הפגנה נגד נפתלי בנט ברעננה צילום דוברות העירייה

העירייה עתרה לבג"צ: המשטרה אינה אוכפת את ההגבלות על ההפגנות

העירייה דורשת את הגברת האכיפה על המפגינים נגד ראש הממשלה נפתלי בנט, במקומות שונים בעיר. דרישה נוספת היא לצו ביניים שיטיל הגבלות נוספות

פורסם בתאריך: 9.8.21 08:38

עיריית רעננה הגישה בג"ץ לשינוי מתווה ההפגנות שמתקיימות בסמוך לביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט, ובעיר רעננה ככלל, אשר מסבות פגיעה קשה לתושבים בכל הגילאים, והפרעה משמעותית לסדר הציבורי. עניינה של העתירה, אשר הוגשה נגד משטרת ישראל, היא התעלמות המשטרה ומפקדיה מפניות חוזרות ונשנות של עיריית רעננה לגיבוש מתווה סביר לעריכת ההפגנות, תוך הימנעות לטענת העירייה מקיום חובתם לשמירת הסדר הציבורי ובטחון הנפש, בין היתר בכך שאינם אוכפים את תקנות הרעש והחוק למניעת מפגעים.

כידוע, בחודשים האחרונים, וביתר שאת מאז תחילת כהונתו של ראש הממשלה מר נפתלי בנט, מקוימות בלב שכונת מגורים פרטית ברעננה, בסמוך לביתו הפרטי של ראש הממשלה ומשפחתו, וכן ברחובות סמוכים ובצמוד למפתן ביתם של תושבי השכונה, וכן בסמוך למעון סיעודי "נועם" המאכלס חוסים קשישים בעלי מוגבלויות שונות, הפגנות אשר מכוונות בעיקר כלפי בחירתו כראש ממשלה, ולאחרונה אף בעניינים שונים, על ידי קבוצות מפגינים שונות.
ההפגנות נערכות בסמיכות קרובה לביתו הפרטי של ראש הממשלה, ולא מעונו הרשמי, כאשר אין כל סבירות באשר למרחק ההפגנות מבתי המגורים ולרעש המוקם שלא כדין באזורם. במצב דברים זה, מופר האיזון הנדרש בין הזכות החוקתית להפגין ולחופש הביטוי, לבין הפגישה החמורה בתושבי השכונה, אשר סובלים לילות כימים, מצעקות, אלימות מילולית, קריאות "מואזין", מוזיקה רועשת, חסימת צירי תנועה מרכזיים ויצירת סיכונים תעבורתיים ועד לאחרונה אף השמעת קולות אזעקות וסירנות שגרמו לחרדות של ממש בקרב הילדים ותושבי האיזור.

בנוסף, ההפגנות, הנערכות תוך שימוש באמצעי הרעשה והגברה בעוצמות רעש מחרידות ובלתי סבירות לאוזן אנושית, גורמות למפגע בריאותי, לחרדות ולפחד גדול בקרב התושבים וילדיהם. מסקר מדידה שהתקיים בזמן ההפגנות עולה כי לדוגמא מהשעה 22:00 נמצא רעש שנע בין 76-74 דציבל, שהם פי 3,000 (!!) מן הרעש המותר על פי תקנות הרעש בשעות אלו. לעתירה אף צורפה חוות דעת של רופא מומחה, לפיה לחשיפה ממושכת לרמות רעש קיצוניות, יש השלכות הרסניות ונזקים היקפיים לגוף האדם ולשלומו הנפשי, במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר באוכלוסיות רגישות יותר, כגון ילדים, קשישים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים וכו'.

בעקבות פניות חוזרות ונשנות של עיריית רעננה ותושבי העיר, הפיצה המשטרה מסמך תנאים למחאות באזור ביתו של בנט, אולם הנחיות המשטרה לא כובדו ולא קוימו על ידי ציבור המפגינים, ולטענת העירייה לא נאכפו די. העירייה מבקשת צו ביניים המורה למשטרה להגביל את תדירות והיקף ההפגנות הנערכות, וכן לאכוף את הקמת הרעש עד לסיום ההליכים בעתירה זו. בעירייה הדגישו כי אינם חולקים על הזכות הדמוקרטית למחות. בית המשפט העליון הורה למשטרה להגיש תגובה לעתירה ולבקשה למתן צו ביניים וזאת עד ליום 10.8.2021.

ראש העירייה חיים ברוידא אמר: "אנו נמשיך וננקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו, על מנת למנוע ככל הניתן כל פגיעה באיכות חיי תושבי העיר, ומטרדי רעש בפרט. אנו מכבדים את הזכות הדמוקרטית להבעת דעה, אולם הפגיעה שחווים התושבים בעקבות ההפגנות היא קשה מנשוא, ובעלת השלכות חמורות, פיזיות ונפשיות, לתושבי העיר, ואנו נעשה כל שלאל ידינו על מנת למנוע אותה".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

2 תגובות
 1. שירה

  שמאל רע!!!!!!!
  בבלפור לא התלוננתם?
  קבלו חזרה לפרצוף את הרוע שלכם!!!
  קארמה זו קארמה!!

 2. אנונימי

  שירה מתוקונת, בלפור זה שונה. פה מדובר בשכונה שקטה. מי שגר בבלפור ידע למה נרשם.
  קארמה זה קארמה עד שהיא פוגעת בכם ובאגו השברירי שלכם, נכון?

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר