דיור מוגן בשרון. מאגר תמונות Shutterstock
דיור מוגן בשרון. מאגר תמונות Shutterstock

דיור מוגן בשרון: המקומות שאתם חייבים להכיר

דיור מוגן מהווה כיום הרבה יותר מאשר 'בית אבות'. מדובר באורח חיים חברתי, קהילתי, מעשיר ומגוון לטובת שמירה על איכות חייהם של בני הגיל השלישי. להלן כמה מרכזים מובילים לדיור מוגן בשרון

פורסם בתאריך: 7.1.19 11:23

עד 120 – דיור מוגן בשרון

כל הנכנס לבית 'עד 120' שבהוד השרון מרגיש מיד באווירה החמה ובתחושת השייכות, בקשרים האמיצים שנרקמו בין הדיירים, בשמחת הביחד ובהרחבת הדעת. זה לא מובן מאליו שבגיל הזה יוצרים ביחד קהילה כזו. יש יותר מ-120 סיבות לבחור בבית בהוד השרון, אנחנו בחרנו בעבורכם את החשובות ביותר.

  1. מיקום מרכזי בהוד השרון

הבית שבהוד השרון שוכן בסמוך לפארק 'ארבע העונות' עתיר השטחים הירוקים והגינות היפהפיות ובצמוד לקניון מרגלית.

מיקומו המרכזי מאפשר גישה נוחה לרכבת ולעורקי התחבורה העירוניים והבין־עירוניים שבגוש דן ובשרון – רעננה, כפר סבא, רמת השרון, הרצלייה וכמובן תל-אביב.

  1. העיקר הבריאות

דיירי הבית נהנים משירותי בריאות מתקדמים וממרכז רפואי הפועל  24שעות ביממה 7 ימים בשבוע. בבית יש רופא הזמין בכל שעה ביום או בלילה, כך  שאתם לא לבד. שירותי הבריאות הרבים הניתנים בבית מספקים מעקב רפואי שוטף, ביצוע בדיקות תקופתיות מקיפות, הערכת תפקוד, קביעת תורים לרופאים מומחים ועוד.

הלובי ב"עד 120". צילום: שי איבגין

הלובי ב"עד 120". צילום: שי איבגין

  1. בית מלא תוכן

בבית הוד השרון אנו רואים ביצירה ערך חשוב, שכן היא מבטאת את היצירתיות, מפתחת יכולת התבוננות שונה וסקרנות, גורמת להנאה, לסיפוק ולרוגע ואף מחזקת את הנפש והיכולות הפיזיות. אנו מעודדים את דיירינו, כל אחד בתחומו, להוציא לאור את היצירתיות הטמונה בו במגוון חוגים וסדנאות יצירה, אירועי תרבות וחודשי תוכן.

  1. בית זה קודם כל אנשים

בבית הוד השרון נמצאים אנשים החולקים אתכם תחומי עניין משותפים. בבית ישנה אוכלוסייה חזקה ואיכותית וגם אנשי עשייה ורוח, אלו אנשים חמים היוצרים ביחד קהילה תומכת ומגובשת.

  1. צוות עם נשמה

צוות העובדים בבית הוד השרון רואה בעבודתו עם בני הגיל השלישי זכות ולא חובה, מקור לעניין ושליחות. הצוות מלווה את הדיירים בכל תחומי החיים בבית, בהקשבה, בחיוך, באדיבות ובמקצועיות ללא פשרות.

הבריכה ב"עד 120". צילום: שי איבגין

הבריכה ב"עד 120". צילום: שי איבגין

חדר האוכל ב"עד 120". צילום: שי איבגין

חדר האוכל ב"עד 120". צילום: שי איבגין

  1. שקט נפשי

מרכז הבריאות בבית כולל גם מחלקה סיעודית ומרכז החלמה. אנחנו מעדיפים שלא לחשוב על זה, אך אם חלילה ישנה ירידה בתפקוד של אחד הדיירים או אחד מבני הזוג, המחלקות שבבית מאפשרות למטופל לקבל טיפול רצוף בסביבה חמה ומוכרת עם בן הזוג או החברים.

  1. לניסיון אין מחיר

הבית בהוד השרון שייך לרשת 'עד 120' מקבוצת הפניקס, כך שיש לכם גב כלכלי יציב ואיתן ושקט נפשי. הרשת מובילה כבר יותר משלושה עשורים את תחום הדיור המוגן והיוקרתי לבני הגיל השלישי.

  1. סל שירותים רחב במיוחד

דמי האחזקה כוללים (בניגוד למקומות רבים) גם את תשלומי החשמל, המים, הארנונה ועוד מגוון רחב של שירותים.

  1. בית בטוח

בבית בהוד השרון אנחנו קשובים לך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. צוות העובדים נמצא בשבילכם, לעזור לכם בכל בעיה שמתעוררת, מהחלפת נורה שנשרפה, הזמנת מונית או שירות השכמה. בדלפק הקבלה תמצאו מענה אדיב ומקצועי בכל שעות היום והלילה. הבית מאובטח סביב השעון באמצעות אנשי ביטחון המסיירים בבית ובסביבותיו.

  1. מבנה מרכזי אחד שהכול נגיש בו

במבנה מרכזי אחד תוכלו ליהנות לא רק מדירות המגורים, אלא גם מהבריכה ומחדר הכושר, מחדרי החוגים והברידג', מספריית הבית, המסעדה והקפיטריה ועוד.

בבית תוכלו למצוא מגוון דירות יפהפיות, מוארות ומרווחות, מדירות סטודיו, דירות 4-2 חדרים, ועד לדירות גן. כל הדירות ­­מתוכננות במיוחד להתאים לאורח חייכם ומאפשרות לנהל סדר יום עצמאי בלי לוותר על הנוחות והפרטיות.

יש לכם עוד הרבה מאוד סיבות טובות לעבור לבית בהוד השרון. רוצים לדעת יותר? מוזמנים להתקשר *6120

מעבר לאתר

הבית בהוד השרון

החדר ב"עד 120". צילום: שי איבגין

החדר ב"עד 120". צילום: שי איבגין


פרוטיאה בכפר

כפר הגימלאים 'פרוטיאה בכפר', בבני דרור, הוא אחד ממרכזי הדיור המוגן המושקעים והיפים שיש. הכפר במיקום מרכזי בלב השרון, נפרש על שטח של 60 דונם- מתוכם 20 דונם של פארק ירוק יפיפה, כולל בתוכו 267 יחידות דיור בגדלים ועיצובים שונים המיועדים לגימלאים עצמאיים, לצד מחלקה סיעודית, מחלקה לתשושי נפש ודיור תומך.

את המקום מנהלת במסירות מזה 8 שנים גב' דז מסד, אשה מיוחדת במינה, שאהבתה לדיירים ולתחום ניכרת בכל מרכיב בעבודתה.

"אחד המאפיינים הייחודיים של פרוטיאה בכפר הוא שיתוף הפעולה בין ההנהלה, צוות העובדים והדייירים" דז אומרת. "הדיירים מעורבים בחלק גדול מהתכנים המאפיינים את הבית".

בטרם ניהלה את המקום, דז שימשה כסמנכ"לית פרוטיאה בכפר, והיא עובדת בו מאז הקמתו, לפני כ- 18 שנה.

פרוטיאה בכפר. צילום: זאב שטרן

מהו המבנה הייחודי של הדירות?

"במקום 267 דירות לעצמאיים במגוון דוגמאות, בגדלים של בין  42-98 מ"ר 2-3.5 חדרים, הכוללים מטבח, סלון, חדרי שינה, מרפסת או גינה ונבנו כשכונת מגורים כפרית עם מרחבים פתוחים, שבילים רחבים וחניות אישיות. את הריהוט הדיירים מביאים מהבית, כדי לייצר את חלקת האלוהים האישית של כל אחד ואחת מהם עם פריטים יקרים ללבם, כך, חייהם וזיכרונותיהם נשמרים קרוב אליהם. המגוון הרחב של דוגמאות דירות מאפשר לכל דייר לבחור את הדירה שהכי מתאימה לו ולצרכיו. חשוב לציין כי המקום מגודר ומאובטח 24/7.

בפרוטיאה בכפר יש מחלקה סיעודית, מחלקה לתשושי נפש ודיור מוגן תומך, מה שמאפשר רצף טיפולי רחב. הדיירים מגיעים מכל הארץ, בזוגות או בודדים, ומוצאים במקום קהילה תומכת עשירה. הם נהנים מביטחון חברתי, רפואי ופיזי ואפשרות לעצב את חייהם לפי ראות עיניהם".

אילו פעילויות מוצעות בפרוטיאה בכפר?

"יש חדר אוכל, לובי רחב, אולם אירועים, ספרייה, בית כנסת, שטחי פארק עם מתקנים להנאת המשפחה, בית קפה, ושירותי רפואה 24 שעות ביממה. מעבר לפעילויות תרבותיות בכפר, אנו מעודדים גם פעילויות חוץ ומארגנים לדיירים טיולים, יציאה לקונצרטים והופעות מחוץ לכפר, וכן ישנו שירות הסעות לכל הסביבה הקרובה והרחוקה יותר, ללא תשלום.

מוצעת פעילות גופנית רבה במגוון תחומים: בריכה (מחוממת), חדר כושר שיעורי התעמלות, יוגה, טאי צ'י, התעמלות במים, פלדנקרייז, ריקודי עם ועוד, וכן פעילויות של מעורבות קהילתית וכו'.

בין החוגים ישנם מבחר חוגי אומנות, נגרות, קרמיקה, יצירה, משחקי קלפים מגוונים. מדי אחר הצהריים וערב ישנה פעילות של הרצאות והופעות מרתקות. קיימת גם מכללה ללימודי בוקר. המקום מתנהל בשתי שפות: עברית ואנגלית".

ומה לגבי צוות העובדים והמטפלים?

"מבחינת העובדים, יש במקום אחוז גבוה של עובדים וותיקים ואיכותיים מאוד, מה שמראה על טיב המקום. יש עובדים רבים בכל התחומים: רופאים, אחיות 24 שעות, צוות רב מקצועי במחלקות שונות כגון: שירות לקוחות, אחזקה, משק, אדמיניסטרציה, מזון, תרבות וכו'. עם הרבה ניסיון המספקים את איכות הטיפול המקסימלי המיטבי לדיירים. אני מרגישה שזכיתי ללוות אוכלוסייה תוססת, פעילה ומעורבת, תוך הרבה כבוד ורגישות". מסכמת דז.

כתובת המקום: בני דרור

טלפון: 09-7756111, 1800-374-888

פרוטיאה בכפר. צילום: זאב שטרן


תרגישו בבית: מרכז ורה סלומונס דיור מוגן

עם דירות יפיפיות עשירות באור טבעי, מרפסות נוחות המשקיפות למרחקים, ארוחות מפנקות, מגוון פעילויות העשרה ופנאי וכל אלו עטופים בריאה ירוקה– מרכז ורה סלומונס דיור מוגן, הופך בקלות להיות הבית שתמיד חלמתם עליו. הגעתם לגיל שאפשר להתחיל לחיות.

בשנים האחרונות, פתרונות דיור מוגן תופסים יותר ויותר את מקומם בנוף האורבני לצד החיים הדינמיים בעיר הגדולה, ומהווים פינה של שקט, של חמלה ואהבה, לרווחת הקשישים.

למעשה, מחקר שנערך בשנת 2015 ע"י מכון החשיבה הבינלאומי (ILC) בבריטניה הראה, כי גמלאים החיים בקהילות פרישה מיוחדות נוטים פחות להרגיש בודדים או מבודדים מאלו שעדיין חיים בבתיהם.

המחקר מצא בנוסף, כי על אף החששות לגבי מעבר למגורים מיוחדים, אלו שבכל זאת עשו זאת דיווחו כי חשים הרבה יותר שליטה על חייהם מאשר חבריהם לאותה קבוצת גיל באוכלוסייה.

מרכז ורה סלומונס בגבול רעננה כפר סבא, הוא אחד המרכזים המובילים לדיור מוגן בישראל. המרכז ללא כוונות רווח מציע דיור מוגן לקשישים עצמאיים, לרוב בגילאי 80 ומעלה, ומוכיח שיפור והטבה באיכות חייהם של תושביו.

המרכז מקנה תחושה של מגורים שקטים ונעימים, הרחק מההמולה הקדחתנית של העיר הגדולה. הדיירים במרכז המושקע זוכים לטעימה מכל וכל, ובטוב טעם. כך, נהנים הדיירים מישיבה במרפסת דירתם האסתטית וצפייה בנוף שסביב, מטיול ומנוחה בגינה ובטיילת הסובבת אותה, מציוצי ציפורים, ומתכנית אמנותית מושקעת במיוחד.

בין הפעילויות המוצעות במרכז: קונצרטים איכותיים, מגוון חוגים, טיולים, מסיבות, מפגשי העשרה – כולם כמובן מותאמים לקבוצת הגיל.

מרכז ורה סלומונס

מרכז ורה סלומונס

במרכז ורה סלומונס 55 דירות גדולות ומרווחות בנות שני חדרים כל אחת, יפיפיות, עם חלונות גדולים המכניסים את האור הטבעי והנוף הפסטורלי פנימה. הדירות כוללות 2 מרפסות, מטבח, חדר שינה, סלון וחדר אמבטיה. בנוסף, במרכז ישנם מתחמים ציבוריים להנאת הדיירים הכוללים פינות קפה ומשחקי חברה, גינה פסטורלית גדולה ומרהיבה, שפע פעילויות תרבות, שירותי הסעדה בהתאם לטעמם של הדיירים וכן נגישות לכלל השירותים הנדרשים לקשישים.

נעמי נעם מנהלת את מרכז ורה סלומונס בהשקעה רבה ומתוך תשומת לב ודאגה לרווחתו לשביעות רצונו של הפרט. "שירות הלקוחות שלנו הוא מעל הכל, והמטרה שלנו תמיד להעשיר את חיי החברה, המורל, הבריאות הנפשית והפיזית, של כל דייר ודייר". היא אומרת.

האווירה במרכז משפחתית וחמימה. צוות המטפלים המסורים בניהולה של נעמי זמינים לכל בקשה וצורך של דיירי המרכז. כלל הפעילות מועברות בשפה העברית, אולם ישנה קבוצה גדולה מאוד של דוברי אנגלית ודוברי ספרדית במרכז.

כתובת מרכז ורה סלומונס: נתיב האבות כפר סבא 44277

קישור לאתר 

טלפון: 09-7481251

מרכז ורה סלומונס

מרכז ורה סלומונס


הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר