אילוסטרציה. צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE
אילוסטרציה. צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב/INGIMAGE

למה העירייה מקצצת במקום ובשעות של חוגי הכדורסל?

זה התחיל מההלאה במחיר וקיצוץ שעות והמשיך באיחוד של שתי שכבות גיל בכל אימון ועל אותו מגרש. מה קורה בחוגי הכדורסל ברעננה?

פורסם בתאריך: 4.9.17 08:17

הורים לילדים הלומדים בחוגי הכדורסל השייכים לעיריית רעננה מספרים כי השנה העלו את תשלום החוגים וקיצצו השעות. לאחר פניות של הורים לאחראים מטעם העירייה על החוגים וליו"ר ועד ההורים העירוני, רון סגל, הציעה העירייה פתרון לנושא אך לטענת ההורים הפתרון פגוע בילדים ובאיכות החוגים.

לפני כשבועיים, כשנכנסו לאתר האינטרנט העירוני בכדי להירשם לחוגי הכדורסל, גילו הורים כי התשלום על החוגים עלה ב-15 שקלים, זאת לאחר שבשנה שעברה מחירם כבר עלה. בנוסף, חוג הכדורסל שתמיד כלל שני אימונים בשבוע הפך לאימון אחד. "נכנסתי לאתר כדי לרשום את הבן שלי שעלה לכיתה ג' לחוג כדורסל וראיתי מספר דברים שערורייתיים שהעירייה החליטה לעשות", אומר אחד האבות, "עד עכשיו לכל כיתה היה את הזמן שלה וזה תמיד היה שעתיים בשבוע. עכשיו במקום פעמיים בשבוע מדובר על פעם בשבוע במשך שעה וחצי. ראיתי שבכיתות א' ב' בכלל הורידו לשעה בשבוע. לנו הורידו 20 אחוז מהזמן והעלו את המחיר, ולכיתות א'-ב' השאירו את אותו המחיר עבור 50 אחוז מהזמן. אני הבנתי שיש אולם ויש בו איקס שעות שאפשר להשתמש בו והם רוצים להתחיל לדחוס ולקצץ כדי לייצר עוד שעות ולייצור עוד כסף. לא מעניין אותם שום דבר".

ההורים שניסו לשנות את רוע הגזרה פנו ליו"ר ועד ההורים העירוני, רון סגל, שלקח על עצמו לסדר את העניין מול העירייה. ההסכמה שהגיעו אליה, העירייה וסגל, היא שיחזירו את מספר השעות לקדמותם רק שכיתות א'-ב' יתאמנו באותה השעה עם כיתות ג'-ד' ובאותו  המגרש. "בשנה שעברה החוג של הבן שלי כלל בין 25-30 ילדים וזה היה צפוף מידי", מוסיף האב, "לאחר תלונות רבות הגענו לפשרה עם מחלקת הכדורסל שפיצלה אותם לשתי קבוצות של 15 ילדים על חצי מגרש והוסיפו מאמן. עכשיו הם אומרים לנו שהחוג יתקיים פעמיים בשבוע כמו שביקשנו אבל כיתות ג' על חצי מגרש וד' על חצי מגרש. זו בדיוק הייתה הבעיה שבגינה פיצלו אותם בשנה שעברה. בכל מקום מסודר, כל שכבה מקבלת את השעה ואת המגרש שלה. מה הם עושים במקום לתת לכל קבוצה שעתיים? מאחדים אותם, אותו הדבר הם עשו עם א'-ב' וזה לא אכפת להם. רון סגל אמנם אמר לנו שהעירייה התחייבה שאם יהיו למעלה מ-20 נרשמים אז יפצלו, אבל מה יקרה אם יהיה בול 20? זה עדיין הרבה. למה לעבוד עם 20 ילד על חצי מגרש? למה השינוי הזה פתאום?. הבעיה ברעננה היא שכיתות א-ד' בכדורסל הם תחת העירייה. אם מסתכלים לשכנה שלנו בהרצליה אפשר לראות שמכיתה א' הם תחת מועדון ספורט מקצועי שנקרא בני הרצליה, לכן זה נראה ככה, האימונים, האיכות. פה ברגע שהעירייה מטפלת בזה, זה מבחינתם חוג ועסק כלכלי בלבד".

מעיריית רעננה נמסר: "רשות הספורט העירונית הכינה תכנית פעילות מיטבית לחוגי הכדורסל והכדורגל הנותנת מענה לכל שכבות הגיל. החוגים לתלמידי שכבות א'-ב' מתקיימים במקביל אך כקבוצות נפרדות וכך גם לגבי שכבות ג'-ד'. האולם מחולק לשניים באמצעות מסך ומאפשר לקיים חוגים במקביל, תוך חלוקה לשני אולמות. בכל אולם מתקיימת פעילות לשכבת גיל אחת בלבד של עד 20 תלמידים כמקובל, תוך הפרדה מלאה ומאמנים שונים. במידת ומספר התלמידים בחוג יגדל מעל-  20, תיפתח יחידת אימון נוספת. נמשיך לפעול להענקת שירות מיטבי לילדי העיר, בהתאמה לקהלי יעד רחבים ככל הניתן, עם שלל חוגים בתחומים שונים, להעשרתם ולמיצוי כישוריהם האישיים".

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר