עיריית רעננה צילום עזרא לוי
בניין עיריית רעננה צילום עזרא לוי

אמהות חד הוריות, מתי בדקתן את חשבון הארנונה שלכן?

אוריה עמרני, אם חד הורית, ביקשה לשלם את חשבון הארנונה שלה וגילתה שעיריית רעננה נטלה מבלי להודיע לה את ההנחה שקיבלה בשבע השנים האחרונות. כששאלה למה, נענתה בתשובה שהדהימה אותנו

פורסם בתאריך: 11.9.17 12:22

כשהגיעה הבוקר תושבת העיר ויועצת התקשורת ואסטרטגיה, אוריה עמרני, לשלם את חשבון הארנונה היא גילתה שבשנה האחרונה עיריית רעננה נטלה ממנה, ללא הודעה מוקדמת, את הנחת הארנונה לה היא זכאית כאם חד הורית.  כבר שבע שנים שעמרני היא חד הורית ובכולן היא קיבלה הנחה של 20 אחוז בתשלום הארנונה. לאחר שגילתה עמרני שההנחה נלקחה ממנה היא התקשרה לעיריית רענה' שם נאמר לה שהם חשבו שאולי מצבה המשפחתי השתנה וזאת מבלי לבדוק.

"אני אם חד הורית כבר שבע שנים" אומרת עמרני, "היום כשראיתי שפתאום לא קיבלתי הנחה שכן קיבלתי במשך כל השנים התקשרתי למחלקת גבייה ושאלתי למה באופן שרירותי ומבלי להודיע הם לקחו לי אותה. העבירו אותי בין שלוש פקידות שאמרו לי: 'אולי התחתנת? אולי את חיה עם בן זוג?' מה זה אולי? עיריית רעננה עובדת על פי אולי? יש לכם הוכחה לזה? היא אמרה שלא אבל קרו מקרים. לפי ההיגיון הזה אפשר לחייב את בעלי העסקים ברעננה, שמדוד להם 20 מטר על 50 מטר, ולהגיד להם אולי פלשתם למדרכה. הם עובדים על טלפתיה פה. אסור על פי חוק לקחת הטבה שניתנה בדין, בנוסף הם עושים את זה גם לשכבות מוחלשות. שלושת הפקידות חזרו על אותה תשובה שוב ושוב. יכולתם להגיד עשינו טעות סליחה. אז הייתי אומרת בסדר קורה, אבל אם זה שיטתי זה נורא, מעניין לכמה אימהות חד הוריות הם עשו את זה. הם אמרו לי שזה הנהלים. נכנסתי לצו הארנונה וראיתי שאין שום מילה או חצי מילה שהם יכולים לשלול שרירותית או חד צדדית הטבה שניתנה בדין. זו פשוט בריונות ואלימות לשמה וביחסי כוחות בלתי אפשריים, מצד אחד של רשות מקומית שיכולה להכניס את היד שלה לכיס של תושבים, ומצד שני אימהות חד הוריות מוחלשות".

לאחר שדיברה עם מחלקת הגבייה  ולא קיבלה תשובות הולמות שלחה עמרני מכתב למחלקה  בדרישה מידית להחזיר את גביית היתר שגבו ממנה עקב ביטול חד צדדי ולא חוקי של ההנחה החד הורית. את המכתב סיימה בכך שכתבה: "אותי מעניין לכמה אימהות חד הוריות ברעננה של יודעות את זכויותיהן, את לשון החוק, נשים מוחלשות, המתמודדות עם תנאי חיים קשים לכתחילה – עשיתם את המעשה הנבזי והלא חוקי הזה" והוסיפה, "אני שומרת לעצמי את כל הזכויות העומדות לי מבחינה חוקית ומשפטית".

עמרני בודקת אופציה לתביעה ייצוגית והיא מזמינה אימהות חד הוריות שגם להן קרה הדבר לפנות אליה. https://www.facebook.com/oria.amrani?fref=ts

מעיריית רעננה נמסר: "ההנחה לתושבים חד הוריים ניתנת לתקופת זמן קצובה ומותנית בבקשה לחידוש ההנחה, וזאת לאור העובדה שמדובר בסטאטוס משפחתי שעשוי להשתנות.  במקרה שלפנינו , תזוכה התושבת רטרואקטיבית החל מה 1 בינואר 2017".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר