פחי אשפה. צילום אלון רון
פחי אשפה. צילום אלון רון

העירייה הודיעה: הפסקנו להפריד את הפסולת הרטובה

לאחר שהקימה צוות מיוחד שבחן את הפרדת הפסולת בעיר החליטה העירייה כי היא מפסיקה להפריד פסולת רטובה. הרשימה של איסוף הפחים החומים מבתים פרטיים ובניינים לפניכם

פורסם בתאריך: 29.8.17 11:08

הבוקר הודיעה עיריית רעננה כי הופסקה הפרדת הפסולת הרטובה בעיר, זאת לאחר שצוות מקצועי, שהקימה העירייה בחן את הפרדת האשפה והגיש את המלצותיו ובראשן להפסיק את הפרדת האשפה ולבחון חלופות אחרות, שיתרמו יותר לסביבה ויאפשרו גם חיסכון והתייעלות בניהול והטיפול באשפה בעיר. עיקר הדברים העולים בבדיקת הצוות נוגעים לשינויים התכופים במדיניות המשרד להגנת הסביבה בעשור האחרון, שינויים שיצרו שיטות הפרדת פסולת שונות בערים ובישובים בכל הארץ. הבטחותיו של המשרד לאורך השנים לייצר מערך תומך להפרדת הפסולת בבית, שיכלול בראש ובראשונה הקמתן של תחנות מעבר מודרניות לטיפול בפסולת מופרדת ולייעדה למחזור, לא יצאו לפועל. הפסולת המופרדת המגיעה היום לתחנות הקיימות לא מטופלת ולא תורמת להגדלת כמויות המחזור. כתוצאה מכך, שיעור מחזור הפסולת בארץ קבוע בעשור האחרון ולמהלכי הפרדת הפסולת לא הייתה כל השפעה על העלייה באחוזי המחזור.

הצוות המקצועי הצביע על העובדה כי דווקא 164 מרכזי המחזור, המוצבים ברעננה מהווים הצלחה. אחוזי המחזור בהם נמצאים בעלייה, זאת הודות למחויבות של תושבי העיר, הרתומים לנושא ומקפידים להביא למרכזים אלה מוצרים ברי מחזור בכמויות הולכות וגדלות.  ולמרות זאת המליץ הצוות להפסיק גם ברעננה את הפרדת הפסולת הרטובה ולבחון חלופות אחרות, אשר יתרמו באופן טוב יותר לסביבה וגם יאפשרו שימוש מושכל ויעיל בתקציבים המופנים לניהול ולטיפול בפסולת העירונית. הנהלת העירייה קיבלה את המלצות הצוות המקצועי ובהתאם יחל אגף חזות העיר באיסוף הפחים החומים.

האיסוף יתנהל בצורה הבאה:

מבתים פרטיים יאספו הפחים החומים בהתאמה לימי פינוי האשפה באזורים השונים החל משבוע הבא.

בבתים המשותפים  הפחים החומים ישמשו לאשפה מעורבת (רגילה) כמו הפחים הירוקים. על הפחים תודבק מדבקה מתאימה המסבירה שהפח מיועד מעתה לפסולת מעורבת,  באופן זה יזכה כל בניין בעוד פח לשימושם ולנוחיותם של הדיירים.

בשכונת נווה זמר תוכנן מערך פינוי אשפה פניאומטי תת קרקעי המגיע לכל בניין בשכונה ולפיכך משאיות פינוי אשפה לא תכנסנה לשכונה. עם הפעלת מערך האשפה הפנאומטי, המופרד לשני זרמי אשפה, תיידע העירייה את תושבי השכונה לגבי שיטת הפרדת האשפה.

העירייה קוראת לתושבים להמשיך למחזר ולהשליך אל מרכזי המחזור הפזורים ברחבי העיר  – עיתונים, קרטונים, בקבוקי פלסטיק זכוכית, סוללות, ובגדים כפי שנהגו עד כה.

 

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר