רחלי-בן-ארי-סקעת
רחלי-בן-ארי-סקעת

למרות תקנות משרד הפנים: העירייה לא מעניקה הנחה לבעלי חובות ארנונה

חלי בן ארי סקעת מספרת שהגיעו אליה תלונות של תושבים שמנסים לקבל את ההנחה ונענים כי מועצת העיר קיבלה החלטה שלא לתת אותה, זאת למרות שהנושא לא עלה לדיון באף ישיבת מועצה

פורסם בתאריך: 16.10.17 19:22

בחודש אפריל האחרון יצא משרד הפנים בתקנות בדבר מתן הנחה של 50 אחוזים לבעלי חובות ארנונה בבתי מגורים ועסקים. ההנחה הזו תקפה עד לחודש נובמבר הקרוב ומתן ההנחה הוא על ידי הרשות המקומית. עיריות רבות ברחבי הארץ מעניקות אותה וחברת מועצת העיר מטעם האופוזיציה, רחלי בן ארי סקעת, מספרת שהגיעו אליה תלונות של תושבים שמנסים לקבל את ההנחה ברעננה ונענים כי מועצת העיר קיבלה החלטה שלא לתת את ההנחה, דבר שלדבריה אינו נכון מכיוון שהנושא בכלל לא עלה בדיון באף ישיבת מועצה.

בחודש יולי האחרון שלחה בן ארי הצעה לסדר לראש העירייה בנושא יישום תקנות ההנחה בעלי חובות ארנונה. בבקשה היא כתבה כי: "מטרת ההנחה היא יציאה למבצע גבייה רחב. לתושבים זו תיהיה יציאה מחושך לאור כי כך יוכלו החייבים להסדיר את חובם שכן חובות אלו מדירים שינה מעיניהם. הגיעו אלי תלונות ממספר תושבים שבהגיעם לדרוש את ההנחה הם נענים בשלילה ועוד יותר אבסורד הוא שפקידים הונחו לכאורה לטעון בפניהם כי מועצת העיר קיבלה החלטה שלא לאפשר הנחה זו".

כפי שסיפרנו כאן, בחודש שעבר התקיימה ישיבת מועצה שבין יתר הדברים הייתה אמורה לדון גם בנושא הזה אך היא התארכה רק מספר דקות בו הנושא כאמור לא דובר. "אני מקבלת תלונות מתושבים על כך שהם באים לבקש את ההנחה שמגיעה להם מכורח התקנה החדשה שמסתיימת בנובמבר הקרוב", מספרת בן ארי סקעת, "זו החלטה של שר הפנים על מנת להקל על מי שהחיים לא מאירים לו פנים וקשה לו לשלם את החובות האלה. העירייה יכולה לבחור האם לתת את ההנחה הזו אבל כולם נותנים אותה, הוד השרון וכפר סבא לדוגמא. רק עיריית רעננה לא נותנת ועוד אומרים שזו החלטה של מועצת העיר. זה לא נכון, זה שקר. זה לא הובא בכלל לישיבת המועצה ולא רק שזה לא הובא גם לא דנו בזה ולא הייתה שום הצבעה. אני העליתי את זה כהצעה לסדר ביולי ובינתיים לא התקיימו ישיבות ואני מקווה שבישיבה הקרובה אנחנו נדון בזה".

מעיריית רעננה נמסר: "עיריית רעננה מתחשבת בקשייהם של תושבים במצוקה ומסייעת להם בנושא הארנונה באמצעות מתן הקלות, המאושרות לאורך כל השנה בוועדת ההנחות בארנונה, ואיננה ממתינה ל"מבצעי" הנחות אשר נותנות פרס לאלו שאינם משלמים את חובותיהם ולא בשל מצוקה כלכלית, אשר מטופלת כאמור באופן שוטף לאורך כל השנה".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"צומת השרון רעננה"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר