האו"ם צילום רויטרס
האו"ם צילום רויטרס

"צריך להמתין ולראות את ההתנהלות של המזכ"לית החדשה בכל הקשור למדינת ישראל"

הפרלמנט העירוני עונה על שאלה אחת בשבוע והפעם: האם על ישראל לפרוש מאונסקו בעקבות הכרזת חברון כאתר מורשת עולמי?

פורסם בתאריך: 21.10.17 18:34

חננאל שלומי:

הפרלמנט- חננאל שלומי

"ההחלטה לפרוש מאונסק"ו ,היא אקטואלית מאוד למדינת ישראל . בשעה זו ארצות הברית  הודיעה שהיא לא תמשיך , תוך כשנה , אם ההחלטות ורוח החלטות ימשיכו להתקבל בצורה הזויה .לדעתי מדינת ישראל צריכה להוביל מהלך לשינוי ההרכב וההחלטות ואפילו להשתלב בהרכב המחליט והמכריע . לאור בחירת מנכל"ית חדשה נדרש להמתין לשינויים ובדגש לאור העובדה שארצות הברית קיצצה כספית  ומשקיפה מקרוב על ההחלטות .הזמן יוכיח שמדיניות ארצות הברית תהיה ברית עם ישראל".

 

שני דימנט:

הפרלמנט- שני דימאנט

"הוועד המנהל של ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם (אונסק"ו) הפך בשנים האחרונות לגוף אנטי ישראלי. ישנן לא מעט מדינות הפורשות בעקבות החלטות קיצוניות כנגד מדינת ישראל שבראשן ,ההחלטה שהכותל הנו שטח קדוש למוסלמים. מוכנה לקבל שחברון קדושה אבל עד כמה שזכור לי, שלושת אבותינו אברהם, יצחק ויעקוב קבורים שם אז איך זה קשור לפלסטינאים? מברכת על החלטה על כניסתה של הגב' אודרי אזולי, יהודייה ממוצא מרוקני המתמנה לתפקיד מזכ"לית אונסק"ו החדשה. נתניהו אמר את דבריו – "אונסק"ו הפך לתיאטרון האבסורד ומשום שבמקום לשמר את ההיסטוריה, הוא מעוות אותה". דעתי כרגע היא להמתין ולראות את ההתנהלות של המזכ"לית החדשה בכל הקשור למדינת ישראל".

לימור גוטהלץ:

הפרלמנט- עו"ד לימור גוטהולץ

"אונסק"ו מגנה את ישראל באובססיביות ומבקרת את צעדיה ושלטונה באופן מגמתי ושיטתי. ההצהרות וההחלטות שיוצאות מאונסק"ו אינן מאוזנות באופן הזועק לשמיים. הקו של אונסק"ו אינו אחיד וזהה לכל המדינות, ישראל בהחלט מופלית לרעה. לא ניתן להתייחס להחלטות בצורה רצינית ועניינית בשל נקודת המוצא שהתקבלו. שום מדינה ריבונית בעולם לא הייתה מוכנה לקבל החלטות המערערות על ריבונותה בשטחה. על ישראל היה לפרוש מאונסק"ו כבר בעת ההכרזה השערורייתית של אונסק"ו בשנה שעברה על ריבונות ירושלים, החלטה שרק הצטרפה להחלטות מופרכות נוספות. ישראל הפכה נרדפת ומצטדקת, ארה״ב פורשת מאונסק"ו כצעד מחאה, אז בוודאי שישראל צריכה לעשות את אותו אקט ולפרוש מארגון שלא רואה בה לגיטימית".

 

גלית צימרמן וינשטוק:

הפרלמנט- גלית צימרמן וינשטוק

"אני חושבת שאין מקום לפרוש מאונסק"ו. לדעתי כל סערות אונסק"ו למיניהן הן דוגמא ליחסי הציבור שמטרתן לייצר פרנויה שמשרתת את הההשקפה 'העולם נגדנו' תוך התעלמות גמורה מעובדות. ולמה אני מתכוונת? החלטת אונסק"ו בשני המקרים מדברת על 'אתר מורשת עולמית'. האם יש מי שחושב שחברון או הר הבית אינם אתרי מורשת עולמית?  האם יש מי שמתנגד לקביעה שמדובר על מקומות שהם חשובים וקדושים לבני מספר דתות? הבעיה היא שגם הר הבית וגם חברון נמצאות בשטחים כבושים. שטחים שמעולם לא סופחו למדינת ישראל. ולכן בציון כתובת האתרים הללו מופיעה המילה 'פלסטין'. ייחוס משמעויות למילה הזו שמציינת כתובת בלבד היא בעיני ההסתה והדמגוגיה שציינתי בתחילת דברי. בטח ובטח הביטוי המומצא 'אתר מורשת פלסטינאית' ביטוי ששולט בהתייחסויות המתלהמות מול ההחלטה אך לא קיים בכלל במציאות. יותר מזה, ההחלטה בעניין חברון קובעת באופן מפורש שמדובר על אתר קדוש לשלוש הדתות, גם ליהדות.  אני יודעת שהיינו רוצים מציאות בה לא היה קיים עם פלסטיני, מציאות בה ירושלים- הר הבית וחברון-מערת המכפלה קדושים רק לנו אבל המציאות היא אחרת. שני המקומות הללו קדושים לעוד דתות. אני מציעה שבמקום שנהפוך את המקומות הללו לאתר מחלוקת עולמי נהפוך אותם לגשר שבו על כל אחד מכבד ומתפלל על פי אמונתו ודתו".

מארי פארי הלן:

מרי הלן פארי, בעלת משרד תיוון: מרי פארי שירותי נדל"ן

"לדעתי, בסופו של יום, גם ארה"ב לא תמצא עצמה מחוץ לאונסק"ו. זה איום שהיא אמורה להוציא אל הפועל תוך שנה. איום סרק שלא יתממש, עוד תראו. אנחנו צריכים להיות חכמים ולא צודקים. צריך לפעול מבפנים, משום שמבחוץ קשה להניע את המטרות שלנו. קל מאוד להתפטר ולצאת. ואז מה נשיג בצעד שכזה. חשוב יותר להיות שקולים, להמתין לשעה נוחה לנו, ולפעול בהתאם, מה גם שההנהגה שם התחלפה זה עתה, וכנראה לטובתנו. אנו צריכים להיות ראש לשועלים ולא זנב לאריות".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר