עיריית רעננה צילום עזרא לוי
בניין עיריית רעננה צילום עזרא לוי

גאווה מקומית: רעננה זכתה באות "רשות מעודדת עלייה"

בשל היותה עיר המשקיעה באופן ניכר בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי העניקו לרעננה את האות היוקרתי "רשות מעודדת עלייה"

פורסם בתאריך: 10.2.19 17:26

ביום חמישי האחרון קיבלה רעננה את אות "רשות מעודדת עלייה" לשנת 2018, מטעם ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי. האות ניתן לעיר בשל היותה עיר המשקיעה באופן ניכר בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, וכהערכה על פועלה לעידוד עלייה ועשייה ציונית.

עיריית רעננה משקיעה באופן ניכר בקליטה ובשילוב אוכלוסיית העולים, אשר מהווים כ-20% מתושביה, ומפעילה מגוון תכניות, שירותים ופעילויות במגוון תחומים על מנת לסייע לעולים להיקלט בכל מעגלי החיים.

את הפעילות רחבת ההיקף בתחום, מלווה מחלקת הקליטה העירונית המהווה כתובת ראשונה וישירה לעולים עוד טרם עלייתם ארצה. המחלקה מעסיקה עובדים דוברי שפות וכן מערך מתנדבים עולים ותיקים וילידי הארץ למתן מענה זמין לצרכיהם המיוחדים של העולה ובני משפחתו. לצד עבודה שוטפת זו, המחלקה מקדמת יוזמות ופרויקטים ביצירת שיתופי פעולה עם מחלקות העירייה השונות, משרדי הממשלה (חינוך, רווחה, קליטת עלייה ועוד) וכן עם עמותות וארגונים מהמגזר השלישי. לאחרונה הרחיבה העירייה את תחומי פעילותה והיא מקדמת את תחום התעסוקה של העולים, קידום עסקים ויזמות של עולים, וקידום יוזמות למען צעירים עולים.

כמו כן, מושם דגש מיוחד על שילובם של תלמידים עולים במערכת החינוך, והעיר רשמה הישגים רבים בתחום זה, בין היתר: זכיית רעננה באחרונה ב"פרס החינוך הארצי" ובו ניתן לעיר ציון לשבח על הכלתה של תלמידים עולים, קיום תכניות העשרה מגיל הגן ועד הכנה מותאמת לגיוס לצה"ל לעולים ועוד.

מעיריית רעננה נמסר: "עידוד העלייה בעיר משתלב עם הרוח המאפיינת את רעננה ותושביה כעיר שהמעורבות החברתית, הערבות והסיפוק מהנתינה הם חלק בלתי נפרד ממנה. מאות העולים החדשים אשר ממשיכים לבחור, מדי שנה, בעיר רעננה כמקום מושבם וצובעים את העיר במגוון רחב של תרבויות, הינם סמל לגאווה מקומית. פעילות עידוד העלייה בעיר מבוצעת עוד בטרם העלייה עצמה, תחת התפיסה "רעננה מתוך בחירה", המבוססת על שביעות רצונם של העולים מהמגורים ברעננה, והעברת רשמיהם לעמיתיהם ומשפחותיהם בחו"ל. בכך מיושם בעיר מודל של "הגירת שרשרת" לעידוד העלייה, המסתייע רבות באמצעים הדיגיטאליים והטכנולוגיים."

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר