ד"ר סורוקר מקבל פרס על מפעל חיים, מימין: ד"ר יולי טרגר, ה; ילדיו של פרופ׳ רינג ורעייתו אירן; ד"ר נחום סורוקר; וד"ר שי אופיר גבע,צילום דוברות לוינשטיין
ד"ר סורוקר מקבל פרס על מפעל חיים, מימין: ד"ר יולי טרגר, ה; ילדיו של פרופ׳ רינג ורעייתו אירן; ד"ר נחום סורוקר; וד"ר שי אופיר גבע,צילום דוברות לוינשטיין

פרס על מפעל חיים לד"ר נחום סורוקר מהמרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין

ד"ר סורוקר, שקיבל את הפרס ע"ש פרופסור חיים רינג ז"ל, היה במשך כ-22 שנה מנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' בלוינשטיין ולאחר פרישתו לגמלאות משמש ממונה על הוראה ופיתוח אקדמי במחלקה זו שעוסקת בשיקום לאחר אירוע מוחי

פורסם בתאריך: 11.12.22 08:15

ד"ר נחום סורוקר מהמרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין קיבל פרס מפעל חיים ע"ש פרופ' חיים רינג ז"ל. זאת במסגרת הכנס השנתי ה–72 של האיגוד הישראלי לרפואה פיזיקלית ושיקום. הפרס על מפעל חיים הוענק לד"ר סורוקר במושב הנעילה של הכנס. ד"ר סורוקר שימש במשך כ-22 שנה כמנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי ב' בלוינשטיין ולאחר פרישתו לגמלאות משמש כיום ממונה על הוראה ופיתוח אקדמי ומנהל מעבדת המחקר במחלקה זו.

הפרס ע"ש פרופ' חיים רינג ניתן לאנשי שיקום מובילים, שתרומתם לתחום הייתה רבת ערך, והוא מוענק על ידי בני משפחת רינג – הרעייה אירן והילדים. פרופ' חיים רינג, שימש כמנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי ג' במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין והיה מעמודי התווך של הרפואה השיקומית בארץ ובעולם. הוא עמד בעבר בראש איגוד השיקום בישראל, הקים את ארגון השיקום הים-תיכוני ובשנת 2002 נבחר לנשיא השני של איגוד השיקום העולמי (ISPRM) והביאו להישגים רבים. פרופסור רינג ז"ל נפטר בשנת 2008 בטרם עת ממחלקה קשה.

נחום סורוקר נולד בארגנטינה ועלה לארץ עם הוריו כשהיה בן 4. המשפחה התגוררה בחצר המרכז הרפואי העמק בעפולה שבו עבדו אביו כרופא מרדים ואמו כרופאת ילדים. בהמשך עברו לכפר סבא ואביו שימש כרופא בכיר במחלקת הרדמה במרכז הרפואי מאיר. בגיל 18 החל ללמוד בביה"ס לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים כעתודאי ובשנת 1983, עם סיום השירות הצבאי כרופא, החל את התמחותו ברפואה פיזיקלית ושיקום במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין. לאחר סיום ההתמחות החל לעבוד במחלקה לשיקום נוירולוגי ב', אחת משתי המחלקות המטפלות בחולים לאחר אירוע מוחי. בשנת 1991 הפך לסגן מנהל המחלקה ובשנת 1998 מונה למנהל המחלקה ושימש בתפקיד זה עד פרישתו לגמלאות בשנת 2019.

במהלך השנים הוא מילא תפקידים רבים בלוינשטיין – חבר בוועדות שונות, יו"ר ועד הרופאים, יו"ר ועדת התמחות. מחוץ ללוינשטיין פעל לקידום תחום השיקום בישראל כאחראי על קורס לימודי המשך מטעם אוניברסיטת תל אביב למתמחים ברפואת שיקום, כיו"ר האיגוד הישראלי לרפואה פיזיקלית ושיקום, כחבר המועצה הלאומית לשיקום וכראש החוג לשיקום באוניברסיטת תל אביב.

 

 

כבר בתקופת ההתמחות החל ד"ר סורוקר לעסוק במחקר בנושאים הקשורים לארגון המוחי של ההתנהגות, ולאופן שבו נזקים לאזורים שונים של המוח משפיעים על תפקודים מוטוריים, קוגניטיביים, לשוניים ורגשיים. במהלך השנים הדריך עשרות מתמחים לרפואה, הנחה עבודות מדעי יסוד של מתמחים, עבודות לתואר שני ולתואר שלישי של סטודנטים למדעי המוח, פסיכולוגיה, פיזיותרפיה, הפרעות בתקשורת וריפוי בעיסוק. הוא קיים וממשיך לקיים שיתופי פעלה עם חוקרים ממוסדות רבים בעולם ובארץ. עבודתו המחקרית הניבה עד כה למעלה מ-100 פרסומים בעיתונות המדעית והיא מאופיינת בניסיון מתמיד לשיתוף פעולה עם חוקרים מתחומים שונים ומגוונים.
המטרה אליה חתר ד"ר סורוקר בעקביות הייתה למצוא דרכים לשיקום איכותי וטוב יותר למטופלים שעברו אירוע מוחי. תחום עניין עיקרי שלו משך שנים רבות היה תסמונת הזנחת צד – מצב שיש לו השלכות קשות על תוצאי השיקום ועל הסיכוי להחלמה תפקודית מאירוע מוחי, שבבסיסו ליקוי בקשב מרחבי ובייצוג מרחבי של עצמים, כאשר התרחשויות ועצמים בולטים בצד הנגדי לצד המוח הפגוע לא מעוררים תגובה מילולית או מוטורית שיכולה להצביע על הגעת המידע להכרה. בשנים האחרונות מוקד העניין של ד"ר סורוקר הוא בהעמקת ההבנה של הארגון המוחי של התנועה והיציבה. הדבר בא עם חיפוש דרכים חדשות להשפעה על הפלסטיות המוחית, לשם השגת שיפור רב ככל האפשר בתפקוד המוטורי של חולים שעברו אירוע מוחי. לצורך זה הקים ד"ר סורוקר בלוינשטיין מעבדת מחקר משוכללת שכיום הוא עומד בראשה.


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר