אזור תעשייה רעננה. צילום רינת הלון
אזור תעשייה רעננה. צילום רינת הלון

המועצה האזורית חוף השרון מתנגדת לתוכנית בנייה של מנהל מקרקעי ישראל ברעננה

מהנדס המועצה האזורית חוף השרון שלח מכתב למועצה הארצית בו פרט שורה של התנגדויות לתוכנית בניית שכונה חדשה ברעננה המקודמת על ידי מנהל מקרקעי ישראל

פורסם בתאריך: 23.10.17 14:59

המועצה האזורית חוף השרון הגישה ביום חמישי האחרון למועצה הארצית לתכנון ובניה את התנגדותה לתוכנית הרחבת הבנייה ברעננה. מהנדס המועצה, אדריכל ירדן ערמון, שלח מכתב למועצה הארצית בו פרט שורה של התנגדויות לתוכנית בניית שכונה חדשה שמקודמת בימים אלה. במסגרת ההתנגדויות מפרטת המועצה האזורית חוף השרון מחדלים תכנוניים הנוגעים לכשלים בתכנון הניקוז, בפגיעה חמורה בחקלאי המועצה, בהתעלמות מהגדרת ייעודי הקרקע בפרויקט ושמירה על השטחים הירוקים וכן בהגדרת שטחים למסחר ועסקים.

השכונה המדוברת היא חלק מתכנית המתאר המחוזית והיא אושרה להפקדה בחודש אפריל האחרון. לפי התוכנית שטח השכונה יתפרס על 6,820 דונם, והיא עתידה להיות ממקומות בחלקה הצפוני והמערבי של העיר, מאזור התעשייה צפונה ומערבה. השטח גובל בין היתר בכביש  4 (מחלף כפר סבא רעננה צפון) עד בני ציון ובצרה מצפון, וומגיע למחלף שמריהו מזרח וקרוב לשדה התעופה של הרצליה ממערב. השכונה עתידה לכלול בנייני מגורים באיזור פיתוח עירוני, שטח פארק, שטח חקלאי, אזור תעסוקה, בית עלמין, כבישים, מקום לטיהור שפכים ועוד.
 מועצת חוף השרון הדגישה בהתנגדותה כי יש לשמור שמירה הדוקה על השטחים הפתוחים והחקלאיים בשטחי השיפוט של המועצה ועצירת התפשטות אורבנית לא מבוקרת של רעננה. בנוסף דרשה המועצה מרשות מקרקעי ישראל לוודא כי מבוצעת חלוקה הוגנת של שטחי התעסוקה שהתוכנית מציעה, בין המועצה האזורית חוף השרון לבין עריית רעננה. כמו כן דרשה המועצה בהתנגדותה, להוציא את שטחי ההרחבה של בצרה (שיכון בנים) ממסמכי התכנית.

 

 

ראש מועצת חוף השרון, אלי ברכה: "תכנית אנ"מ (אזור נופש מטרופוליני, ש-80 אחוז ממנו מיועד לקרקע ירוקה ו-20 אחוז לקרקע המיועדת לבנייה ותעסוקה) רעננה מלאה בחורים ומתעלמת ממספר בעיות יסוד תכנוניות שיש להסדירן טרם אישור התכנית. אנו מבינים ושותפים לצורך של המדינה לטפל במשבר הדיור, אך לא במחיר של פגיעה בפרנסת התושבים, בהרס ערכי טבע והתעלמות מבעיות הניקוז שפרויקט מסוג זה ייצור במרחב המועצה. אני מצר על כך שעיריית רעננה חזרה בה משורה של הסכמות אליהן הגענו. נמשיך לשמור על המרחבים הפתוחים במועצה לרווחת כלל תושבי המטרופולין שמקיף אותנו. בניה – בהחלט כן, פגיעה בערכי הטבע ובתושבים – בשום אופן לא".

מעיריית רעננה נמסר: "אזור הנופש המטרופוליני הינה תכנית לאומית בעלת חשיבות ראשונה במעלה ובשורה גדולה לכל תושבי השרון ולמטיילים מכל הארץ. מדובר באזור פתוח של שטחים ירוקים, שיפותחו למטרות שונות ובהן תיירות, נופש, שבילי הליכה ואופניים, פעילות ספורט במרחב הפתוח וטיולי טבע. התכנית מבוססת על ערכים בני קיימא שבבסיסם לאפשר מרחבי טבע פתוחים ונגישים במרכז הארץ לרווחתם של כל תושבי השרון. מדובר בתכנית מיתאר ארצית שהקצתה כ- 7000 דונם, שחלקם בשטח השיפוט של רעננה וחלקם בשטח השיפוט של המועצה האזורית חוף השרון. התוכנית מצויה בשלב תכנוני בלבד במועצה הארצית. אנו סמוכים ובטוחים שהתנגדויות המועצה האזורית חוף השרון ידונו במלוא תשומת הלב במסגרת דיון ההתנגדויות בוועדה לתכנון ובנייה במועצה הארצית".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. רעננה חזירים

    תכנית גרועה! תפסיקו להרוס את השטחים הפתוחים עם בנייה! תניחו לטבע

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר