תמונה ממאגר Shutterstock. צילום: Diana Indiana
תמונה ממאגר Shutterstock. צילום: Diana Indiana

סטייליסטית אישית: הכירו את נשות המקצוע המומלצות

עם ההעצמה הנשית ועידוד הקריירה, סגנון הלבוש הפך להיות הרבה יותר מאופנה ונקשר יותר ויותר לביטוי עצמי, לביסוס תדמית תואמת אישיות ולנוכחות בולטת. ייעוץ הסטיילינג מבסס את מעמדו כמקצוע מוערך, המספק ללקוחותיו ערכים מוספים רבים, הרבה מעבר לסידור ארונות ומסע קניות. הכירו את הסטייליסטיות המומלצות שלנו

פורסם בתאריך: 29.7.19 15:59

זיוי ברקי – סטייליסטית אישית

זיוי ברקי היא יועצת סטיילינג ותדמית מזה 7 שנים, תחום אליו הגיעה מתוך החיבור הפנימי שלה לעולם האופנה והתדמית והבנת השפעותיו של ייעוץ הסטיילינג המעמיק על אישיותו והצלחותיו של הלקוח. ברקי מחוברת מאוד לפן היצירתי שלה, בעברה למדה גרפיקה ועיצוב פנים, תמיד אהבה לצייר וזכתה בעקביות למחמאות גורפות באשר לסגנון הלבוש והסטייל שלה.

"סגנון זה הרבה יותר משיק ואופנה," היא אומרת, "זה קשור לביטוי עצמי, לדעת מה מתאים לך ומה נכון לאישיותך ולהרגיש בנוח בבגדים שאת לובשת, ללא קשר לאופנה המכתיבה".

זיוי הקימה בוטיק ביתי לייעוץ תדמית וסטיילינג בכפר סבא "סטיילמי" – בו היא מקבלת את לקוחותיה, מספקת עבורם ייעוץ והכוונה ליצירת תדמית אישית תואמת לצרכיהם ושאיפותיהם.

עד לאחרונה, בנוסף על יעוץ הסטיילינג, מכרה זיוי בגדי מעצבים בבוטיק הביתי שלה, "כעת, כשהמגמה הקמעונאית העולמית הופכת אט אט נחלתן של חברות הענק, ולעסקים הקטנים והבינוניים אין יכולת אמיתית להתחרות במבחר ובמחיר, החלטתי להשיק שרות ייחודי של קניות ברשת – "סטיילמי אונליין"." זיוי אומרת.

מהו בעצם ייעוץ הסטיילינג והתדמית?

"הייעוץ מספק הכוונה, כיצד להביא את עצמך לידי ביטוי בצורה בה תרגיש הכי נוח ותראי במיטבך. לא תמיד אנו יודעים איך לעשות את זה נכון ובהתחלה צריך הדרכה, עם זאת, זה לא נכון ש"או שנולדים עם זה או שלא" – כמו כל דבר בחיים ניתן ללמוד את זה ע"י אימון והדרכה בתהליך הייעוץ".

מה הסטיילינג מספק מבחינה רגשית?

"כשאת מרוצה מאיך שאת נראית, זה תורם המון לביטחון העצמי. סטיילינג נשען על מרכיבים פסיכולוגיים עמוקים, הדימוי שלנו ואיך שאנו נראים יושבים על המקומות הכי רגישים וכואבים שלנו, וכמעט לכולנו יש מקום כזה. ייעוץ הסטיילינג והתדמית מלמד אותך להשתחרר מקיבעונות, להתלבש ולהיראות בדרך שתבטא באופן הטוב ביותר את מה שאת רוצה לשדר לסביבה. אנחנו סוחבים איתנו כל מיני "כללים מיושנים" שעברו מדור לדור, כגון: "לא ללבוש צבעים מסוימים יחד", "ללבוש שחור כי זה מרזה" או ש"בגד עם פסים לרוחב, משמין". אלו כללים שהוגדרו לפני כמאה שנה והם לא רלוונטיים. האופנה היום מציעה מגוון של עיצובים, שמייצרים המון עושר וחן, ואפשר לשלב כמעט הכל עם הכל. מלבד זאת, גם אם "טעית", לא נורא".

כיצד מתבצע תהליך הסטיילינג?

"בתחילה אני עורכת עם הלקוח/ה שיחה מעמיקה לבירור הקשיים והאתגרים התדמיתיים והחברתיים שלהם, ומבררת מה היו רוצים לשדר, לדוגמא, לשדר מקצועיות, רגישות, יצירתיות וכד'. לאחר מכן, אני בונה לכל לקוח/ה את תכנית הסטיילינג המותאמת באופן אישי. חשוב לזכור לא להתקבע על צבעים וגזרות, כי גם אנחנו משתנים במהלך חיינו ולא פעם אחת.

"מדובר באימון לכל דבר, כמו ייעוץ אצל תזונאית שמתאימה תפריט אישי לכל לקוח, כך גם בייעוץ הסטיילינג – כל ייעוץ הוא אישי. ברגע שמסיימים את תהליך האימון, הלקוחות יוצאים עם כלים להמשך".

מהו השירות “סטיילמי אונליין"?

"סטיילמי אונליין" הוא שרות קניות באינטרנט המאפשר ללקוח/ה לרכוש פריטי לבוש הנמכרים אונליין. כיום, כמעט כולן רוכשות בגדים ואקססוריז דרך האינטרנט אך לרוב לא יודעות כיצד לרכוש, מתקשות להבין את המידות, את סוגי הבדים וכד'. באמצעות "סטיילמי אונליין", הן יכולות להעשיר את המלתחה שלהן ולרכוש בגדים ברשת בליווי סטייליסטית.

"כל מה שנדרש מהלקוחה הוא להגיע לפגישה קצרה, לאפשר לי להתרשם ולקחת מידות.

"במידה ומדובר בפריט בודד כגון שמלת ערב, כל שהלקוחה צריכה הוא לאשר את הפריט על פי תמונות שאשלח לה למכשיר הסלולרי ובמידה ומדובר במספר פריטים, הרכישה תתבצע במשותף".

הניסיון הרב של זיוי בהלבשת נשים מאפשר לה לדייק ולהזמין ללקוחה את הבגד הנכון לה ובמידה הנכונה.

מי מגיע אליך בעיקר?

"מגיעות אליי כל סוגי הנשים: אלו שנמאס להן מהקניונים, שרוצות לעשות שינוי בחייהן או כאלו שפשוט קשה להן במציאת וקניית בגדים. כמעט כולן היו רוצות לשנות בעצמן משהו.

"הן יכולות להגיע לבוטיק בכל שעה, גם בשעות הערב המאוחרות לאחר שעות העבודה שלהן וגם בסופי השבוע, ולקבל ייעוץ והדרכה כדי לא לרכוש מלתחה תחת לחץ.

"אני מספקת מגוון רחב של שירותים מלבד תהליך הייעוץ, ביניהם: סידור ארון, ליווי לקניות, וקניות אונליין שהוא גולת הכותרת של הייעוץ שלי. הבוטיק שלי מהווה One stop shop לכלל תחומי האופנה, אני גם מאפרת ומעצבת שיער. בנוסף, אני מעבירה סדנאות והרצאות סטיילינג ואיפור וכן תכנית ייחודית לאמהות ובנות לקראת אירוע בת המצווה בתכנית "מתחברות" .

זיוי ברקי סטייליסטית אישית
כתובת הבוטיק: הר נבו 6 כפר סבא

 052-6007280
קישור לאתר 
קישור לפייסבוק 
קישור לאינסטגרם 

זיוי ברקי. קרדיט: דגנית ארטמן

זיוי ברקי. קרדיט: דגנית ארטמן

קרדיט: דגנית ארטמן

קרדיט: דגנית ארטמן


דניאל לוזון סטייליסטית אישית

האופנה תמיד היתה דרך לבטא את מעמדנו החברתי, תפקידנו והעושר שלנו. הלבוש הוא הרבה מעבר לכיסוי הגוף, אנו רוצים להיראות במיטבנו ולשדר לעולם את התדמית המתאימה, אולם מה קורה כאשר אין מתאם בין הצרכים שלך לבין איך שאת מתלבשת ומה שיש לך בארון? כאן משתלב הסטיילינג האישי.

תפקידו של הסטיילינג האישי הוא להתאים לכל אחת ואחד את הבגדים הנכונים מבחינת מבנה הגוף, הצרכים והסגנון ושיביאו אותה/ו לידי ביטוי, ללא מילים, באמצעות בניית מלתחה נכונה שתכיל בדיוק את אותם הפריטים שתמיד יענו על הצרכים הללו.

דניאל לוזון היא סטייליסטית אישית ומנחת סדנאות סטיילינג מהוותיקות בתחום, ועוסקת בכך מזה 13 שנים.

מה תפקידו של סטיילינג אישי כיום?
"סטיילינג אישי הוא הרבה מעבר לסידור ארון וקניות. תפקידו להעצים כל אחת ואחד ולגרום לנו להיראות במיטבנו. אם מישהי לא משקיעה במראה שלה כיוון שהיא לא אוהבת את הגוף שלה, תפקידי כסטייליסטית אישית הוא לשנות את התפישות הבעייתיות, לחבר אותה לעצמה ולגופה, להראות לה את השפע האופנתי הקיים עבורה ואיך גם היא יכולה ליצור מראות נפלאים, מחמיאים ומסוגננים שהכי מתאימים לה, בכל יום מחדש.
"לכן, על מנת להיות סטייליסטית אישית לא מספיק לאהוב אופנה ולדעת מה הטרנדים החמים, חשוב, אפילו יותר, לאהוב אנשים, להבין אותם ולדעת איך בדיוק להתאים להם את הדברים"

מה קורה במפגשים האישיים?
"אני מציעה יש שני סוגים מפגשי סטיילינג," אומרת דניאל, "הראשון מתקיים בבית הלקוחה והשני במרכז קניות.

"המפגש מול הארון מתחיל בשיחת היכרות מעמיקה על מנת להבין היכן היא מתקשה מבחינה אופנתית, מה היא רוצה לשנות ומה היא מצפה מהמפגש. לאחר מכן אנו עוברות לאזור הכי אינטימי בבית – ארון הבגדים שלה, כשהמטרה הראשונה של המפגש היא לעשות סדר בארון – המלתחה שלנו היא המקור ללבוש ולמראה שלנו ולרבות מאיתנו יש ארון מלא בגדים ואביזרים שנאספו לאורך השנים ופריטים קטנים או גדולים מידי שלא לובשים . לכן, דבר ראשון שאנו עושות הוא סדר בארון והוצאת כל הפריטים שאינם רלוונטיים עוד.

"המטרה השנייה של המפגש, היא למקסם את הפוטנציאל של הפריטים והאביזרים שכן רלוונטיים, להרחיב את האופקים האופנתיים ולדעת איך ליצור בקלות ובמהירות מראות שונים, מחמיאים ומסוגננים מהיום יום.

"המפגש השני נעשה במרכז קניות, כשמטרתו העיקרית היא לדעת איך לקנות נכון – רובינו אוהבות לקנות והרבה, אך לא תמיד את הפריטים הנכונים ואז אולי יהיה לנו הרבה בגדים אך לא הרבה מה ללבוש. במהלך המפגש אנו מסתובבות יחד, רואות ומודדות מגוון רחב של פריטי לבוש  וזאת בהתאם לתקציב של הלקוחה והצרכים הספציפיים שלה.

"אני מספקת ללקוחה את כל הכלים על מנת שהיא תדע לקנות בדיוק את מה שהיא צריכה, כך שהמלתחה שלה תכיל רק בגדים מחמיאים שמתחברים לסגנון שלה, שמתאימים לצרכים היומיומיים, וכך, בסוף התהליך ובשורה התחתונה- היא תרגיש הכי טוב עם עצמה ותיראה במיטבה. אני מתייחסת רבות לנושא סוגי הבדים השונים והשפעתם, הגזרות השונות, הסגנון, התקציב והכרת המגוון האופנתי הקיים כיום"

דניאל מוסיפה ומדגישה "שני סוגי המפגשים מעבר להעברת מידע רב, מבוססים על הנאה ויצירת חוויה מעצימה ובלתי נשכחת"

דניאל לוזון – סטייליסטית אישית

מעבר לאתר

בלוג סלונה: דניאל לוזון – יומנה של סטייליסטית

טלפון: 054-2474255

דניאל לוזון. צילום: רון שושני

דניאל לוזון. צילום: רון שושני


מרב אבן זהר – סטיילינג שכולו העצמה ודיוק פנימי

"המראה החיצוני הוא כרטיס הביקור שלנו. הוא הדרך בה אנחנו מציגים את עצמנו לעולם ומה שנשדר זה מה שייתפס", כך מציינת מרב אבן זהר, סטייליסטית אישית היוצרת הלימה בין האישיות הפנימית לבין ההופעה החיצונית. "הסטיילינג שלי מגיע ממקום רגשי במטרה להפנות את הזרקור לחוזקות שלנו ובאמצעות הסטייל הנכון לגרום לנו להרגיש מועצמים, ולבטא באופן טבעי את העולם הפנימי שלנו".

בתהליך הסטיילינג שמה אבן זהר דגש על עולמה של הלקוחה, כיצד היא תופסת את עצמה ועם אילו מחסומים רגשיים היא מתמודדת. אבן זהר משתמשת בטכניקות מעולם ה-NLP כדי לשחרר דפוסים מגבילים, ובנוסף משתמשת בנומרולוגיה ולפי רצון הלקוחה ממפה את מרכיבי האישיות לפי תאריך הלידה וצוללת לעומקה.

לאחר שקיבלה את התמונה המלאה, בודקת אבן זהר כיצד ניתן להביא את עולמה הפנימי של הלקוחה לידי ביטוי באמצעות סטיילינג נכון: "הלקוחות אצלי לא עוברים מייק אובר, אין כאן שינוי מקצה לקצה ואני לא נותנת ציונים לאאוטפיטים השונים. אני מבססת את הייעוץ שלי בהתאם לאישיות הלקוחה מתוך שימת דגש על סביבת החיים שלה, העיסוק, הגיל והשלב בו היא נמצאת בחיים", היא מסבירה.

אבן זהר מגיעה מתחום הנדסת תעשייה וניהול ועסקה במשך שמונה שנים כיועצת ארגון ושיטות, משפרת תהליכי עבודה ארגוניים ומבקרת איכות. לאחר שהרגישה שהתחום לא מדויק לה, החליטה לעשות שינוי, לבחון תחומים נוספים והתחילה ללמוד רפלקסולוגיה מתוך רצון לטפל ולהבין תהליכים רגשיים: "הבנת נפש האדם תמיד היה תחום שהרגשתי מחוברת אליו ובמקביל תמיד אהבתי את עולם האופנה", מציינת אבן זהר שעבדה באותה תקופה אצל מעצבת האופנה דורית שדה, ובהמשך הצטרפה למעצבת אופנה מתחילה לקידום מכירות ביתיות: "במסגרת עבודת הסטיילינג פגשתי נשים רבות והבנתי יותר ויותר את חשיבות דימוי הגוף. תקופת ההסתכלות הפנימית בשילוב הלימודים הפילה לי את האסימון והגעתי למסקנה שהייעוד שלי הוא לעזור לאנשים לדייק את עצמם ולהגיע לביטוי עצמי מלא ושלם באמצעות אסתטיקה ויופי", היא מספרת  בהתרגשות.

התובנות והכלים שאספה אבן זהר בדרכה הובילו אותה ללימודי סטיילינג, בהם היא הצליחה לשלב את כל החוזקות שלה לכדי עסק של סטיילינג טיפולי: "התהליך שהלקוחות שלי עוברים הוא אותו התהליך שעברתי בעצמי שכלל הסתכלות על היתרונות שלי למרות השיפוטיות העצמית. אני מאמינה בכלים שאני מעניקה בשיטת הסטיילינג הטיפולי, אלו כלים שאני חיה על פיהם ועזרו לי בשלבים השונים בחיי. היום אני יודעת שניתן לשנות את הגישה, הדפוסים והמחשבות שלנו על עצמנו בדרך מהנה ויעילה וזו המתנה שלי לעולם", מספרת אבן זהר בעיניים נוצצות.

צילום: רעות אשכנזי

צילום: רעות אשכנזי

אז איך זה עובד?

תהליך הסטיילינג האישי של אבן זהר יכול להיות ליווי אישי הכולל ייעוץ בארון הבגדים, ליווי קניות כללי או ממוקד לפי מטרה כמו פגישת עסקים או אירוע שמחה, סדנת סטיילינג אישית, סטיילינג לצילומי תדמית ועוד.

בשיחת טלפון ראשונית ומעמיקה מבינה אבן זהר את הצרכים והמטרות של הלקוחה ונקבעת פגישה בבית הלקוחה. בפגישה היא מאבחנת את מבנה הגוף: "אני מסבירה ללקוחה מה מבנה הגוף שלה ואיך בעזרת הגזרות הנכונות היא יכולה למקסם את המראה שלה". השלב הבא הוא בחירת הצבעים לפי צבע עור הפנים המתבצע לפי ערכת אבחון צבע מדויקת. הערכה בנויה מ-12 פלטות צבע המצביעות על הגוון המדויק ולפיו ניתן לדעת האם מתאימים ללקוחה צבעים קרים או חמים וכך ניתן לבחור את גוון הבגדים, הסמקים ואפילו השפתונים: "הערכה מאפשרת לי לדעת בברור אילו צבעים יאירו את פניה של הלקוחה ויצרו הרמוניה".

לאחר שהתקבלה התמונה שכוללת את העולם הפנימי והעולם החיצוני של הלקוחה, אבן זהר צוללות לתוך ארון הבגדים, ממיינת ויוצרת בשיתוף הלקוחה שילובים מתוך המלתחה הקיימת: "אנחנו נוטות לשמור בגדים בארון למרות שאין בהם שימוש. אני בוחנת את תוכן הארון ומייעצת ללקוחה מה כדאי להשאיר, על מה כדאי לוותר ומרכיבה עבורה שילובים חדשים מפריטים קיימים שמפיחים חיים במלתחה הקיימת". אבן זהר יוצרת לוק בוק ומצלמת אאוטפיטים מגוונים ופותחת את המחשבה לכיוונים חדשים.

"בסופו של דבר ניצור מלתחת קפסולה, שזו מלתחה המבוססת על צבעים ניטרליים ואליה נוסיף את שאר הבגדים בארון שזו המלתחה המשודרגת. לאחר דיוק המלתחה אנו עורכות יחד רשימת קניות לפי החסרים במלתחה". הפגישה השנייה של השתיים תהיה במרכז הקניות בו הן יתנהלו לפי תקציב קבוע מראש ובהתאם לרשימה המסודרת.

צילום: רעות אשכנזי

צילום: רעות אשכנזי

לא רק בשוק הפרטי

בנוסף לסטיילינג האישי, אבן זהר מעבירה סדנאות והרצאות לארגונים בנושא העצמת נשים, מגיעה למפגשי קונספט קבוצתיים וימי הולדת בהם היא מדברת על פריצת מחסומים רגשיים, תרבות הלבוש אליה התרגלנו, הדגשת היתרונות שלנו באמצעות בגדים מתאימים וכמובן מביאה איתה פריטי לבוש ואקססוריז להדגמה על הקהל תוך שימת דגש על שדרוג הנראות: "יש אווירה מאוד מעצימה בסדנאות נשים. הנשים מבינות שהן לא היחידות שמתמודדות עם הביקורת והשיפוטיות כלפי עצמן מול המראה, והן יוצאות מהסדנה בתחושה מועצמת וחיובית שנשארת איתן להמשך, ועם טיפים רבים שאני נותנת ללבוש מדויק", מספרת אבן זהר.

הידע והניסיון הרב שצברה אבן זהר בעולם הייעוץ העסקי העניקו לה את היכולת לראות את התמונה המלאה ולשלב בין עולם האופנה לבין נפש האדם וליצור תחום טיפולי וצבעוני לכדי ייעוץ יעיל ומצמיח: "הסטיילינג הוא אימון לכל דבר, זו שפה נרכשת שכל אחד יכול ללמוד בעזרת הכלים הנכונים. כמו שאפייה איכותית מצריכה למידה של מתכונים, והיכרות עם המרכיבים השונים כדי לדעת אילו מרכיבים משתלבים נכון אחד עם השני, כך גם סטיילינג וככל שמתעמקים בתחום מדייקים בו יותר", מסכמת אבן זהר.

מרב אבן זהר
טלפון: 052-3898927
קישור לעמוד הפייסבוק
קישור לאינסטגרם
קישור לאתר

צילום: רעות אשכנזי

צילום: רעות אשכנזי

 


כתבה שיווקית

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר