רכבת ישראל, צילום באדיבות רכבת ישראל
רכבת ישראל, צילום באדיבות רכבת ישראל

אחרי חודשיים של הפסקה: הרכבת מחדשת את פעילותה בשרון, פתח תקווה וראש העין

אולי כבר שכחתם, אבל בחודש מרץ הפסיקה הרכבת את פעילותה במהלך שגרר ביקורת בשל העיתוי ופרק הזמן הארוך. הפעילות מתחדשת מחר בבוקר לאחר עבודות חיבור למסילה המזרחית

פורסם בתאריך: 5.5.24 10:30

אחרי חודשיים של הפסקת פעילות בתחנות טבעת השרון, פתח תקווה וראש העין, שגררה ביקורת רבה בשל העיתוי ופרק הזמן הארוך, תחדש מחר, יום שני, 6.5.24, רכבת ישראל את פעילותה באזור. זאת לאחר סיום עבודות רחבות היקף לחיבור המסילה המזרחית עם רשת המסילות הארצית באזור ראש העין. עבודות חיוניות נוספות התבצעו בכל רחבי מסילת טבעת השרון כגון הארכת רציפים, גשר הרלינג בבני ברק, עבודות תחזוקה שוטפות, הגבהת מסילות ועוד.

הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית" יהווה ציר רכבתי נוסף בין אזור הצפון למרכז ולדרום, ויאפשר שיפור משמעותי של השירות הרכבתי בכל רחבי הארץ, לצד הגדלה משמעותית של הובלת מטענים, שתצמצם את הגודש בכבישים, זיהום האוויר, ותגביר את בטיחות כלל משתמשי הדרך. במסגרת הפרויקט, וכחלק משלבי הסיום שבו, ביצעה רכבת ישראל בחודשיים האחרונים עבודות באזור ראש העין לחיבור המסילה המזרחית העתידית עם רשת המסילות הארצית במסילת טבעת השרון הקיימת, הכוללות פירוק של מערכות החשמול והרכבתן מחדש בתוואי המסילה החדש, פירוק והרכבה של מערכות תקשורת ואיתות, והנחה של מפלגים (מרכיב מסילה שתפקידו לפצל מסילה קיימת למספר מסילות), זאת כחלק מהחיבור למסילה המזרחית.

מהרכבת נמסר כי על מנת למצות את ימי העבודה ולמנוע סגירות עתידיות בטבעת השרון, ביצעה רכבת ישראל עבודות להרמת גובה המסילה בכל תחנות השרון שמטרתן שיפור הבטיחות והשירות על ידי הקטנת מרווח העלייה לרכבת מהרציף, והתקדמה בעבודות להארכת הרציפים בתחנות פתח תקווה קרית אריה, פתח תקווה סגולה, בני ברק וראש העין, שנועדו לטובת שדרוג התחנות ושיפור השירות לנוסע. בנוסף, בוצעו עבודות חיוניות באזור בני ברק לצורך בניית גשר הרלינג להקמת שכונת מגורים חדשה.

יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, עו"ד משה שמעוני, אמר: "חיבור תוואי המסילה המזרחית לטבעת השרון מהווה אבן דרך משמעותית במהפכת התשתיות שאנו מבצעים, שמטרתה לחבר את מדינת ישראל באמצעות רשת של מסילות מתקדמות, בהתאם לתוכנית החומש של משרד התחבורה ורכבת ישראל. תנופת הפיתוח הענפה, יחד עם תכנית ההצטיידות רחבת ההיקף בקרונות חדשים שאישר הדירקטוריון בראשותי לאחרונה, יאפשרו מעבר של יותר משתמשים לתחבורה ציבורית, וישפרו משמעותית את מרקם החיים במדינת ישראל".

שיקו זנה, מנכ"ל רכבת ישראל: "גם בימי לחימה מורכבים אלו אנו ממשיכים בפיתוח תשתיות חיוניות וחסרות תקדים הן בהיקפן והן במורכבותן ההנדסית. העבודות בטבעת השרון בוצעו בהצלחה מלאה תוך עמידה בלוחות הזמנים המאתגרים וזאת בזכות עובדי ועובדות רכבת ישראל וקבלנים רבים השותפים לעשייה שביצעו בחודשיים האחרונים עבודה מאומצת מסביב לשעון על מנת לבצע מגוון של עבודות שישפרו משמעותית את השירות לנוסעים".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר