עורכי דין לייפוי כוח מתמשך. תמונה ממאגר Shutterstock
עורכי דין לייפוי כוח מתמשך. תמונה ממאגר Shutterstock

עורכי דין לייפוי כוח מתמשך

הכירו את עורכי הדין המומחים לענייני ייפוי כוח מתמשך שיאפשרו לכם להזדקן בשקט

פורסם בתאריך: 18.6.19 14:27

עו"ד אלפי אליהו שאולי

עורך הדין אלפי אליהו שאולי, המתמחה בדיני משפחה, מוסמך מטעם משרד המשפטים לערוך ייפוי כוח מתמשך. בראיון מיוחד הוא מספר על יתרונות החתימה על מסמך מסוג זה, ועל השירות שהוא מעניק בבית הלקוח עצמו

עורך הדין אלפי אליהו שאולי אמנם עובד במשרדו הפרטי שברמת השרון, אך כאשר מדובר בלקוחות המעוניינים לחתום על ייפוי כוח מתמשך, הוא מעניק להם שירות מיוחד: הוא מגיע אליהם לפגישה בביתם, לכמה פגישות כפי הנדרש, וזאת מבלי לחייב אותם בתוספת תשלום על ההגעה.

עו"ד שאולי מסביר כי "יש לכך מספר סיבות", לדבריו, "עצם ההגעה לבית הלקוח נותנת לי את התמונה המלאה שאותה אני כעורך דין מקצועי צריך לראות. בבית רואים את הכל. מבינים כיצד הבית מתנהל ומבינים האם האדם כשיר לחתימה על מסמך או שהוא כבר במצב של אי כשירות. כמו כן, התמונה מבהירה  מי קרוב אליו באמת, על מי הוא סומך, מי מסייע לו ועוד".

"זה נותן לי מידע רב שאני זקוק לו כדי לבנות ייפוי כוח שיהלום את מצבו של הלקוח. בנוסף, השירות לבית הלקוח הוא גם לטובת הנוחות שלו. בדרך כלל, מדובר באנשים מבוגרים שעבורם ההגעה למשרד לא תמיד נוחה. אני מגיע לביתם של לקוחות לפחות פעמיים, עד שהמסמך מוכן. מי שרוצה בכל זאת להגיע אלי למשרד, כמובן שאין בעיה", מבהיר עו"ד שאולי.

מי קהל היעד לייפוי כוח מתמשך?

"ייפוי הכוח מתמשך, שהינו מעין  "צוואה בחיים", נועד לתת מענה למצב בו בן משפחה מאבד את יכולתו לדאוג לעצמו. עניין שכזה עלול להיגרם בכל גיל עקב תאונה, עקב מחלה או בשל דמנציה מתקדמת בעת זקנה. כשאין ייפוי כוח מתמשך, קרובי משפחתו של אדם מתחילים לנהל מאבק משפטי ביניהם סביב השאלה מי ימונה כאפוטרופוס עבורו. לעמדתו ורצונו של האדם בשלב זה כבר אין משקל ממשי, וכל ההליך יוצא משליטתו לחלוטין. בעזרת ייפוי כוח מתמשך, אותו אדם יכול לדאוג, מבעוד מועד, למצב עתידי שבו יאבד את כשירותו המשפטית, ולקבוע מראש מי ייכנס לנעליו – למשל מי יהיו מורשי החתימה בכל הנוגע לנכסיו ובכל הנוגע לטיפול במצבו הרפואי והנפשי.

למעשה המנגנון דומה לצוואה, אלא שמועד כניסת הצוואה לתוקף הינו בשעת לכתו של המצווה לעולמו. לעומת זאת, ייפוי כוח מתמשך נכנס לתוקף עם חוו"ד דעת רפואית המצביעה כי יכולת המצווה לקבל החלטות בגפו נפגעה והוא עצמו בחיים".

מה היתרון של עריכת ייפוי כוח מתמשך?

"ייפוי כוח מתמשך נולד מהצורך להקל על העומס הקיים על בתי המשפט. חתימה על מסמך כזה מייתרת את נושא קביעת האפוטרופסות על אדם שמאבד את יכולת קבלת ההחלטות שלו ולכן יש הרבה פחות פניות לבתי המשפט. זו הקלה בירוקרטית וכלכלית גדולה מאוד, גם על בתי המשפט וגם על המשפחות. בנוסף, חשוב מאוד לדעת שזה מסמך העוזר לאדם להגשים את הרצון האמיתי שלו. כשאדם מגיע לרגע האמת בחיים שבו הוא נחלש ואינו יכול לקבל יותר החלטות בגפו, הרשויות הן אלה שעד כה קבעו עבורו מה יהיה. ייפוי כוח מתמשך מסייע לאדם להחליט בעצמו מה יהיה עם עתידו וזה עונה בצורה הרבה יותר טובה על כל נושא זכויות אדם. כשחותמים על מסמך כזה – אפשר בהחלט להזדקן בשקט".

טלפון ליצירת קשר: 050-5770777

השרון 15, רמת השרון

עו"ד אלפי אליהו שאולי

עו"ד אלפי אליהו שאולי


מעיין מייק אספיר

דמיינו לעצמכם שהקמתם עסק מצליח, כזה שעובד במשך שנים ארוכות ואולי אפילו משנה את העולם והופך אותו לטוב יותר ונעים יותר. הייתם שמחים לדעת שהעסק ימשיך לעבוד וישא את המורשת שלכם, גם אחרי שאתם מאבדים את כושר העבודה, נכון?

עד לתיקון של חוק האפוטרפסות, אף אדם לא היה יכול לקבוע מי יטפל בענייניו וימשיך את עסקיו ביום שבו יהפוך לבלתי כשיר. מה שאומר שהייתם יכולים לעבוד קשה במשך כל החיים על הקמה ובניה של המורשת שלכם, וברגע שהייתם מאבדים את הכשירות מישהו פשוט היה מגיע ובוחר בשבילכם מי ינהל מעתה את ענייניכם האישיים.

אם התרחיש הבא גרם לכם למעט חוסר נוחות, אנחנו לא מאשימים אתכם, כך התנהלה המערכת ממש עד לא מזמן. מצד שני תשמחו וודאי לשמוע על התיקון החדש (תיקון 18) לחוק האפוטרופסות, אשר הכניס למערכת מנגנון בשם "ייפוי כוח מתמשך".
"ייפוי כוח מתמשך" אומר למעשה שבמקום שתגיעו לשלב בו אתם מאבדים כשירות ומישהו יחליט עבורכם על ההתנהלות בנושאים אישיים, רפואיים או רכושיים, תוכלו לקבוע בעצמכם מראש (כל עוד אתם כשירים) מי יהיה מיופה הכוח שינהל את ענייניכם.

התיקון לחוק שנכנס רק לפני מספר חודשים חולל מהפכה בנושא האפוטרופסות ושלח עימו אנשים רבים להתייעצות מול עורך דין, לשם טיפול בנושא ובחירת מיופה כוח שינהל את ענייניהם עם רגע איבוד כשירותם.
בעוד אנשים רבים מתעניינים כיום בתחילת תהליך ייפוי כוח מתמשך, נראה כי המערכת המשפטית טרם הספיקה להכשיר די עורכי דין לטיפול בנושא.

מספר משרדים אקסקלוסיביים הספיקו לעבור את ההכשרה ולהתמחות בתחום, ביניהם משרד עורכי דין "מייק את אספיר".
המשרד מנוהל על ידי עורך דין טל מייק ועורכת הדין מעיין אספיר מייק (שמתפקדים בזמנם הפנוי כזוג מאוהב). תחומי הפעילות בהם מתמחה המשרד נעים בין התחום המסחרי-אזרחי, הוצאה לפועל, הסדר חובות ופשיטות רגל, דיני מקרקעין, משפחה, עבודה וגישור.

את העבודה על תיקי ייפוי כוח מתמשך לוקחת על עצמה מעיין, אשר עברה הסמכה והתמחתה בנושא עוד מהרגע הראשון של תיקון החוק.
על מנת לבצע ייפוי כוח מתמשך, יש להגיע למעיין לקיום פגישה עם מייפה הכוח ועם מיופה הכוח, כשלאחר הפגישה מוגש ייפוי הכוח לידי האפוטרופוס ונשמר שם עד למועד בו יהיה בו צורך.

"יש לנו הרבה לקוחות שמבינים שללא טיפול בענייניהם, הם עלולים לאבד את חזקתם על ענייניהם הרפואיים, עסקיים ואפילו האישיים, לכן כבר היום פונים אלינו אנשים רבים לתהליך קצר אבל שווה, בו הם מבטיחים את עתידם ואת עתיד השליטה שלהם בחייהם", מסבירה מעיין.
"אנחנו יודעים שלעת זקנה אנשים עדיין רוצים לנהל את חייהם, או לפחות לתת למישהו קרוב את האחריות לעשות זאת, לכן אנחנו מזמינים כל אדם שרוצה לשמור על השליטה בחייו, להגיע אלינו ולהבין כיצד הוא יכול לשמור על עצמאותו גם בגיל מבוגר"

תכנון נכון של העתיד מהווה את ההבדל בין שליטה לחוסר אונים במצבי חיים עתידיים. ייפוי כוח מתמשך יבטיח כי תשמרו על קשר ישיר עם מיופה הכוח שבחרתם ובכך תוכלו להשפיע על המשך חייכם, גם במצב של ירידה בכשירות.

כתובת: המנופים 9, הרצליה פיתוח, מגדלי אקרשטיין (מגדל A קומה 8)
טלפון: 052-5754754

למעבר לאתר

עו"ד מעיין מייק אספיר

עו"ד מעיין מייק אספיר


 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר