עמוד חשמל בלב רעננה
עמוד חשמל בלב רעננה

תושבים ברעננה: קו חשמל מסכן את חיינו

בלהה זייציק, המתגוררת ברחוב רבקה גרובר, שלחה מכתב לראש העירייה וביקשה לטפל בעמוד חשמל הפולט לטענתה קרינה. היא ובעלה מתלוננים על סחרחורות וכאבי ראש

פורסם בתאריך: 26.9.17 14:06

תושבים ברחוב רבקה גובר – פינת רימלט, פנו השבוע לראש העירייה בבקשה לטפל במיידי בעמוד חשמל של קו מתח גבוה העובר בסמוך לבנייני מגוריהם ולטענתם מסכן אותם. זוג מבוגר שעבר לשכונה לפני מספר חודשים מספר כי לאחרונה הם החלו לסבול מכאבי ראש וסחרחורות אשר נובעים מהקרבה לקו המתח.  בלהה זייציק, אוצרת אמנות במקצועה, אשר מתגוררת ברחוב פרסמה השבוע פוסט  בנושא בקבוצת הפייסבוק "פורום תושבים רעננה" וזכתה לתגובות תומכות של תושבים הגרים באזור.

"עברנו לגור בשכונה ולא ידענו על קיומו של העמוד", מספרת זייציק, "לאחרונה בעלי מרגיש רע והתושבים פה לא ממש מבינים שיש קשר בין התחושות הגופניות לעמודי החשמל. יש פה גם בניין בו גרים תינוקות כי זו שכונה מאוד צעירה ובעיני זה מאוד מסוכן. אני יודעת שהורידו עמוד אחד בשכונת 2005, יש לי חברה שגרה שם והם ממש נלחמו וזה הצליח להם. אני מבקשת שיעשו את אותו הדבר גם כאן ברחוב שלנו. כתבתי מכתב בשם התושבים ויש היענות ותמיכה של תושבים. יש פה שנאים ענקיים ויש אנשים שרגישים לקרינה ואני אחת מהן. אני ממש רגישה. יש אנשים שלא יכולים לגור בעיר בגלל זה".

במכתב ששלחה בלה לראש העירייה נכתב: "אדוני ראש העיר, אנו עשרות תושבים ברחובות אלו מבקשים להטמין את עמוד החשמל באדמה ולהסיר את הסכנה של קרינה אלקטרומגנטית המסכנת אותנו ואת ילדינו. העמוד צמוד לבתים ויש לו שנאים ענקיים. העמוד נמצא בסביבת מגורים צעירה עם עשרות ילדים ובמקביל לרחוב יש בית ספר עם מאות תלמידים. מחקרים הוכיחו שהקרבה לעמודי חשמל פוגעת באדם וגורמת למוות". מעיריית רעננה נמסר לבלה כי פנייתה תועבר למנהל מחלקת החשמל בעירייה.

מחברת חשמל נמסר: "קו החשמל המדובר הוקם בשנת 1995 על פי דין בהתאם לתקנים בינלאומיים, ומופעל בהתאם להיתר קרינה להפעלה מאת המשרד להגנת הסביבה. הקו נמצא במרחק מעל 3.0 מ' מהבניינים ברחוב, ועונה על הדרישות הסביבתיות החלות עליו. לאור האמור אין כוונה להעתקת הקו או להטמנתו. במקרה בו לקוח מעוניין לבדוק את רמות השדה המגנטי באזור מגוריו ניתן לעשות זאת דרך פתיחת הבקשה בפניות הציבור של חברת החשמל, או באמצעות מודד קרינה פרטי המחזיק בהיתר למתן שירות מאת המשרד להגנת הסביבה. לחלופין קיים בשוק הפרטי מספר רב של יועצי קרינה וניתן לבצע מדידת רמת שדה מגנטי באופן פרטי".

מעיריית רעננה נמסר: "חברת החשמל היא הגורם האחראי לטיפול בנושא זה. יחד עם זאת ועל מנת לסייע בתהליך, העירייה תבדוק את הנושא וממצאי הפנייה יועברו לפונים ולחברת החשמל".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר