בית משפט צילום pixabay.com

עתירה מנהלית של חברי מועצה בדרישה לקיים ישיבה שלא מן המניין

עשרת חברי המועצה שגרמו לכך שברוידא איבד את הרוב במועצת העיר, דורשים לקיים את הישיבה שלא מן המניין. ברוידא: "עתירה מיותרת שתידחה"

פורסם בתאריך: 17.10.21 15:12

עתירה מנהלית: עשרת חברי האופוזיציה ברעננה עתרו לבית המשפט המחוזי מרכז, לאחר שלא נענו לבקשתם לקיים ישיבת מועצה דחופה שלא מן המניין. על פי הכתוב בעתירתם, לפני כשלושה שבועות פנו העשרה אל ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, במכתב ובו "דרישה לקיום 'ישיבה שלא מן המניין' בתוך 7 ימים, מכוח סעיף 9(א) לתוספת השנייה. דרישה, אשר כללה גם את סדר יומה של הישיבה והצעות ההחלטה לגביו, כמצוות סעיף זה..", נכתב בעתירה. בכך, עם מכתבתם של העשרה, איבד למעשה ברוידא את הרוב במועצת העיר בה 19 חברים. בערך באותו שבוע בו נשלח המכתב, הודיעה גם חברת המועצה אנה פוזמנטיר כי היא מוותרת על מינויה כסגנית ראש העירייה בשכר.

קיראו גם:

חיים ברוידא איבד את הרוב במועצה, פרסם פוסט תגובה וביקש לשתף אותו

בהמשך העתירה נטען כי בחלוף שבוע מעת ששוגר המכתב הראשון, ומשלא בא מענה כאמור, שוגר מכתב תזכורת לראש העיר, המפציר בו לקיים את הוראות החוק ולכנס את הישיבה המבוקשת. מכתב אשר גם הוא, לטענת העותרים, זכה להתעלמות: "לפי סעיף 9(א) לראש העירייה אין שיקול דעת האם לקיים את הישיבה המבוקשת, והתעלמותו המופגנת – מקוממת וראויה לכל גינוי", נכתב בעתירה.

העותרים מעלים חשש לפיו ראש העיר עלול לקבוע ישיבה מיוחדת שלא מן המניין מטעמו, ובכך "לדחוק את קיומה של הישיבה שהתבקשה", תוך השענות על פקודת העיריות לפיה "לא תכונס ישיבה שלא מן המניין יותר מפעם אחת בכל חודש אלא אם כן הוגשה דרישה מיוחדת בכתב חתומה בידי שני שלישים לפחות מחברי המועצה". לטענתם, מדובר בגישה שגויה וכי "אין מניעה חוקית לקיים שתי ישיבות שלא מן המניין, האחת לבקשת ראש העיר והאחרת לבקשת שליש מחברי המועצה באותו החודש. ההגבלה על ישיבה אחת… מתייחסת לישיבה מן המניין ביוזמתם של חברי המועצה" נטען בעתירה.

כזכור, לפני כשלושה שבועות דיווחנו על כך שראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, איבד את הרוב במועצת העיר לאחר שלוש שנים בלבד בתפקיד, מה שהפך את המועצה ללעומתית. זאת לאחר ש- 10 מתוך 19 חברי מועצת העיר שלחו מכתב חתום על ידם, בו הם מבקשים לקיים ישיבת מועצה שלא מן המניין באופן מיידי, אשר תדון בנושאי מינוי סגנים, אישור מועצת העיר לעדכון הרכב הוועדות העירוניות, ביטול החלטות מועצת העיר כגון האצלת סמכויות ותפקידים ונושאים נוספים. מאחר ולטענתם הם מודאגים מכך שהעיר מתדרדרת בצורה חמורה במגוון תחומים שישפיעו על העיר גם בעתיד.

כזכור, בין הטענות שעלו מהמכתב: "החלטות העירייה מתקבלות בחוסר מקצועיות ללא שיתוף כל הגורמים הרלוונטיים". מנגד טענו בעירייה כי מדובר ב"ניסיון לייצר כותרות. מדובר בסערה בכוס מים", וראש העירייה ברוידא טען כי רוב החתומים על המכתב "חברו מתוך אינטרס אישי משותף, שברובו נסוב על נקמנות, מקח וממכר שיבואו על חשבון כספי הציבור". כידוע, על המכתב חתמו חברי המועצה: רונית וינטראוב, עו"ד אלי אלוש, איילת ארז-סגן, עו"ד ארז ברט, דבי סלוצקי, מירב מאיר, מיכאל רייזמן, עמית צור, ניר קריסטל ורחמים שלום.

בתגובה לעתירה מסר ברוידא: "מדובר בעתירת סרק של קבוצת חברי מועצה, שכל תכליתה היא אחת – אגו וג'ובים המתוגמלים בתלושי שכר. לא נסכים לסחטנות פוליטית. אני וחברי המועצה בקואליציה, נמשיך לעסוק בטובת העיר רעננה, בתנופה העשייה הצמיחה והשגשוג הבולטים בכל פינה בעיר. נמשיך לעמוד על הערכים ועל העקרונות של אמינות ויושרה פוליטית. אותה קבוצת של חברי מועצה, אינם מקבלים את כללי המשחק הדמוקרטי. מתוך שיקולים ואינטרסים אישיים וזרים הם יהיו מוכנים לפגוע בתושבי העיר. לא נאפשר להם. צר לנו, כי אותה קבוצה, גוררת את העירייה ואת משלמי המיסים לעתירות מיותרות שתידחנה. העירייה פעלה ופועלת גם בנושא זה על פי החוק ועל בסיס ייעוץ משפטי עירוני, ואת עמדה זו תציג העירייה בבית המשפט".


הצטרפו לערוץ הטלגרם של צומת השרון רעננה


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר