קורסי גלישה (Shutterstock) צילום: EpicStockMedia
קורסי גלישה (Shutterstock) צילום: EpicStockMedia

קורסי גלישה: הכירו את בתי הספר המובילים

אם גם אתם חולמים על קורס גלישה כבר יותר מדי זמן ולא מוצאים את האומץ - הגעתם למקום הנכון. אספנו עבורכם את בתי הספר המובילים בתחום שיהפכו אתכם לגולשים מקצועיים

פורסם בתאריך: 9.2.20 17:05

צ'ילי בית ספר לגלישה

שמש, רוח, גלים, אתם בים יושבים עם חבר או חברה ומדברים על החיים. אתם מסתכלים על הים ורואים את הגלים מתחילים להתגבר, ״זמן טוב להיכנס״, אתם חושבים לעצמכם. מבלי לחשוב פעמיים אתם תופסים את הגלשן ביד, תוחבים אותו מתחת לזרוע ואומרים לחברים שיושבים אתכם שאתם תפצו אותם ביום אחר אבל כאלה גלים ״אי אפשר לפספס״. אתם נכנסים לים לסשן של שעתיים בו אתם גולשים, מנקים את הראש וסביבכם.. שקט, רוגע, העולם והחיים כמו מיליון שנות אור מכם.

אם החלום להתחיל לגלוש חוזר אליכם אחת לכמה חודשים או שנים אך עדיין לא עשיתם את הצעד הראשון, או במקרה שלכם, את החתירה הראשונה, ״צ'ילי בית ספר לגלישה״ ילווה אתכם אל עבר החלום. בית הספר המפורסם לגלישה ״צ'ילי״ נוסד רק לפני 4 שנים, אך הייחודיות ושיטת הלימוד הקלה והפשוטה שלו מיצבו אותו זה מכבר כבית הספר לגלישה הטוב ביותר, עבור חבר'ה בגילאי ה-20 ומעלה שרוצים להגשים את החלום הישן ולחתוך את הגלים.

צילום:Izi ohana

צילום:Izi ohana

״ישנם הרבה חבר'ה בגילאי 20 או 30 ומעלה שמתים לגלוש אבל או שהם חושבים שמאוחר מדי עבורם, או שהם פשוט לא מוצאים מסגרת נכונה ובוגרת שמכניסה אותם לקבוצה שבה הם יכולים ליהנות מלמידה ביחד עם חבר'ה אחרים בגילם״, מסביר בן עקביא, מקים בית הספר שחותך בעצמו את הגלים כבר למעלה מ-20 שנה. ״בית הספר קם כמענה לחבר'ה בוגרים שהצרכים שלהם שונים, בין אם מדובר בשעות מותאמות לאורח חיים שמשלב עבודה, ציוד גלישה חדיש שמביא לתוצאות מהירות יותר, מסגרת חברתית נוחה ועוד. מי שחושב שהגיל הוא פקטור ללימודי גלישה, יופתע לראות כמה מהר אפשר להתקדם וללמוד כשעושים זאת בדרך הנכונה, עם הדרכה וציוד טוב״.

המנטרה של ״צ'ילי״, היא ללמוד לגלוש כדי ליהנות מהגלישה עצמה ולא למהר כל הזמן להגיע לשלב הבא, כי המרדף אחר השלב הבא לא נגמר לעולם. הגישה אותה רוצה בית הספר להעניק לתלמידיו היא ״הנאה מהדרך, לא מהתוצאה״, גישה שכלכך מאפיינת כל מי שחיידק הגלישה דבק בו. ההנאה שבגלישה היא ההתמסרות אל הרגע, החוויה העוצמתית בחתירה למעלה אל הגל, בירידה שלו וברגעים שאחריו, החוויה כמכלול וההכרה בהנאה הפשוטה של אותו הרגע היא זו שהופכת את הגלישה לדבר כה קסום.

צילום:Izi ohana

צילום:Izi ohana

בשביל להבטיח שהתלמידים ייהנו לאורך כל הדרך, הקבוצה, שבדרך כלל מורכבת ממדריך אחד על כל חמישה תלמידים, נכנסת לים כבר מהשיעור הראשון. בתור התחלה תקבלו גלשן סופט, עליו תעמדו בפעם הראשונה, ואיתו תתפסו את הגל הראשון שלכם. גלשנים אלה נועדו להוות קרקע נוחה למתחילים שצריכים לחזק את שיווי המשקל והקואורדינציה. הם נוחים ומושלמים לכל מי שמתחיל לגלוש, שכן הם מפשטים את תהליך הגלישה ויוצרים עקומת למידה גבוהה, בה ניתן להשתפר בצורה משמעותית על פני פרק זמן קצר.

כבר בשיעור הראשון, אחרי שסיימתם את התרגול על החוף וברגע שנכנסתם למים, ילווה אתכם המדריך ויסביר לכם מה לעשות תוך שהוא תמיד עם המבט עליכם. הכל נעשה בצורה הדרגתית, מהחוף למים הרדודים, מהרדודים לעמוקים, מלשכב, ללשבת, ומלשבת ללעמוד, כל אחד מתקדם בקצב שלו ועל הדרך נהנים מהכיף והאווירה המהנה עם שאר חברי הקבוצה. אחרי הכל, באתם ליהנות, לא לעשות עסקים.

את השיעור הראשון תסיימו בטירוף של אדרנלין, עולם חדש נגלה כעת לנגד עיניכם והים הפך להיות חבר, מעתה יש לכם בית חדש להגיע אליו ומקום שתמיד יחכה לכם בזרועות פתוחות, רק תבטיחו לקפוץ לבקר בכל פעם שיש לכם הזמנות.

צילום:Izi ohana

צילום:Izi ohana

אם אתם מחפשים את השילוב המושלם בין אתגר לסיפוק, מסתכלים על הגלים ועל הים וחושבים כמה הייתם רוצים להגשים את חלום הילדות שלכם, בית הספר לגלישה ״צ'ילי״ ייקח אתכם יד ביד וייתן לכם את כל הכלים שאתם צריכים כדי לחתוך את הגלים. זה אף פעם לא מאוחר, אתם אף פעם לא מבוגרים מדי או עסוקים מדי כדי להגשים את החלום, כל שאתם צריכים לעשות הוא לקפוץ למים העמוקים.

כתובת: הירקון 40, תל אביב
טלפון: 053-9531805
למעבר לאתר
למעבר לפייסבוק
למעבר לאינסטגרם
למעבר ליוטיובפסיפיק דרים

״פסיפיק דרים״, בית הספר לגלישה, שהוקם על ידי דורון שוורץ לפני כ-7 שנים, נפתח במטרה להכשיר את דור העתיד של גולשי הגלים בישראל. ילדי אשדוד והסביבה מגיעים לבית הספר לגלישה כדי ללמוד כיצד לגלוש ובין היתר זוכים ללמוד כיצד לשמור על סביבה ירוקה, איך להתמודד עם הסכנות שבים, ואיך להיערך לכל מצב. דורון (64) שהעביר יותר ממחצית מחייו בתוך מי הים וגלש בכל הספוטים המוכרים בעולם, מעביר את השיעורים ביחד עם צוות הדרכה ומלווה את הילדים ברגעים הראשונים שלהם בים ומחוצה לו.

ברגעים הראשונים של הילד בים (צילום: פסיפיק דרים)

ברגעים הראשונים של הילד בים (צילום: פסיפיק דרים)

״גלישת גלים היא הרבה מעבר לרק לעמוד על גלשן ולרדת את הגל״, מסביר דורון. ״כל גולש גלים יכול להעיד על העולם השלם שמתלווה לספורט זה, בין אם במעגל החברים האקסקלוסיבי שנוצר סביב הגולשים, הידע שהם רוכשים על הים, תכונות האופי שנבנות במהלך השנים וכמובן רכישה של תחביב מדהים שמלווה אותם לכל אורך חייהם. גלישה היא דרך חיים, היא החבר הכי טוב שמלווה אותך תמיד, בטוב וברע, היא המקום שאליו אפשר לברוח כדי לקבל קצת שקט, המקום שאליו מגיעים כדי לחשוב ולנקות את הראש, והבית השני שתמיד מקבל אותך בזרועות פתוחות״.

יחד עם צוות הדרכה מקצועי ובעל ניסיון שעבר את הכשרתו בווינגייט, מלמד דורון קבוצות של עד 40 ילדים את כל מה שהם צריכים לדעת על עולם הגלישה. העבודה בקבוצות קטנות מאפשרת לכסות עם הילדים חומר רב, תוך השגחה מלאה על כל ילד ושמירה על בטיחותו לאורך כל תקופת הקייטנה.

כל מה שחשוב לדעת על הים (צילום: פסיפיק דרים)

כל מה שחשוב לדעת על הים (צילום: פסיפיק דרים)

במהלך הקייטנה לומדים הילדים כל מה שחשוב לדעת על הים: הטבע שבים, משטר הזרמים והרוחות באשדוד, סוגי הגלים השונים, הסכנות שבים, איך להימנע מהן ואיך לצאת מהן, כיצד להשתמש בציוד, מה חשוב לאכול לפני ואיך לשמור על סביבה ירוקה. מטרת הקייטנה היא לא רק להכשיר ילדים לגלוש אלא לספק להם היכרות עם העולם הרחב שמתלווה לכל סביבת הגלישה.

את היום הראשון בקייטנה מעבירים הילדים באימונים על החוף, בהם הם לומדים כיצד לעבוד עם הגלשן ואיך לעמוד עליו. לאחר שכל הילדים קלטו את הבסיס הם נכנסים למים עוד באותו היום ומתחילים ליישם את שלמדו על הקרקע. ההצלחות לא מאחרות להגיע ובתוך ימים ואפילו שעות ספורות מהרגע שנכנסו למים, מצליחים רבים מהם כבר לעמוד על הגלשן. החוויה העוצמתית שמתלווה לאותן הצלחות קטנות בונה אופי, מחזקת את הביטחון העצמי של הילדים ונותנת להם טעימה ממה שעוד עתיד להגיע אם רק יתמידו.

חוויה מדהימה (צילום: פסיפיק דרים)

חוויה מדהימה (צילום: פסיפיק דרים)

הקייטנה שפועלת בחופש הגדול ובחופשות החגים מצליחה להעביר את הילדים בפרק זמן קצר חוויה מדהימה בה הם לומדים לגלוש, מוצאים חברים חדשים ונהנים מכל רגע. השעות אותן מעבירים הילדים בים על הגלשן, יחד עם חבריהם, מספקות להם רגעים אינספור של הנאה וכיף ומייצרות בהן את התשוקה לה הם זקוקים כדי להפוך את ההתנסות לתחביב שילווה אותם לעוד שנים רבות.

חופשות החגים והחופש הגדול הם זמן נהדר עבור כל ילד החולם לגלוש ועבור כל הורה שרוצה למצוא לילדיו פעילות בונה אופי שתעצב אותו ותצעד לצדו גם בחייו הבוגרים.

דורון וצוות בית הספר ״פסיפיק דרים״ שבאשדוד ישמחו לקחת את ילדיכם יד ביד, החל מרגעיו הראשונים על החוף ועד הרגע בו ירד את הגלים כמו גולש גלים מקצועי.

כתובת: אוניון 1, אשדוד
טלפון: 054-6091439
שעות פעילות:
א-ה: 16:00-08:00 (בקיץ עד 19:00)
ו': 14:00-08:00 (בקיץ עד 16:30)
למעבר לפייסבוק
למעבר לאינסטגרם
למעבר לאתר

פעילות שבונה אופי (צילום: פסיפיק דרים)

פעילות שבונה אופי (צילום: פסיפיק דרים)


כתבה שיווקית

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר