גן ברעננה - סימני האלימות בגופה של הילדה
גן ברעננה - סימני האלימות בגופה של הילדה

בגלל אלימות בגן עירייה ברעננה: ילדה בת 4 נשארת בבית כבר שלושה שבועות

אמה של הילדה כועסת ומציינת שלמרות תלונותיה בעירייה הנושא לא טופל ובתה משלמת את המחיר. "הגן צריך וחייב להוות מקום בטוח ומוגן", היא מדגישה

פורסם בתאריך: 30.6.22 08:31

מזה כשלושה שבועות ילדה בת 4 מרעננה לא מגיעה לגן בשל אלימות לכאורה כלפיה על ידי אחד הילדים. אמה של הילדה, אשר פנתה בימים האחרונים במכתב מפורט לראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, לשרת החינוך יפעת שאשא ביטון, וכן לגורמי חינוך בכירים נוספים בעירייה ובמשרד החינוך, טוענת לחוסר טיפול ופתרון מצד העירייה במצב שנוצר ובילד הבעייתי לכאורה, ומי שנפגע מכך היא בתה.

מדובר בגן עירייה ברעננה והאם נחשפה לדברים בעת שקילחה את בתה והבחינה בסימני חבלות שונים על גופה. "ביתי לא מגיעה לגן מכיוון, שספגה עוד בימיה הראשונים בגן אלימות קשה מאוד מצד ילד בגן", כותבת האם במכתבה. "הדבר כלל מכות פיזיות בגופה ובראשה ולא פעם הושארו סימנים מזוויעים על גופה של בתי", טענה האם בצירוף תמונות של החבלות שנגרמו לכאורה כתוצאה מכך.

לדברי האם, "הילד המדובר לא חדל מלהכות את בתי ואף טרח לחנוק אותה בשטח החצר. בתי שיתפה שהילד בזמן משחק בשטח החצר, הפתיע אותה וקפץ עליה על הגב, התחיל למשוך לה בחולצה לאחור. הילד לא הסתפק בכך והמשיך לחנוק את בתי". האם טוענת במכתבה כי אין זו הפעם הראשונה שהילד נקט באלימות כלפי בתה. "הוא השתמש אף בשתי הידיים שלו. באופן קבוע בחצר הגן, בועט בבתי כאילו היא חפץ ולא חדל מלהכות ללא הפסקה. הילד היכה בה בחוזקה בראש, בבטן, בעיניים, נתן לה סטירות, משך לה באוזן ונעץ את ציפורניו בחלקי גופה השונים".

נוכח תיאור מעשים הללו, תוהה האם במכתבה כיצד קרה כי איש מצוות הגן לא הבחין באלימות שננקטה לכאורה ולא יצא להגנתה של בתה. לדברי האם, מעבר לחבלות הפיזיות, המעשים גרמו לשינויים בהתנהגותה של הבת. "השלכותיה של אלימות זו מתבטאת בחומרה בבית, בתי לא פעם מתעוררת בלילה בצרחות אימה ולא מוכנה לשוב לחדרה. לעיתים אף בוכה כך סתם ללא כל סיבה וכשנשאלת מדוע בוכה טוענת שאינה רוצה להגיע לגן ליום המחרת". עוד היא מוסיפה: "היום בדיעבד, מצבה הנפשי של בתי ברור ומובן לי כאשר אינה רוצה להיכנס לגן, מושכת לי בשמלה, מתחבאת מאחוריי ומסרבת להיכנס לגן".

בעקבות המקרים הללו, אליהם נחשפה האם, היא החליטה שלא לשלוח את בתה אל הגן נוכח אי קבלת מענה, לדבריה, למצב שנוצר. "בעקבות המקרים החוזרים ונשנים בגן נאלצתי להשאירה בבית וזאת בשל העדר פתרון ומענה של מחלקת החינוך ברעננה. לא ברור איך הבעיה של הילד והוריו, הופכת להיות הבעיה שלי וההפסד שלי ושל בתי. יצוין, כי ביתי ואני הופנינו לטיפול פסיכולוגי עקב האלימות שחוותה. הדבר תמוה בעיני שאנו צריכות לגזול מכספינו ומזמננו בעוד הבעיה היא אצל הילד".

 

 

האם הוסיפה וציינה: "הגן צריך וחייב להוות לבתי מקום בטוח ומוגן. כיום, בתי חוששת לשוב לגן ואני חוששת לשלוח אותה שכן תחזור הביתה פגועה נפשית ופיזית". בפנייתה לראש העירייה היא כותבת: לא ייתכן, כי בתי תשב בבית, ללא מסגרת חינוכית בעוד שהמקרה הנ"ל מוכר למחלקת החינוך מזה כחודש ימים. הפתרון הקל ביותר והמהיר ביותר שחייב להיעשות הינו שאותו הילד יסיים את יומו בשעה 14:00 וכך נצליח למזער את האלימות הקשה השוררת בגן. יובהר ויודגש, כי אין לאפשר את שהותו בתקופת הקייטנה. הרי לא ייתכן מצב בו אחפש לבתי מסגרת אחרת כאשר תפקודה בגן ראוי לשבח". בהקשר זה יש לציין כי עד השעה שתיים בצהריים אלו שעות חובה מתוקף "חוק חינוך חובה", אך מעבר לשעות אלו סבורה האם כי למחלקת חינוך ישנה אפשרות שלא לאפשר להילד להישאר ליום לימודים מלא.

כך או כך, בסיום מכתבה, היא הצהירה חד משמעית כי בתה "לא תשוב לגן עד אשר לא אקבל התייחסות, מענה ופתרון". בנתיים, היא סבורה, כי הגורמים הרלוונטיים משכו וממשיכים למשוך זמן עד לסיום שנת הלימודים.

בשיחה עם צומת השרון רעננה השבוע טוענת האם כי צוות הגן לא דיווח לה על המקרים והדבר נודע לה רק מהילדה. האם לא הסתפקה בשליחת מכתבים אלא אף הגיעה למחלקת החינוך בעירייה. "הגעתי עם בעלי. הייתי מאוד נסערת. בכיתי שם. שלושה שבועו שאני לא מתפקדת, אני לא ישנה. נאמר לי ע"י סגנית מנהלת מחלקה שהיא מערבת את כל מי שצריך ותבדוק את הנושא עם הגננת ומה נעשה בנדון. הייתה לי תקווה שהגעתי מקום הנכון. כאשר דיברתי עם כלל הגורמים, כולם היו מופתעים וביקשו ממני לספר על המקרים, מכך אני מסיקה שהגננת לא דיווחה על המקרים לאותם גורמים. לאחר שהבנתי ששום דבר לא מטופל, שוב ניגשתי למחלקת החינוך בעוד הבת שלי יושבת בבית. פגשתי מנהלות בכירות שם שהבטיחו כי הנושא בטיפול. שלחתי מכתב לכלל הגורמים, אך עד כה לא קיבלתי פתרון".

בנתיים, היא מציינת, היא נאלצת למצוא פתרונות ולא פעם נאלצת לבטל יום עבודה ולהישאר עם בתה בבית.

ממשרד החינוך נמסר: "מדובר במקרה מורכב ומאתגר, המוכר למשרד ומטופל מול הגורמים הרלוונטיים ברשות, כדי להבטיח את תחושת המוגנות של כל ילדי הגן".

מעיריית רעננה נמסר: "הנושא ידוע ומטופל על ידי גורמי הפיקוח והחינוך בעיר, ולא ניתן להרחיב בנושא עקב צנעת הפרט".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר