ישיבת מועצת העיר ברעננה בה הודחה ענבל הוכברג, צילום מהפייסבוק, באדיבות דוברות העירייה

"אין בהחלטה שום דבר מהותי" | מועצת העיר הדיחה את ענבר הוכברג | צפו בהצבעה

ברוידא: "זהו צעד חריג ולא קולגיאלי כלפי חברת מועצה שנותנת מזמנה לעיר ולקהילה". וינטראוב: "אני מקווה שברוידא יבין את טיבו של חטא היוהרה"

פורסם בתאריך: 22.11.21 08:30

דרמה התחוללה אמש (ראשון) בישיבת מועצת העיר רעננה, כאשר סגנית ראש העירייה, ענבר הוכברג, המשמשת כסגנית בשכר בחצי משרה, הודחה מתפקידה בקולות חברי האופוזיציה.

בעד ההדחה הצביעו: מירב מאיר, דבי סלוצקי, עמית צור, רונית וינטראוב, מיכאל רייזמן, ניר קריסטל, איילת ארז סגן, אלי אלוש, ארז ברט, רחמים שלום.

נגד ההדחה הצביעו: מיכל ברם, אנה פוזמנטיר, דרורה כהן, אילן כהן, חיים גולדמן, לורן משה עייש, גלי שחר וחיים ברוידא.

ענבר הוכברג צילום פרטי

הוכברג אמרה בפתח הישיבה: "ביטול המינוי שלי כסגנית ראש העיר בחצי שכר נוגד באופן מובהר את האינטרס הראשון במעלה של תושבי העיר. זוהי החלטה שאין בה דבר או חצי דבר מהותי, ערכי, או הגיוני. לצערי, אתם, חברי האופוזיציה עסוקים בחודשים האחרונים אך ורק בניסיונות לא מוצלחים לייצר כותרות, לגרור אותנו לעיסוק בתפל ולא בעיקר ועל הדרך להרוס את העיר כדי שתוכלו בעוד שנתיים לנפנף בקמפיין ולהסביר לציבור איך אתם הולכים לתקן את מה שהרסתם במו ידיכם. במשך השנתיים האחרונות ובדגש על השנה האחרונה הובלתי את אגף תרבות נוער ופנאי והגיל הרך והצבנו סטנדרט חדש. הקמתי את מדור לידה עד שלוש, מיסדנו את התרבות לילדים ולקטנטנים – דבר שלא נעשה שנים קודם. אנחנו עובדים על תוכנית אסטרטגית לגיל הרך, ומקימים את המרכז לגיל הרך שהוא בשורה ענקית לציבור ההורים. יש לנו תוכניות גדולות עבור הנוער, תנועות הנוער והגיל השלישי – אבל בכל זה אתם מבקשים היום לפגוע. לאורך כל שלוש השנים האחרונות דאגנו גלי (שחר) ואני לשמור על הכספים הקואליציונים ולהמשיך לייעד אותו לפעילות עבור התושבים. ברמה האישית, תהא ההחלטה אשר תהיה כאן הערב – אני אמשיך לפעול בנאמנות ומתוך שליחות למען התושבות והתושבים – עם שכר בלי שכר – עם טייטל או בלעדיו. זו המחויבות שלי ואף הצבעה פרסונלית של 10 אנשים לא תשנה זאת".

צפו במהלך ההצבעה על הדחת ענבב הוכברג בישיבת מועצת העיר, צילום מהפייסבוק דוברות העירייה:

ראש העירייה, חיים ברוידא, אמר: "זהו יום עצוב בתולדות הפוליטיקה המקומית ברעננה. עצם ההתכנסות על מנת לפגוע בפרנסתה של חברת מועצת העיר, עמיתה שלכם, על לא עוול, היא תעודת עניות לכל מי ששותף למהלך הזה. מתוך כלל הנושאים שעומדים על סדר יומנו בחרתם לעסוק דווקא באישי. לצערי, זו חולייה נוספת במסכת ארוכה של התנהלות ריקנית וחלולה שאין בה דבר וחצי דבר עם טובת תושבי רעננה. מה שאתם מבקשים לעשות פה היום זהו צעד חריג, לא קולגיאלי, חוסר כבוד כלפי חברת מועצה שנותנת מזמנה ומעצמה למען העיר והקהילה. חברי האופוזיציה מנסים פעם אחר פעם לפגוע בעשייה הענפה שיש בעיר רעננה ונוחלים פעם אחר פעם כישלון גם בבתי המשפט, במקום להסיק מסקנות אתם בוחרים להמשיך ולהתעסק עם התפל. אנחנו נחושים להמשיך בתנופת הפיתוח והשדרוג של העיר. אך ורק בזה אנו עסוקים. עוד גינה, טיפוח העיר, עוד פארק, עוד גן ילדים ועוד בית ספר. טיפול בגמלאים, בצעירים ובתחום הסביבתי. אתם תצטרכו לתת את הדין על ההחלטה לגדוע את מטה לחמה של ענבר. זהו מהלך שכל תכליתו מופנה כנגד הציבור הרענני".

חברת המועצה רונית וינטראוב אמרה: "במקום בכיינות והטלת בוץ מבישה אני מציעה לחיים ברוידא לעשות חשבון נפש ולהבין מה בהתנהלותו ובאישיותו הביא אותו לאיבוד הרוב במועצת העיר, מה הקשר בין הנטישה של רבות ורבים בדרג המקצועי להתפרקות הקואליציה שלו ואיך קרה שהוא מתבוסס בביצה עכורה של משברים פוליטיים במקום ללמוד להבין מהם היסודות של ניהול עיר. עליו לשאול את עצמו מה הביא לכך שתפקידים קואליציוניים נתפסים כשלל לחלוקה ורדיפת כבוד במקום אמצעי לקידום מטרות חשובות? חבל לי שאת רגשות הכאב שביטא היום לא זכיתי לראות כשניסיתי למנוע ממנו לעלות את מיסי הארנונה בעיר. עצוב שמצפונו לא התעורר בטרם הוביל הדחות של חברת סיעתו ועוד חברת מועצה מראשות מועצת הנשים העירונית, זאת בגיבוי נשות קואליציה שמקוננות היום על ההשלכות של התרופפות משילותו. היום יותר מתמיד אני גאה בעמדת מרצ רעננה שהחליטה מיד לאחר הבחירות לשמש אופוזיציה נחושה ואני גאה ביכולת עשרת חברות וחברי הרוב החדש לפעול בשיתוף פעולה למען העיר באחריות. אני מקווה שברוידא אכן יתבונן פנימה ויבין את טיבו של חטא היוהרה".

 

המשנה לראש העירייה וחברת מועצת העיר, גלי שחר אפרת, אמרה: "רעננה מציינת היום את אחד הימים העלובים בתולדותיה. חברי מועצה שמנהלים קמפיין פוליטי על גב התושבים … זו עליבות גדולה. תושבי רעננה היקרים, האמת, שזה לא מגיע לכם. יש לנו עיר חזקה ואיכותית, עיר יציבה ומשגשגת. מגיע לכם שיישבו סביב השולחן הזה אנשים ראויים לאמון שלכם, אנשים שישתמשו במנדט שנתתם להם כדי לקדם את העיר ולא להשחית אותה. אנשים שלא ירמסו את הדמוקרטיה במצג שווא של כוח הרוב. הבסיס לשלטון הדמוקרטי הוא שילוב של זכויות וחובות, הוא שילוב של חירות עם לקיחת אחריות. ענבר היקרה, לפני 3 שנים שילבנו כוחות וגיליתי אישה צעירה ויוצאת דופן, מוכשרת, חכמה ועם לב רחב ויכולת נתינה בלתי פוסקת. זכינו בך כחברת מועצת העיר ואני מאחלת לתושבים שכן ירבו אנשים כמוך שימלאו את חדר המליאה הזו בעתיד. אל תתני לאפיזודה הזו לפגוע ברוחך ובעשייתך למען הציבור, מאחלת לנו שנמשיך לקדם ולעשות למען תושבי העיר".

חברת מועצת העיר מיכל ברם: "אם הדרישה לבטל את המינויים הייתה מטיעונים עניינים של אי התאמה עוד היה אפשר לנהל דיאלוג אבל זה הרי לא המצב. רונית (וינטראןב) היית סגנית בשכר מלא במשך שנים רבות על אותו משרד שענבר אמונה והיום את מבקשת כראשת האופוזיציה לבטל את המינוי. למה? כי רק לרונית מותר להיות סגנית בשכר וכשמדובר באישה אחרת פתאום אין לזה הצדקה? כמה נשים סגניות צעירות, אימהות לילדים קטנים את מכירה בארץ? כמה צרה ההסתכלות שלך כאשה כמי שטוענת שהיא מנהיגה. לצערי אבדת את הדרך, התאהבת בכוח ותזכרי כמי שעשתה הכול כדי למנוע מנשים בעיר להתקדם ולהיות במוקדי ההשפעה בקואליציה. קצת חומר למחשבה ועדיין לא מאוחר לחשב מסלול מחדש. תפקיד האופוזיציה חשוב, לבקר, לפקח, להציע הצעות ייעול אבל בטח לא לדרוך על א.נשים בדרך לביסוס מעמד שלא קיים כי זאת ממש לא מנהיגות".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר