מצעד הגאווה צילום עופר וקנין
מצעד הגאווה צילום עופר וקנין

חודש הגאווה בשרון: האירועים שיהיו ואלה שלא

פורסם בתאריך: 5.6.17 10:50

רעננה. אירועי הגאווה ברעננה ייפתחו ביום ראשון הקרוב (4.6) בסדרת מפגשי הסברה לבני נוער, המאורגן על ידי ארגון חוש”ן. ביום ראשון ייערך ערב ההסברה הראשון בסדר של ארבעה מפגשים. חוש”ן (חינוך ושינוי) הוא מרכז חינוך והסברה של הקהילה הלהט”בית (לסביות, הומואים, טרנסג’נדרים וביסקסואלים) בישראל. בכל מפגש בסדרה ייפגשו שניים מחברי חוש”ן, גבר ואישה, המייצגים מגזרים שונים של קהילת הלהט”ב שיספרו על ההתמודדות עם גילוי הזהות המינית, הלבטים האישיים וההחלטה לצאת מהארון. מפגשי ההסברה יאפשרו לבני הנוער לערוך דיון בלתי-אמצעי ונטול סטריאוטיפים המאפשר לרובם, בפעם הראשונה, הזדמנות לשאול שאלות בנושאים שבדרך כלל נחשבים לטאבו. המפגשים ייערכו ביום ראשון 4.6 בשעה 14:00, יום שני 5.6 בשעה 18:00, יום רביעי 7.6 בשעה 18:00 במרכז הנוער העירוני.
ביום ראשון (18.6) יופיע שי פורת בערב אישי, “גבר בחנות חרסינה”. פורת, בעל תואר ביחסים בינלאומיים, מאמן אישי ומנחה קבוצות הגברים “קומזיץ בסלון” יערוך הרצאה שתעסוק בסיפור האישי כאבא לשני בנים הומוסקסואלים. ההרצאה תתקיים בשעה 19:30, בספרייה העירונית.
ביום שני (19.6) ייערך ערב “פואטרי סלאם” בפאב המרפי’ס ברעננה. אירועי ה”פואטרי סלאם” מתקיימים ברחבי הארץ מאז שנת 2012 במתכונת של משוררים, שחקנים, ראפרים, מוסיקאים ועוד, שעולים בזה אחר זה על הבמה עם קטעי שירה מדוברת, נבואות זעם ומונולוגים מנבכי מוחם, כאשר נציגים אקראיים מהקהל מחזיקים שלטים ומחלקים ציונים למתמודדים. הערב יתקיים בשעה 20:00, בפאב המרפי’ס רחוב הסדנא 3, כניסה חופשית.
ביום רביעי (21.6) ייערך ערב “סטנד-דראג” של כוכבות המופע “פאות קדושות”, ציונה פטריוט וטלולה בונט. ציונה פטריוט היא דמות המגולמת על ידי הבדרן יובל אדלמן. במופעיה מדברת פטריוט על סקס, פוליטיקה ועוד. פטריוט גם מחקה זמרות ישראליות ומופיעה עם שירי להקות צבאיות. טלולה בונט היא דמות המגולמת על ידי השחקן והיוצר טל קלאי. כאשר היה בן 16 קלאי הגה את הדמות של טָלוּלָה ואיתה השתתף בהצגה “רומיאו ויוליה גרסת המועדונים” שהועלתה במסגרת פסטיבל ישראל ותיאטרון גשר. טלולה הגישה פינה קבועה בתוכניתה של מיכל אמדורסקי בערוץ 24, הנחתה את שידורי אחורי הקלעים של קדם-אירוויזיון 2005 והתארח בסדרת הטלוויזיה “תמיד אותו חלום”. המופע יערך באשכול פיס בשעה 20:00. לאחר המופע ייערך שיח פתוח. מחיר הכרטיס 20 שקלים.
ביום שני (26.6) תחתום השחקנית והיוצרת אורנה בנאי את אירועי חודש הגאווה ברעננה, בערב מצחיק ומרגש עם קטעים מהמופע שכתב עבורה הקומיקאי רמי ורד ושיתוף בסיפורה האישי. הערב יתקיים באודיטוריום יד לבנים בשעה 20:00. מחיר הכרטיס 20 שקלים.

הרצליה. במרכז הבינתחומי הרצליה יקיימו ב־15 ביוני, בשעות 16:00-10:00, הפנינג עם דוכנים בהשתתפות ארגון תהל"ה, איגי, חוש"ן, חברותא וארגוני להט"ב נוספים. עם זאת, בעיריית הרצליה לא מציינים את חודש הגאווה באירועים מיוחדים. גורם בעיריית הרצליה אמר השבוע כי “הרצליה כל השנה מוקירה ותומכת בקהילה הגאה. ישנם בעיר ארגונים עצמאיים, אוטונומיים, כאיגי ותהל"ה, המקבלים תמיכה עירונית. השנה, לאות הזדהות, אנחנו מדגלים את העיר לרגל מצעד הגאווה בתל אביב. אי קיומם של אירועים מיוחדים בחודש הגאווה אינו עומד בסתירה לפתיחות שתמיד הייתה קיימת, לשוויון ולתמיכה. זה פשוט פה כל הזמן, כך שאנחנו לא צריכים אירועים מיוחדים לשם כך”.
מהעירייה נמסר בתגובה: “בעיר הרצליה גאים כל השנה. העירייה תומכת באופן שוטף בקבוצות נוער להטב”י הפועלות בעיר, דוגמת קבוצת איגי במועדון הכוכב השמיני. כמו כן, לרגל חודש הגאווה תקושט העיר בדגלים”.
גם בסניף המקומי של איגי, ארגון הנוער הגאה, ובסניף המקומי של ארגון תהל”ה (תמיכת הורים ללסביות והומוסקסואלים), לא מקיימים החודש אירועים מיוחדים. דובר איגי, עידו כהן: “לנו יש פעילויות שאנחנו עושים. אם רשות מקומית רוצה או לא רוצה לעשות אירועים זה עניין שלהם. כרגע, בגלל שאירוע השיא נמצא בתל אביב, כל הזרקורים מופנים לשם. לאחר מכן, במהלך החודשים יוני ויולי, יהיו אירועים מקומיים שונים שאנחנו מארגנים בדקה ה־90, אם זה עצרת, הפנינג וכולי. כתנועת נוער אנחנו עושים דברים ספונטניים”.
זהבה אזולאי, חברת הועד המנהל בתהל”ה, אומרת שתנסה לארגן אירועים בהרצליה בשיתוף העירייה, אולי עוד השנה. “יש לנו בהרצליה מקום מפגש בבית הבריאות, שניתן לנו על ידי העירייה, לקבוצות תמיכה להורים להט”בים ובו אנו נפגשים אחת לחודש. בכוכב השמיני נפגשים באופן קבוע, אחת לשבוע, בני נוער להט”בים. יכול להיות שבשנה הבאה נארגן משהו, בשיתוף העירייה כמובן. יש לנו היענות מיוחדת וטובה בכפר סבא, וברעננה האירועים מתקיימים כבר שנים, אני אעלה את הרעיון גם לאירועים בהרצליה. יש לנו ראש עירייה מדהים ואני בטוחה שבעירייה ישתפו פעולה. זו באמת לא אשמת העירייה, לא ניסינו למען האמת. עוד לא מאוחר, אולי ננסה לארגן אירועים גם בהרצליה”.

כפר סבא. אירועי חודש הגאווה בכפר סבא ייפתחו בעיר בשבוע הבא, עם מגוון אירועים, ביוזמת האגף לקהילה רווחה ונוער בעירייה. האירועים ייפתחו ביום שני, 5 ביוני, בשעה 18:00, עם פעילות “הורה בקפה”, במסגרתה מתנדבות עמותת תהל”ה (תמיכת הורים ללסביות והומוסקסואלים) יקיימו מפגש על כוס קפה ומאפה עם בני הנוער. האירוע יתקיים במרכז הנוער העירוני, שברחוב דוד אלעזר 3.
למחרת, 6 ביוני, בשעה 20:30, יתקיים האירוע “משפחה וגאווה” בו תספר אהובה סקעת, אמו של הזמר הראל סקעת, על התהליך שעברה עם היציאה מהארון של בנה. בהמשך, תדבר עו”ד איריס שיינפלד על המצב המשפטי והאלטרנטיבות להקמת משפחה גאה. האירוע יתקיים במרכז גלר, ועלות הכניסה 20 שקלים.
ב־7 ביוני, בשעה 18:00, תפתח במרכז הנוער תערוכה בסימן אהבה וסובלנות. ב־8 ביוני, בשעה 20:30, תתקיים במרכז גלר שברחוב מור ההרצאה “החיים ודג הזהב – כלים לחיים אותנטיים ומשמעותיים”, של הפסיכותרפיסט עמית צור. עלות הכניסה 20 שקלים.
ב־12 ביוני, בשעה 20:30, יתקיים במרכז גלר המופע “לסביהונסט”, מופע שירים ומערכונים מקוריים על נשים שאוהבות נשים. מחיר הכרטיס 20 שקלים. ב־15 ביוני, בשעה 20:00, יוקרן בבית רייזל שברחוב גאולה 12 הסרט “מי יאהב אותי עכשיו?” של האחים תומר וברק הימן. הסרט מספר על סער מעוז, בן למשפחה דתית שיצא בשאלה, יצא מהארון, ברח ללונדון וגילה שהוא נשא של נגיף האייץ’ איי וי. מחיר הכרטיס 20 שקלים. ב־19 ביוני, בשעה 20:00, תעלה בבית רייזל הופעת היחיד “יצא(ה) גבר” של עדי רונן, גבר שנולד בת, ושחושף בגילוי לב והומור עצמי את סיפור חייו והתהליך שעבר. מחיר הכרטיס 20 שקלים.
ב־20 ביוני, בשעה 20:00, יתקיים בבית מועצת נשים כפר סבא, ברחוב גלר 18, מפגש עם הסופרת תמי בצלאלי על ספרה “תישארי”, רומן על יחסים, אובדן, זוגיות ועל חיים שמתחילים מחדש עם אהבה לאישה.
ב־22 ביוני, בשעה 18:00, יתקיים במרכז הנוער העירוני ערב סרט ופופקורן. אירועי החודש יינעלו ב־26 ביוני, בשעה 18:00, בערב מעגלי שיח בסימן קבלת השונה, עם קבוצות המנהיגות והמעורבות החברתית, במרכז הנוער.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר