בניין העירייה החדש בשער העיר. צילום עופר וקנין
בניין העירייה החדש בשער העיר. צילום עופר וקנין

תתחדשו: עיריית הרצליה עברה למשכנה החדש

במשך כמעט 20 שנה עמד בניין העירייה החדש נטוש, עד השבוע

פורסם בתאריך: 8.6.17 08:48

עיריית הרצליה השלימה השבוע את המעבר לבניין העירייה החדש בשער העיר, שברחוב בן גוריון 22. מהעירייה נמסר שבשבועות האחרונים עברו בהדרגה יחידות העירייה השונות לבניין, שכולל כעת את משרדי מינהל ההנדסה, המינהל הכספי, אגף החינוך, אגף התרבות הנוער והספורט, אגף משאבי אנוש, לשכות סגניות ראש העירייה, המוקד העירוני, דוברות העירייה, הלשכה המשפטית, משרדי מבקר העירייה, לשכת המנכ"ל והסמנכ"לים ולשכת ראש העירייה. "שמתי לי למטרה להעמיד את המקום לא רק כמוסד נותן שירות אלא גם כמרכז קהילתי שישמש קהלים רבים, בהם ילדים, בני הגיל השלישי ועוד, שיוכלו למצוא בו בית לפעילות פנאי והעשרה", אמר ראש העירייה משה פדלון.
הבניין עמד נטוש במשך כמעט 20 שנה. את הקמת המבנה אישרה מועצת עיריית הרצליה, בראשותו של אלי לנדאו, עוד ב־1994 ובמאי 1995 נתנה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בהרצליה היתר בנייה להקמת בניין העירייה. עד שנת 1998, עם כניסתה של גרמן לתפקיד, נבנה השלד החיצוני של הבניין, ומתחם שער העיר עמד מוכן בחלקו. עם כניסתה של גרמן לראשות העיר הופסק תקצוב הקמת המבנה. בדוח מבקר העירייה לשנת 2000, אמרה גרמן כי "בית העירייה החדש הוקם ללא תוכנית כלכלית וללא אמצעי מימון. עם גמר שלב השלד שעלה כ־23 מיליון שקלים, ומהווה כשליש מסך העלות הכוללת של הפרויקט, לא היה בנמצא תקציב להשלמת הבניין והאומדן להשלמת הפרויקט עמד על כ־55 מיליון שקלים".
מאז היו מספר ניסיונות להגיע להסכמים זולים יותר להשלמת הקמת בניין העירייה החדש, אך כולם כשלו. בבחירות לראשות העיר בשנת 2013, הבטיח ראש העירייה פדלון כי ידאג להשלים את הקמת המבנה ולהעביר אליו את יחידות העירייה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר