רחוב ברנדס 1
רחוב ברנדס 1

ברנדס 1: האם גם פלאפל לא ימכרו שם בגלל תלונות על מטרדי ריח?

לאחר ששני עסקים (מסעדת המבורגר דוכן שווארמה) נסגרו בקומת הקרקע של הבניין ברחוב ברנדס 1, הדיירים נחושים למנוע פתיחת דוכן פלאפל במקום

פורסם בתאריך: 29.6.17 07:35

דיירי הבניין ברחוב ברנדס 1 מתלוננים כי העירייה נותנת רישיון לפתוח עסקים שמהווים מטרד של ריח בקומת הקרקע של הבניין וזאת למרות שבעבר שני עסקים שהיו במקום נסגרו בעקבות תלונותיהם.

דיירי הבניין מספרים כי לפני חמש שנים נסגרה בקומת הקרקע מסעדת המבורגרים ולפני כשלוש שנים דוכן שווארמה. כעת עומד להיפתח במקום דוכן פלאפל. עוד הם טוענים כי בעלי העסקים שפותחים את המקומות בבניין לא מכוונים נכון על ידי העירייה ובכך גם הם וגם הדיירים סובלים. העסקים סובלים מהפסדים ונאלצים לסגור, והדיירים מהריח הרע ומירידת ערך הדירות.

בנוסף, מתכננים הדיירים יחד עם דיירי הבניין הסמוך בברנדס 3 לתבוע את רישוי העסקים בעירייה  על ירידת ערך הדירות שלטענתם יכולה להגיע לכ-30 אחוזים. "ראיתי שמשפצים שוב את החנות בקומת הקרקע אבל לא ידעתי מה עושים שם", אומרת תושבת שמתגוררת בבניין, "בחנות הסמוכה אמרו לי שפותחים פלאפל והייתי בשוק. פניתי לרישוי העסקים בעירייה והם שלחו אותי למהנדס העיר. הם שולחים מפה לשם".

יו"ר וועד הבניין שבמקצועו הוא ראש צוות מריחים של המשרד לאיכות הסביבה אומר כי הוא חס על העסקים שלא מכוונים כראוי על ידי העירייה. "הרי ברור שהפלאפל יגרום למטרדי ריח ואנחנו, כמו שעשינו בעבר עם מסעדת ההמבורגרים ודוכן השווארמה, נסגור גם אותו", הוא אומר, "תושבים רבים כבר פנו לעירייה ולא קיבלנו תשובה חד משמעית. העירייה פשוט מאוד לא מדריכה את בעלי העסקים שעומדים לפתוח והיא עושה להם נזק גדול. הם באים, פותחים ונהיות להם בעיות עם השכנים ואז העירייה באה ואומרת להם שהם גורמים למטרד ושעליהם לסגור או להכניס מערכות שעולות חצי מליון שקל. אני במקצועי ראש צוות מריחים של משרד להגנת הסביבה ואנחנו בודקים ריחות במקומות שיש בהם בעיות. קוראים לנו הרבה פעמים על מטרדים של מסעדות. אני רואה מה נגרם לבעלי העסקים ואני מרחם עליהם, והכל בגלל שהעירייה לא נותנת להם הוראות ברורות. אם החוק אומר שלא יהיה מטרד ריח בבית מגורים, איך יכול להיות שפותחים פלאפל? העירייה מאשרת היום לכל אחד לפתוח בצורה לא מקצועית".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר