רעננה בסופה צילום עיין רייזר
רעננה בסופה צילום עיין רייזר

הגשם כבר כאן: האם העירייה מוכנה לחורף?

הפרלמנט העירוני עונה על שאלה אחת בשבוע והפעם: מה העירייה צריכה לעשות ללקראת החורף?

פורסם בתאריך: 28.10.17 18:57

שני דימנט:

הפרלמנט- שני דימאנט

"מאז שרעננה חוותה את ההצפה הגדולה לפני שנתיים, אין תושב שלא היה עד לעבודה המאסיבית שנעשתה בשדרוג התשתיות התת קרקעיות בכל רחבי העיר ובעיקר ברחוב אחוזה. בשנים האחרונות רעננה משקיעה לא מעט על מנת להבטיח חורף בטוח. לכמו בכל שנה, גם השנה יעמדו לרשות תושבי העיר, מבנים המחוברים לגנרטורים כך שבמידת הצורך תהיה אפשרות להיעזר בהם. עיריית רעננה גם הרחיבה את מלאי הציוד לטיפול במקרה של הצפות. יחד עם זאת אנחנו צריכים לזכור כי כל מערכת ניקוז משוכללת תתקשה להתמודד במצב בו יגיע שבר ענן עם גשמים גדולים טווח זמן קצר, וזו הסיבה להצפות שחווינו. זה בדיוק כמו לבלוע כמות גדולה של מים ולתת לה לרדת בגרון. אני מאמינה שרעננה כן מכינה את עצמה מראש כחלק מהפקת לקחים משנים קודמות כך שאם חלילה נזכה לענן שכזה, בגלל מזג אויר קיצוני, ייקח מעט זמן אך המים יתנקזו לתעלות הניקוז. מאחלת לכולנו חורף בטוח, כובע, מגפיים ולהורים שביננו, לקפץ בשלוליות".

(שני דימנט, תושבת רעננה ופעילה במועצת הנשים של העיר)

 

גלית צימרמן וינשטוק:

הפרלמנט- גלית צימרמן וינשטוק

"בחורף לפני שנתיים הבית שלנו הוצף במי גשמים. גובה המים הגיע לכ- 30 ס"מ וגרם נזק לרכוש ולספרים. בין השאר תמונות משפחתיות ותעודות שקשה מאוד לשחזר. בעקבות ההצפה והנזק הרב שנגרם לתושבים ברחוב, העירייה טיפלה באופן ממוקד ברחוב שלנו. הוסיפו הגבהות כדי להסיט את המים, הוספו פתחי ניקוז ועוד. בשנה שעברה עבודת העיריה הוכיחה את עצמה והרחוב לא הוצף. השנה, כבר לפני כחודש הגיעו העובדים ופתחו את פתחי הניקוז הנוספים והכינו את הרחוב לגשמים. אני מאמינה שבכל רחבי רעננה נעשתה עבודת הכנה כזו. ובנוסף גיזום עצים על ידי חברת החשמל והעיריה כדי למנוע מפגעים. לכן להערכתי העיר מוכנה לחורף. זו הזדמנות להודות לעובדי העיריה ובפרט לאגף הנדסה על הטיפול המקצועי בבעיה".

(גלית צימרמן וינשטוק היא עובדת סוציאלית ומנהלת הוסטל לנפגעי נפש)

 

מארי פארי הלן:

מרי הלן פארי, בעלת משרד תיוון: מרי פארי שירותי נדל"ן

"העירייה אחראית כלפינו התושבים לטיפול ולנקיטת פעולות שוטפות למניעת הצפות ונזקים לקראת הגשמים שיבואו עלינו לטובה. בכל תחילת חורף ובמיוחד כאשר מתחוללת סערה חזקה נגרמים נזקים רבים ברכוש. כמעט בכל תחילת חורף אנו סובלים מהצפות ומניתוקי חשמל ממושכים. הרשות היא זו שאחראית בנקיטת פעולות שמטרתן למנוע הצפות ונזק לתושב. לכן התקשרתי למוקד 107 לבדוק ולשאול וגיליתי שאין גוף אחד שמרכז את הנושא, כל מחלקה מתמודדת עם הפעילות שלה. מחלקת הנדסה בעניין הכבישים והניקוז, מחלקת חזות העיר בעניין גיזום בכל שנה כשיש שבר ענן או גשם עז, הרחובות הנמוכים בעיר נפגעים, המערכת קורסת מעומסי המים והסחף. אני תקווה שהעבודות שנעשו ברחוב קרן היסוד פינת אחוזה למשל, יפתרו אותנו השנה מהצפות חוזרות ונשנות באזור בעייתי זה הבעיות הקשות שהיינו עדים להן היו הנכים שנתקעו בבתיהם ללא חשמל לזמן ממושך וגם אנשים חולים להם אני הכי דואגת ובטוחה שגם בגופים השונים בעירייה דואגים להם. ובכלל אני מאמינה וסומכת על כך שהעירייה ברעננה עושה כל שנדרש כדי להתכונן לימי הגשם".

(מרי פארי הלן היא בעלת משרד התיווך מרי פארי שירותי נדל״ן)

קארי פכטר:

קארי פכטר. צילום: עזרא לוי

"העירייה חייבת לנקז ולנקות את כל פתחי המים כדי שמי הגשמים יוכלו לזרום למערכת בצורה מועילה וטובה. בכל הארץ יש גשמים וגשמי ברכה אסור שיהוו גורם מפריע ומסכן לציבור הנהגים ולציבור בכלל, מדובר על סיכון חיי אדם חלילה אם לא נערכים לפני כראוי. הצפות אפשר למנוע כאשר נערכים נכון, אני משוכנעת שהעירייה פועלת ומכירה את הנושא ועדיין ראוי ונכון שהעירייה תבדוק אפשרויות נוספות להקל על הדברים ותמנע נזקים לרכבים ולאיבוד יקר של אנשים. נכון יהיה שהעירייה תכשיר מתנדבים ועובדים שיפעלו בעת הצפות הם יוכלו לסייע בהכוונת תנועה ובסיוע להולכי רגל. ראוי שיתקיים שיתוף פעולה עם משטרת ישראל ולבקש סיוע נקודתי במקומות בהם יש עומס וגודש תחבורתי במקום. נכון כמובן לפעול בתיאום חברת חשמל, לבדוק עמודים לא יציבים, כמו עמודים של חברת בזק ועוד. כאמור העירייה צריכה להיות יותר ממוכנה, ונקוה כולנו לראות בחורף תקופה מיוחדת ומהנה ועל כולם לסייע כדי שנעבור את החורף בשלום. אם יורשה לי אני ממליצה לנהגים לנסוע עם אורות דולקים להיות סבלניים. יש ימים בהם יש היחלשות של גשמים, במימים אלו על העירייה לפעול במהירות לתקן נזקים שנגרמו , לנקות צנרת ופתחים , ולערוך סיורים בעיר בכל רגע, על העייריה לטפל בפניות הציבור על תקלות כמובן הציבור מוזמן לפנות למוקד בכל עת. כדי להקל העירייה יכולה לרכוש כבר עכשיו מכוניות טיטוא נוספות או להשכיר ולנקות את כל הכבישים בעיר, גם פעולה כזו יכולה למנוע בעיות".

(קארי פכטר, פעילה חברתית)

 

חננאל שלומי:

הפרלמנט- חננאל שלומי

"העירייה צריכה להיערך שונה מבעבר, נדרש לפרסם הודעה לתושבים עם מספר טלפון מוקד + מספר נייד מוקד למשלוח תמונות וסרטים. לדאוג לתגבור כח אדם מערך טלפוני ולרכוש רחפני צילום. נדרש לבצע שטיפה של כל הקווים התת קרקעיים ולהעמיד בכוננות רכבי הצלה וביובית לשאיבת מים מבריכות הניקוז. נדרשת תשומת לב במקומות הנמוכים מבחינת השיפוע ודגש על מקומות מועדים לפורענות אשתקד. העירייה צריכה לפרסם הודעה לתושבים על ערנות בסופה, קשירה ועיגון של אלמנטים לא יציבים והתרחקות מסכנת חשמל. בתחום הגיזום , נדרש גזם ופינוי מוקדם ותמיכה לעצים ותיקים. והכי חשוב מענה רפואי בקופת חולים בתורנות ערב ובדגש על שבת עבור טיפול התייחסות לכלל האוכלוסייה בשעות גשם וקור".

(חננאל שלומי הוא הבעלים של בית הקפה אחוזת הלחם)

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר