השטח הריק בו ייבנה פרויקט המגורים
השטח הריק בו ייבנה פרויקט המגורים

שלושה מגדלים, 89 דירות: הכירו את הפרויקט החדש בנאות שדה

רוב הדירות בפרויקט הן דירות של זוכי "מחיר למשתכן", שהתנגדו נחרצות לאישור הבנייה במתכונת הישנה, שאיימה ליצור צפיפות ודירות "כלואות" עם כיוון אוויר אחד. חברת אלקטרה התחשבה בטענות והגישה תכנית חדשה, אשר משביעה את רצון הדיירים העתידיים

פורסם בתאריך: 3.4.19 10:36

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית רעננה, אישרה להפקדה (בכפוף לתנאים מינוריים) ביום שני שעבר את פרויקט הבנייה של חברת "אלקטרה מגורים" מקבוצת אלקטרה, שכולל שלושה בניינים בני 89 יחידות דיור סך הכל, כאשר כ-82 יחידות דיור נועדו לזוכי "מחיר למשתכן". הפרויקט, שיקום ברחוב דבורה עומר שבשכונת נאות שדה בצפון מזרח העיר, עבר לא מעט תלאות עד שאושר להפקדה במתכונתו הסופית בשבוע שעבר.

ביולי 2017 התקיימה ההגרלה במסגרת "מחיר למשתכן" ל-82 דירות בפרויקט, שהיה אז תחת תכנון מקורי של ארבעה בניינים שיכילו 82 יחידות דיור בלבד. לפני כשנה ביקשה חברת "אלקטרה מגורים" להוסיף 7 יחידות דיור לפרויקט, שישווקו לשוק הפרטי. בנוסף, ביקשה החברה לצמצם את מספר הבניינים מארבעה לשלושה.

בקשות החברה עוררו התנגדות מצד רוב זוכי "המחיר למשתכן" בפרויקט, שטענו כי צמצום הבניינים והגדלת מספר יחידות הדיור יגרום לצפיפות, ויצמצם את כיווני האוויר בחלק מהדירות עד כדי כיוון אוויר אחד במחצית מהדירות. חברת אלקטרה לא נשארה אדישה ובתגובה, משכה את תכנית הבנייה הישנה שלה, וניסחה תכנית חדשה שהוגשה בספטמבר האחרון ואושרה להפקדה בשבוע שעבר. התכנית מתחשבת בהתנגדויות הזוכים בהגרלה ומונעת בנייה של דירות "כלואות" בעלות כיוון אוויר אחד.

"אנחנו שמחים שהחברה הבינה שהתכנון הקודם היה לקוי", אמר עו"ד ליאור לוי, שייצג את המתנגדים לתכנית הישנה, "התכנון החדש, שהוגש בעקבות ההתנגדות, מאפשר יותר כיווני אוויר לדירות בפרויקט, מה שיטיב עם הפרויקט, ועם הדיירים שיגורו בו".

בסך הכל יהיו בשכונת נאות שדה כ-450 דירות במספר פרויקטים. אחד הפרויקטים נמצא כבר בשלבי בנייה מתקדמים.

עו''ד ליאור לוי צילום: יחצ

עו"ד ליאור לוי. צילום: יח"צ

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר