובר בתשלום שהוא לא חובה כי לוועד אין סימוכין לדרוש את זה".

מעיריית רעננה נמסר: "הנחיות העירייה בנוגע לגביית תשלומי הורים בגני הילדים הן בהתאם לחוזה מנכ"ל משרד החינוך. במקרים בהם יש גביה חריגה מעבר לסכומים הנקובים בחוזר מנכ"ל יש לפנות למחלקת הגנים בעירייה ואנו נטפל באופן פרטני בכל פנייה ממוקדת שתגיע אלינו".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. אמאלה

    לפני כמה שנים בני היה בגן חיטה הרענננ הגננת יחד עם ועד ההורים דרשה מכל הורה בין 700-900 שקלים בכדי לרכוש ציוד ולשפץ
    את הגן וגם הסתבר שהשקיע חלק בקייטנה שניהלה בגן בקיץ

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר