דיור מוגן בשרון. מאגר תמונות Shutterstock
דיור מוגן בשרון. מאגר תמונות Shutterstock

דיור מוגן ובתי אבות בשרון: המקומות שאתם חייבים להכיר

דיור מוגן מהווה כיום הרבה יותר מאשר 'בית אבות'. מדובר באורח חיים חברתי, קהילתי, מעשיר ומגוון לטובת שמירה על איכות חייהם של בני הגיל השלישי. להלן כמה מרכזים מובילים לדיור מוגן בשרון

7.1.19 11:23

תרגישו בבית: מרכז ורה סלומונס דיור מוגן

עם דירות יפיפיות עשירות באור טבעי, מרפסות נוחות המשקיפות למרחקים, ארוחות מפנקות, מגוון פעילויות העשרה ופנאי וכל אלו עטופים בריאה ירוקה– מרכז ורה סלומונס דיור מוגן, הופך בקלות להיות הבית שתמיד חלמתם עליו. הגעתם לגיל שאפשר להתחיל לחיות.

בשנים האחרונות, פתרונות דיור מוגן תופסים יותר ויותר את מקומם בנוף האורבני לצד החיים הדינמיים בעיר הגדולה, ומהווים פינה של שקט, של חמלה ואהבה, לרווחת הקשישים.

למעשה, מחקר שנערך בשנת 2015 ע"י מכון החשיבה הבינלאומי (ILC) בבריטניה הראה, כי גמלאים החיים בקהילות פרישה מיוחדות נוטים פחות להרגיש בודדים או מבודדים מאלו שעדיין חיים בבתיהם.

המחקר מצא בנוסף, כי על אף החששות לגבי מעבר למגורים מיוחדים, אלו שבכל זאת עשו זאת דיווחו כי חשים הרבה יותר שליטה על חייהם מאשר חבריהם לאותה קבוצת גיל באוכלוסייה.

מרכז ורה סלומונס בגבול רעננה כפר סבא, הוא אחד המרכזים המובילים לדיור מוגן בישראל. המרכז ללא כוונות רווח מציע דיור מוגן לקשישים עצמאיים, לרוב בגילאי 80 ומעלה, ומוכיח שיפור והטבה באיכות חייהם של תושביו.

המרכז מקנה תחושה של מגורים שקטים ונעימים, הרחק מההמולה הקדחתנית של העיר הגדולה. הדיירים במרכז המושקע זוכים לטעימה מכל וכל, ובטוב טעם. כך, נהנים הדיירים מישיבה במרפסת דירתם האסתטית וצפייה בנוף שסביב, מטיול ומנוחה בגינה ובטיילת הסובבת אותה, מציוצי ציפורים, ומתכנית אמנותית מושקעת במיוחד.

בין הפעילויות המוצעות במרכז: קונצרטים איכותיים, מגוון חוגים, טיולים, מסיבות, מפגשי העשרה – כולם כמובן מותאמים לקבוצת הגיל.

מרכז ורה סלומונס

מרכז ורה סלומונס

במרכז ורה סלומונס 55 דירות גדולות ומרווחות בנות שני חדרים כל אחת, יפיפיות, עם חלונות גדולים המכניסים את האור הטבעי והנוף הפסטורלי פנימה. הדירות כוללות 2 מרפסות, מטבח, חדר שינה, סלון וחדר אמבטיה. בנוסף, במרכז ישנם מתחמים ציבוריים להנאת הדיירים הכוללים פינות קפה ומשחקי חברה, גינה פסטורלית גדולה ומרהיבה, שפע פעילויות תרבות, שירותי הסעדה בהתאם לטעמם של הדיירים וכן נגישות לכלל השירותים הנדרשים לקשישים.

נעמי נעם מנהלת את מרכז ורה סלומונס בהשקעה רבה ומתוך תשומת לב ודאגה לרווחתו לשביעות רצונו של הפרט. "שירות הלקוחות שלנו הוא מעל הכל, והמטרה שלנו תמיד להעשיר את חיי החברה, המורל, הבריאות הנפשית והפיזית, של כל דייר ודייר". היא אומרת.

האווירה במרכז משפחתית וחמימה. צוות המטפלים המסורים בניהולה של נעמי זמינים לכל בקשה וצורך של דיירי המרכז. כלל הפעילות מועברות בשפה העברית, אולם ישנה קבוצה גדולה מאוד של דוברי אנגלית ודוברי ספרדית במרכז.

כתובת מרכז ורה סלומונס: נתיב האבות כפר סבא 44277

קישור לאתר 

טלפון: 09-7481251

מרכז ורה סלומונס

מרכז ורה סלומונס


בית אבות נועם

הרגע בו אנחנו צריכים לבחור בית אבות סיעודי עבור הורינו הקשישים, הוא רגע לא קל. הוא כרוך בהוצאתו של הקשיש מביתו – החלטה קשה מבחינה נפשית הן לקשיש והן לנו. כאשר הורה או בן משפחה מגיע למצב בו הוא לא יכול לבצע פעולות כמו הליכה, אכילה ורחצה באופן עצמאי כדאי לשקול להעבירו למוסד או בית אבות סיעודי ואינטימי. מחקרים מראים כי חיי הקהילה, מקום מגורים והפעילויות אותם מבצע הקשיש, משפיעות על איכות החיים ושביעות הרצון של הקשיש. בית אבות "נועם" הוא בית אבות סיעודי ברעננה אשר עונה על פרמטרים אלו, ואף זכה לציונים גבוהים בגין תפקודו על פי נהלי משרד הבריאות.

מיקום: בית אבות נועם שוכן בשכונה פסטורלית ושקטה בעיר רעננה ומתמחה בטיפול בבני הגיל השלישי הסיעודיים. מיקום בית האבות והנוף הירוק הסובב לו, משרה אווירה רגועה ושלווה הן לקשישים השוהים בו והן ולבני המשפחה המגיעים לבקרם. כמו כן, המיקום מאפשר קרבה לקהילה ממנה מגיעים מתנדבים רבים (נוער ואנשים פרטיים) כדי לשמח את באי הבית באופן קבוע. המקום מנוהל כבר 40 שנים ע"י אהרון שרצר שרואה לנגד עיניו את טובת הדיירים והמשפחות ומקפיד לבחור את העובדים היטב כך שהדיירים נהנים מצוות ותיק ומשפחתי, המכירים באופן אישי כל דייר ומעניקים מענה אנושי לכל בעיה.

הצוות: הצוות מקצועי, ותיק ומסור ומקפיד להעניק לדיירים שירותים וליווי צמוד הכולל טיפול רפואי סיעודי, רחצה, האכלה (3 ארוחות ביום כולל שתי ארוחות ביניים), תיאום תורים לרופאי חוץ, ליווי פלוס אמבולנס ועוד. הצוות כולל רופא מומחה בגריאטריה, אחיות מוסמכות, רוקח, מטפלות ומטפלים סיעודיים, פיזיותרפיסטים, דיאטנית, מרפאים בעיסוק, מדריכים בחוגים השונים, אנשי הסעדה, ספרות וטיפוח, ניקיון ואחזקה ועוד. הצוות מקפיד להיות בקשר מתמיד עם הקשישים ובני משפחותיהם.

המבנה: הבית כולל שתי מחלקות מצוידות במיטב הציוד הרפואי בהן גרים בין 50 ל-70 דיירים, הנהנים משתי גינות ירוקות ואזורים ציבוריים לרווחת הדיירים. המתחם כולל חצר גדולה מוגנת ובה ספסלים ופינות ישיבה ואירוח, וכן גינה ירוקה ופורחת. שטחי הציבור הפנימיים כוללים מגוון רחב של שירותים לרבות ספרייה, מועדון, חדר אוכל, חדרי טיפולים ותעסוקה.

פעילות בבית נועם

פעילות בבית נועם

החדרים: החדרים ב"נועם" מתאימים לשני דיירים וכוללים מקלחת נפרדת לכל חדר. לאחרונה, עברו חדרי המקום שיפוץ וכיום זוכים הדיירים לחדר משודרג הכולל הסקה ומיזוג לכל חדר, מיטות המותאמות לנכים, קרמיקה ומערכת מים חדשה לפי דרישות משרד הבריאות וכמובן, פעמון מצוקה ליד כל מיטה. בקרוב יותקנו מצלמות בחדרי הדיירים וכבר כיום, מותקנות מצלמות בשטחים הציבוריים.

האוכלוסייה: הדיירים בבית נמצאים ברמות קוגנטיביות שונות, חלקם צלולים, חלקם אובחנו כדמנטיים. הם מגיעים ממגוון פלחי אוכלוסיה ודוברי שפות שונות. כולם זוכים לחיי קהילה ומגוון אירועים ופעילויות, בהתאמה לצרכיהם ותפקודם.

פעילויות: מחקרים מראים כי פעילות גופנית ומנטלית מקטינה את קצב ההזדקנות הביולוגי והסיכון להתפתחות מחלות בגיל השלישי. לכן, אחד הערכים העליונים של בית האבות הוא לענות על הצורך בשמירה על פעילות פיזית ומנטלית של הדיירים. הפעילויות בבית כוללות תעסוקה בהתאם למצב התפקודי ולתכנית הטיפולית של כל מטופל וכוללות תכני תרבות וחברה כמו התעמלות, חוגי יצירה והעשרה, הרצאות, משחקי חברה, יציאה לגינה בימים שטופי שמש, ערבי מוזיקה ושירה, קבלת שבת מדי ערב שישי וגם פעילויות של מתנדבים, שיחות ומפגשים במהלך השבוע ובחגים.

בית אבות "נועם"
רחוב עקיבא 44 ב', רעננה
טלפון ראשי: 09-7431215 09-7421630
קישור לדף הפייסבוק
קישור לאתר של בית אבות "נועם"

 

בית נועם

בית נועם


כתבה שיווקית


 

כל הידיעות החמות בעיר אצלך במייל

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר