סמ"ר אליהו אמסלם ז"ל, וסבו עם התפילין, צילומים אתר דובר צה"ל וצילום פרטי
סמ"ר אליהו אמסלם ז"ל, וסבו עם התפילין, צילומים אתר דובר צה"ל וצילום פרטי

"אני מרגיש אותו". סבו של סמ"ר אמסלם ז"ל בכה כשהניח תפילין שנתרמו לזכרו | צפו

התפילין ניתנו כחלק ממיזם חלוקת תפילין לעילוי נשמת הנופלים והנרצחים של ארגון צל"ש והקרן לעזרה הדדית רעננה

פורסם בתאריך: 28.5.24 08:09

זוג התפילין שתרמו לזכרו של אליהו אמסלם הי"ד, תושב העיר הגיבור שנפל בקרב בצפון רצועת עזה, ריגשו את סבו, חיים, שביקש שיניחו לו את זוג התפילין ואמר: "אני מרגיש את אליהו". לצד הסב קיבלו את התפילין האב יצחק ז'אק, והדוד יונתן שהגיע מצרפת

סמ"ר אלי חיים אמסלם ז"ל, צילום עיריית רעננה

סמ"ר אלי חיים אמסלם ז"ל, צילום עיריית רעננה

הרב פרץ איינהורן, יו"ר ארגון צל"ש (צבא לשם שמים) וחיים הלפינגר, מנכ"ל הקרן לעזרה הדדית רעננה, הגיעו השבוע לביקור תנחומים אצל משפחת אמסלם, ששכלו את בנם סמ"ר אליהו (אלי) חיים אמסלם, הי"ד שנפל בצפון רצועת עזה. הם העניקו לבני המשפחה זוג תפילין שנתרמו לעילוי נשמתו. לאחר שהמשפחה תקום מהשבעה, התפילין יגיעו לחייל שרוצה להתחיל להניח תפילין בקביעות ועדיין אין לו זוג תפילין משלו.

התפילין ניתנו כחלק ממבצע חלוקת תפילין לעילוי נשמת הנופלים והנרצחים אותו התחילו בארגון צל"ש והקרן לעזרה הדדית רעננה מתחילת המלחמה. "דודו של אליהו שהגיע במיוחד מצרפת להשתתף בהלוויה ולהיות קרוב לבני משפחתו בימי השבעה בדיוק שאל אם יש תפילין להניח", סיפר הרב פרץ איינהורן, והוסיף, "אמרנו לדודו של אליהו שבדיוק הבאנו תפילין שנתרמו לעילוי נשמתו של אליהו, הוא נורא התרגש ומיד הניח אותם".

אביו של אליהו אמסלם ז"ל ודודו עם התפילין, צילום פרטי

אביו של אליהו אמסלם ז"ל, יצחק זאק, ודודו של אליהו ז"ל, יונתן, עם התפילין, צילום פרטי

אף עין לא נותרה יבשה כאשר גם סבו של אליהו ז"ל שנוכח במקום וראה את התפילין, ביקש שיניחו לו גם את זוג התפילין לזכר נכדו. כשהתפילין מונחים עליו, הסב בכה מהתרגשות ואמר שהוא מרגיש את אליהו, הי"ד.

 

בארגון צל"ש אמרו כי במסגרת מבצע חלוקת תפילין כבר חולקו למעלה מ-200 זוגות תפילין לחיילים שלא הניחו עד כה תפילין כשהמטרה להנציח את כל הנרצחים החל מאירועי ה-7 לאוקטובר.

הרב פרץ איינהורן אמר: "מדובר בפרויקט הנצחה חשוב ומבורך שבו אנחנו מנציחים את הנרצחים ומצד שני מזכים חיילים שרצו להניח תפילין ולא היה באפשרותם לרכוש זוג תפילין, זה חיבור של המשכיות וכוח לעם ישראל במיוחד בשעת מלחמה. זוג התפילין עם ההקדשה של הרקמה התפורה על התפידנית, זאת נחמה גדולה למשפחות השכולות והכואבות כל כך, יש מי שימשיך את זכרונו של הנפטר יום יום בעת הנחת התפילין לעילוי נשמתו. החיבור בין המשפחות לאותם חיילים שקיבלו על עצמם להתחיל להניח תפילין לעילוי נשמת בנם, זה חיבור מרגש במיוחד".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר