שדה התעופה בהרצליה צילום מוטי שוימר

רעננה, הרצליה וכפר שמריהו בוחנות: עתירה לצמצום נפח הטיסות בשדה התעופה

ברשויות אומרים כי מאז סגירת שדה התעופה דב עלה נפח הטיסות באיזור. יו"ר אגודת התעופה הכללית, עו"ד נתנאל פרץ: "בזמן משבר כלכלי חסר תקדים, קריאה לסגירת שדה התעופה היא חסרת אחריות"

פורסם בתאריך: 26.5.21 08:19

המאבק נגד שדה התעופה בהרצליה עולה מדרגה, כאשר עיריות רעננה והרצליה, והמועצה המקומית כפר שמריהו, בוחנות אפשרות להגיש עתירה לבג"צ לצמצום נפח הטיסות הגורמות למטרדי רעש בערים אלו. מנגד טוענים באגודת התעופה הכללית, שהשדה מהווה תשתית לאומית חיונית ומקור פרנסה למאות מתושבי הערים באיזור, וסגירת השדה בתקופה כזו היא חוסר אחריות.  ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, אמר: "כזכור, התאחדנו שלוש הרשויות הגובלות עם שדה התעופה: רעננה, הרצליה וכפר שמריהו, למאבק משפטי, לאחר שכשלו כל הניסיונות להגיע להבנות, כולל עם רת"א – "רשות התעופה האזרחית". מאז נסגר שדה התעופה דב, ביולי 2019, חלה עליה דרמטית בכמות הטיסות מהשדה בהרצליה, שחוצות גם מעל רעננה בגובה נמוך וגורמות למטרדי רעש. לכן החלטנו, שלושת ראשי הרשויות לגייס מומחים בתחום המשפט והתחבורה, בכוונה להגיש עתירה לבג"צ לצמצום נפח הטיסות. אנו גם דורשים זמינות למידע על נפח הטיסות בשנתיים האחרונות בהשוואה לשנים קודמות".

מעיריית הרצליה נמסר בהקשר זה כי האפשרות נבחנת. יו"ר אגודת התעופה הכללית, עו"ד נתנאל (נתי) פרץ, הגיב לדברים ואמר: "בזמן משבר כלכלי חסר תקדים בעקבות נגיף הקורונה, קריאתם של ראשי הערים שסובבות את הרצליה לסגירת שדה התעופה, שמהווה תשתית לאומית חיונית ומקור פרנסה למאות מתושביהם, היא חסרת אחריות. למרות התנגדות עזה של תושבי הערים הסובבים את השדה לפינויו, מתוך הבנה שהשדה הוא מקור פרנסה, ממשיכים ראשי הערים להתנגד לפעילותו ולדחוף לסגירתו ולפגוע באוריינטציה התעופתית של ישראל שמהווה חלק נכבד בגאווה הלאומית, בחיל האוויר חזק ובתעופה שהביאה אותנו עד לחלל. אני מצר על כך שראשי הרשויות לא מבינים את הפוטנציאל הכלכלי העצום שגלום בשדה ומסתכלים על אינטרסים פוליטיים שבאים בניגוד לרצון תושביהם. אני קורא להם לשתף עימנו פעולה ולעבוד יחדיו".

מעיריית רעננה נמסר: "כחלק מהמאבק שמנהלות רשויות השרון רעננה הרצליה וכפר שמריהו להעברת שדה התעופה הרצליה ממיקומו, מודיעות הרשויות על עליית מדרגה, ועל בחינתן הגשת עתירה לבג"צ בדרישה לצמצום נפח הטיסות ולזמינות מידע על נפח הטיסות בשנתיים האחרונות בהשוואה לשנים קודמות. הגשת הבג"צ הינה פועל יוצא של הרצון להגיע להבנות בנושא ולצמצם מפגעי הנזק והרעש שנגרם לתושבי השכונות הסמוכות לשדה התעופה".

יצוין כי בחודש אוקטובר 2020, פורסם  סקר דעת קהל שנעשה עבור מטה המאבק לבינוי שפוי.. בסקר, שנערך על ידי מכון "מאגר מוחות" בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ, השתתפו כ-500 תושבי העיר בגיל 18 ומעלה והמסקנה היתה ש-82 אחוז מתושבי הרצליה חושבים ששדה התעופה בהרצליה לא מהווה מטרד (66 אחוז), או שהוא מהווה מטרד במידה מועטה (16 אחוז).


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות
 1. יוסי, בשם תושבי לב הפארק, קריית גנים, קריית שרת רעננה, נחלת עדה וגן רש"ל הרצליה

  איזו דמגוגיה זולה של יו"ר אגודת התעופה הכללית !!!
  גיבוב של שטויות חסרות שחר – "פרנסה של מאות מתושביהם" "פגיעה באוריינטציה התעופתית, בגאווה הלאומית ובחיל האוויר!!".
  נו באמת, איזו בושה לאינטליגנציה ?
  מה עם אלפי התושבים בשכונות המקיפות את המפגע הזה הסובלים מזה שנים מדי יום מרעשים נוראיים במשך כל שעות היום, רעשים שבחודשים האחרונים "הרקיעו שחקים" לממדים בלתי נסבלים לחלוטין ??
  הפגיה הקשה באיכות חייהם של אלה אינה נחשבת כלל, כי אינם נמנים על אליטת הנהנתנים המצומצמת בעלת הלובי החזק שמחזיק את הצרה הזו ואינו מאפשר להיפטר ממנה.
  עורכים סקרים/שקרים בקרב תושבים שאינם מתגוררים באזור המפגע, ומפרסמים תוצאות הזויות… באמת ?? מה, כולנו עד כדי כך מטומטמים ??
  אנחנו תקווה שראשי הערים והמועצה יצליחו לקדם את הנושא שאין מוצדק ממנו עבור תושבי השכונות הסובבות את המפגע הבלתי נסבל, ויצליחו סוף סוף להניע מהלך לסילוקו לתמיד, ובשלב ראשון להורדה משמעותית של נפח הטיסות.

 2. רענני

  המון תושבים סובלים מאוד מהשדה
  צריך לסגור אותו אחת ולתמיד

 3. דני, הרצליה

  כל הכבוד לראשי הערים של הרצליה, רעננה ומועצת כפר-שמריהו
  אל תוותרו בשום אופן על זכות התושבים לחיות ללא המטרד והזיהום של המטוסים מעל גגות הבתים

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר